Cunami- shta se to deshava sa svetom???

Tinar

Veoma poznat
Poruka
10.368
Zar niko nije chuo ove vesti??? Pre nekih 5 min sam chitala vesti na yahoo, i shokirana sam. Preko 100,000 mogucih smrti. Ovo je katastrofa!!! Moze se meriti sa nekim ratovima. Chula sam iz agencija kako se nashi tamo zaebavaju bez obzira na sve to. Ovo je pravi uzas. Planeta nam je otishla dodjavola!!! :evil: :x :x
 
Ja sam to chula josh u nedelju uveche u gradu... drugarica i ja smo prolazile pored neke prodavnice tehnike i u izlogu je bio jedan televizor... Pisalo je ,,zemljotres jachine 8.9 Rihterove skale...'' i ja sam ostala shokirana :shock: Kad sam doshla kucji, chula sam na TVu i ostatak... a moji redovno kupuju Blic... tako da sam dobro obaveshtena 8)
Ma to je strashno... chitava planeta nam je ostishla u p.m. i za to smo mi krivi... Chinjenica je... Unishtavamo ozonski omotach, prashume, dobro, ovo bash nema veze s ozonskim omotachem ali sve je to ista stvar... Mi unishtavamo planetu i onda ona nama vracja... mozhda zvuchi glupo ali ja stvarno verujem u to... Zamislite, shta cje biti sa Zemljom za nekih pedesetak godina??? Topi se led na polovima... izumiru biljne i zhivotinjske vrste... samo da bi ta zhivotinja ~chovek~ (uz duzhno izvinjenje svim zhivotinjama) napravio najjachu mashinu, letelicu koja cje najdalje sticji, itd. itd...
Jadni ljudi u Aziji :(
i svi turisti :(
moja profesorka italijanskog planirala je da ode tamo negde, nije bila sigurna gde, za Novaka... grozno cje zvuchati ali ~srecjom~ njen ujak se teshko razboleo pa je odustala od puta


I josh neshto...
Planetu nismo nasledili od svojih predaka, nego je pozajmljujemo od svojih potomaka

Treba misliti o tome...
 
@Tinar
Auuu bre, si ti spavala pod kamenom ovih dana? Pa cela planeta trubi celu nedelju zbog tog cunamija, a ti tek juce videla i to ni manje ni vise nego na Yahoou!!!
Manje sedenja na internetu molim...
Btw. to sto je udario cunami, nema nikakve veze sa unistavanjem planete (ne kazem da ne unistavamo), dogadjalo se i ranije i dogadjace se i dalje!
A to sto bash tamo zivi najvise ljudi na celoj planeti, pa im jos zapelo da se nabijaju na ta ostrvca i grade najvise zgrade na svetu u najtrusnijem podrucju... a posle im djavo kriv... sta da im radim njihov problem.
Uostalom prirodne katastrofe necemo nikad moci da nadvladmo, tako da je bolje prilagoditi se nego ici uz dlaku.
Toliko.
 
Da je strasno, strasno je i prava je katastrofa sto je oko 100 000 ljudi poginulo. Za to su sami krivi sto nemaju senzore u okeanu i sto nadlezni nisu obavestili ljude na vreme.Preti opasnost i od zaraze to je sad najveci problem.Mada moram da kazem sta je 100000 ljudi naspram njihove populacije koja je skoro ko pola sveta.
 
Ljudi, pobogu, ne zivim ja pod kamenom!!!! :roll: Znam za sve to odavno, ali na yahoo sam bzvz prochitala svashta i tek tada sam se ono bash shokirala. Ja se slazem da je to payback- zbog globalnog otopljavanja i sve to. Cunami nisu uobichajeni za ovaj deo, vec za onaj oko Japana. Jedino shto ne shvatam- zemljotres se desio, ok, ali tek posle 3 sata je udario cunami i niko nije obavestio ljude. To je nemarnost, i zbog toga je pomrlo 100,000 ljudi i josh toliko ce umreti zbog bolesti.
@DJ_Mare
Gledala sam na svashtari i nisam je videla. Sorry, ali sam htela da vidim shta ovi "nashi" misle. :wink:
 
