norveska


ISTINA JE. MOZE DA SE ODE PORODICNO I TO SU POZNANICI MOJIH POZNANIKA URADILI. KAKO, POJMA NEMAM. ALI NASTAVI DA SE RASPITUJES. MOZDA IMAS NA SAJTU NORVESKE AMBASADE
CAO :lol:
 

:( Veoma tesko za dolazak u Norvesku.Jer ja sam ovde vec 7 godina.Jedini uslov za dolazak je da je tvoje zanimanje jedno od onih sa liste zanimanja koje njima nedostaje(lista se moze naci u Norveskoj ambasadi) i da znas Norveski
 
:(
Price i pricice za malu decu da je veoma lako doci ovde u Norvesku.Sada su poostrili mere za ulazak pa cak ni Albanci vise nisu sigurni ovde,a kamo li mi Srbi.Velike sanse ali samo sanse da ostanu ovde imaju oni koji su se poozenili Norvezankama ili ako imaju garanciju za posao.Jedno od aktuelnih zanimanja je Medicinske sestre.Ali nemoj da SE ZAVARAVAS ipak je veoma tesko
 
outlaw11:
Cuo sam da se u Norvesku moze poci porodicno, molim da mi neko objasni nacin na koji je to moguce?
Novak

posle amerike i kanade ,norveska je zemlja koja je jako visokog standarda i jako strogog rezima .za norvesku je jako tesko dobiti i turisticku visu a kamoli da puvucesh i celu porodicu tamo .jedino ,kao i sto je neko vec napisao ako si u nekoj dobroj struci recimo kao sto je medicinska imacesh neke sanse da odesh tamo .norveska uzima samo ono sto joj treba. i da si baba ili deda od 60 god ,sve jedno rizik je opet dobiti visu .prica ili licnog iskustva .

i koji cesh K..u NORVEGE
norveska je jako lepa zelja cista i stvarno je tamo sve na svom mestu
ali ljudi su ti jako hladni ,cak i nashi koji tamo zive godinama svi su postali norvezani(cast izuzecima)
covek koji ima i ole malo mozga u glavi i ume da se snadje ,snacice se i u svojoj zemlji ma koliko ona bila siromashna .po najmanje da tamo pare padaju sa neba !!!!!!za nekog ko zeli da pocne da zivi tamo ,danas je to jako tesko ......

P.s . nemoj se zanositi ,takvim informacijama vec iskustvima drugioh ljudi!!!

srecno
 
Radin pokusaj se raspitati po Bg.ima firmi kojje sredjuju papire za inos. uslov je zavrsena skola elektro.i poznavanje engleskog jezika.jedan moj poznanik je otisao pre nekih godinu dana tako.
 
radinn:
DE NIK a da li znas koliko je trazeno zanimanje elektro tehnicara ili elektro inzenjera
E sa tim zanimanjem MOZDA imas sanse da dodjes u Norvesku,ali moras prvo da tragas za poslom na internetu koji traze u Norveskoj,onda im posaljes e-mail(firmi koja trazi radnika) i drzis palcheve da tje bas tebe da pozovu,takodje bi ti mnooooogo pomoglo da imas neku vezu sa firmom.
 
bomari:
tako je,pretesko i sam da odes,a kamo li sa porodcom,sem ako nisi albanske nacionalnosti,njih primaju nalepe oci
Ja sam u Norveskoj 5 godina,kad sam tek dosao bilo je dosta albanaca u mom gradu gde zivim,a sad nema skoro nijednog,90% su ih vratili...A novi ne dolazi,granice su 100% zatvorene i mogu dotji samo neki sa mnooooogo dobrim razlogom za ostanak.Najbolje prolaze oni sa mesovitim brakovima.;)
 
i manje su ti policiske kontrole sto ti je najvaznije.jer na aerodrumu znaju deportovat kada kazes da dolazis na azil (ako dolazis) a kada su ti sredjene radna i boravisna dozvola nema brige..otplatices kartu prvog vikenda...
 
Zdravo, ja sam socijalni radnik, i zanima me da li u Norveskoj postoji potreba za tim poslom, odnosno koliko je tesko-lako naci tamo posao kao socijalni radnik..
Pokusala sam da sama to istrazim po internetu ali ne ide mi
Koji je opis posla socijalnog radnika, i kako se tamo zove to zanimanje???
Hvala unapred, dosta bi mi znacio neki odgovor...
 
Da li neko može da mi pomogne, na taj način što će mi poslati papire za rad u Norveškoj? Bio bih mu puno zahvalan.Po profesiji sam kuvar, imam 15 godina radnog iskustva.

Molim za pomoć, molim!

Unapred zahvalan, Vlado!
 
Evo ovako,za sve one koje interesuje Norveska,mogu dati neke informacije jer cesto putujem u Norvesku.
Da bi se dobio posao u Norveskoj,potrebno je znanje Norveskog jezika a moze da prodje i Engleski jezik za zanate,uostalom Norveski jezik je potreban:Medicinarima,Inzenjerima i ostalim fakultetski obrazovanim ljudima.
Za fakultetski obrazovane i medicinare je potrebno polaganje Bergentesta u Norveskoj koji obuhvata sve polazne kurseve A1,A2,B1,B2,C1,C2 i izlazak na Bergentest kosta oko 2000 kruna-300 evra.
Medicinari moraju uraditi autorizaciju diplome u www.sak.no i kosta 200 evra a ostali koji imaju vise obrazovanje na www.nokut.no i neplaca se.
Osobe sa srednjom skolom i zanatima posao mogu traziti u razgovoru sa poslodavcem koji im sredjuje radnu dozvolu a posao se trazi na www.finn.no slanjem CV-a na i-mail adrese.
Drzavljanstvo Norveske se dobija posle 7 godina boravka ili vencanjem sa Norveskim drzavljanima posle 3 godine.
Postoji direktna avionska linija Beograd-Oslo a karta se krece u proseku od 55-70 evra u jednom pravcu.
 

Back
Top