Tinar:
Ljudi, pobogu, ne zivim ja pod kamenom!!!! :roll: Znam za sve to odavno, ali na yahoo sam bzvz prochitala svashta i tek tada sam se ono bash shokirala. Ja se slazem da je to payback- zbog globalnog otopljavanja i sve to. Cunami nisu uobichajeni za ovaj deo, vec za onaj oko Japana. Jedino shto ne shvatam- zemljotres se desio, ok, ali tek posle 3 sata je udario cunami i niko nije obavestio ljude. To je nemarnost, i zbog toga je pomrlo 100,000 ljudi i josh toliko ce umreti zbog bolesti.
@DJ_Mare
Gledala sam na svashtari i nisam je videla. Sorry, ali sam htela da vidim shta ovi "nashi" misle. :wink:
Slazem se potpuno! Imali su oko sat vremena (rekose na B92) da ih upozore.
E, a sta je to sa bolescu?
 
Electra:
Ja sam to chula josh u nedelju uveche u gradu... drugarica i ja smo prolazile pored neke prodavnice tehnike i u izlogu je bio jedan televizor... Pisalo je ,,zemljotres jachine 8.9 Rihterove skale...'' i ja sam ostala shokirana :shock: Kad sam doshla kucji, chula sam na TVu i ostatak... a moji redovno kupuju Blic... tako da sam dobro obaveshtena 8)
Ma to je strashno... chitava planeta nam je ostishla u p.m. i za to smo mi krivi... Chinjenica je... Unishtavamo ozonski omotach, prashume, dobro, ovo bash nema veze s ozonskim omotachem ali sve je to ista stvar... Mi unishtavamo planetu i onda ona nama vracja... mozhda zvuchi glupo ali ja stvarno verujem u to... Zamislite, shta cje biti sa Zemljom za nekih pedesetak godina??? Topi se led na polovima... izumiru biljne i zhivotinjske vrste... samo da bi ta zhivotinja ~chovek~ (uz duzhno izvinjenje svim zhivotinjama) napravio najjachu mashinu, letelicu koja cje najdalje sticji, itd. itd...
Jadni ljudi u Aziji :(
i svi turisti :(
moja profesorka italijanskog planirala je da ode tamo negde, nije bila sigurna gde, za Novaka... grozno cje zvuchati ali ~srecjom~ njen ujak se teshko razboleo pa je odustala od puta


I josh neshto...
Planetu nismo nasledili od svojih predaka, nego je pozajmljujemo od svojih potomaka

Treba misliti o tome...
Lupi i ostade ziva. No dobro.
Reci mi majke ti kakve veze ljudi imaju sa tim zemljotresom? Da nije mozda Bozja volja?
Neko nije ucio geografiju u 5 razredu pa odma svaljuje krivicu na druge, eto kakvi smo ti mi.
Prosecna nadmorska visina tih ostrva nije ni 5 metara, tako da jedan talas od 10m moze da preleti s kraja na kraj ostrva dok trepnes, jos ako mu se prilikom kojekakvih sudara amplituda poveca eto jos vece katatrsofe.
Dalje, to je najtrusnije podrucje u svetu jer se sastaju skoro sve ploce sveta (cini mi se Africka i jos neke, ne secam se , taj cas sam propustio), a ovde je logicno da se jedna od njih podvukla pod drugu i eto sr@anja. Nikakav ozonski omotac niti drugi potop od ruke Svevisnjeg nisu za to odgovorni, vec jednostavno nesavrsenstvo nase planete.
I da je zamljotres bio samo za 2-3 stepena veci smi bi mi do sad otisli u P.M. i to u bukvalnom smislu te reci, jer bi Zemlja izletela iz svoje putanje oko Sunca i ne bi bilo revolucije :lol:
Ovako se samo malo pomerila i ubrzo vratila na staro (sreca nasa).
 
Joj ljudi nećete mi verovati šta je izjavila moja biologičarka.
Rekla je da se nada da će doživeti *cunami propast Amerike, da se cela sa zemljom razori :shock:
(gledala je neku emisiju na diskaveriju gde su potvrdili da je to moguće)
Inače tog časa smo razgovarali o indijancima i o tome kako su ih Ameri pokorili i uništli prirodu starosedeca...
Ovo se najmanje očekivalo od nastavnice biologije, zar ne?
 
rihterova skala:
1 stepen - mikroseizmicki potres - osecaju ga samo seizmicki aparati..
....
...
9 stepeni - pustosni - ogromna rusenja zgrada
10 stepeni - unistavajuci - deformacija tla, krive se shine, rise se brane i nasipi
11 stepeni - katastrofalni - ruse se svi objekti
12 stepeni - neobicno katastrofalni - menjaju se tokovi i korita reka, svi objekti nestaju sa lica zemlje.

znaci, ljudi, 9 stepeeeeeeeni!!! strasno..
kao sto kuliraza reca (valjda kuliraza) da je samo nekoliko stepeni vise, bili bismo gotovi svi.. joooj..
pricala mi je mama kako je videla kako snimaju jednu porodicu, muz, zena, muz drzi dete za ruku, i imaju jos jedno dete u kolicima. kad su videli da dolazi talas, samo su zgrabili dete koje su drzali za ruku, i uhvatili se za palmu, a talas je poneo bebu u kolicima.. ani su preziveli, ali beba nije. strasno..
 
Ja sam prochitala kako je jedan Nemac izgubio devojku, jedan brachni par obe svoje tinejdzerke... Danas su javili da je "iznos" zrtava oko 125,000!!! Strashno. :x Nashih je troje, za sada. Mnogo dece je nastradalo. Jadni ljudi, a skoro svi su turisti. U jendom trenutku, Maldivi su nestali sa lica zemlje a neka ostrva ce zauvek da nestanu, kao Atlantida. A moj kum je hteo da ide na Maldive. :cry: :cry:
 
da znash da sam se juce ozbiljno potresla...mislim,cula sam ja za to ranije ali sam to potsvesno potiskivala...kad me je keva vec obavestila,uzela sam 1 knjigu koju josh imam pre biblije Was ist Was...i tu procitala,ljudi,vi ne mozete da zamislite kakva je ta panika,kada vam 70 m dugacak talas juri ka vama i znate da cete nastradati...ma uzas,ja sam se sledila :? :? :? :? :? :? :? :(
 
LJudi......cemu toliko cudjenje....stvarno ne razumem.Ljudi umiru svuda i stalno.I meni je zao ali pogledajte malo svet oko sebe.Svaki dan ljudi umiru zbog tudje(ili svoje) nemarnosti,spleta nesrecnih okolnosti i sta ti ja znam.Koliko je ljudi samo poginulo u svetskim ratovima,koliko ljudi dnevno umire samo u Africi od gladi i bolesti.
Danas sam videla saobracajku,par leseva pokritih glupim belim plahtama.......Sretjna im Nova Godina....i sta sad?To se desava stalno a pravi uzas svega toga necete osetiti dok vas i same ne strefi tako nesto.A nadam se da nece.
Koliko dece u svetu dnevno gubi roditelje,koliko ljudi gubi dnevno sve koje vole........

Ono sto zelim da kazem jeste: Zar je zaista potrebno da umre 100 000 ljudi da bi ste se vi zapitali "Sta se desava sa svetom"?
Pogledajte oko sebe i videcete sta se desava sa svetom........
 
Tinar:
Ma, samo odgledajte "Dan posle sutra". To je potpuno identichno. Ko da je reziser upozorio svet da ce se tako neshto dogoditi. Scary. A povrh svega, sad ce da izbiju gomilu epidemija. Malarija, dizenterija, kolera... Ahhhhhhh
E nadje i ti preporuku svaka ti cast.
Veci neprofesionalizam od onoga jos nisam video.
A sto se tice bolesti, logicno je da ce se prositiri ukoliko se ovi ne sete da sve one leseve spale.
Ako to ne urade u sto kracem periodu, veoma brzo ce poceti da se sire crevne bolesti i eto njima jos veceg sr@nja.
E sad sto rece wild_child, stvarno ne razumem cemu toliko cimanje zbog nekih tamo ljudi koje niste nikad ni upoznali, a samo ste neke od njih videli mrtve na TV-u.
S obzirom da se broj stanovnistva veoma brzo povecava to i nije neka steta.
Ne verujem da je ikoga od vas to toliko potreslo sem ako je bio tamo.
Zemljotresa je bilo i bice i trenutno su ljudi pred njima nemocni
 
Кулиража:
Tinar:
Ma, samo odgledajte "Dan posle sutra". To je potpuno identichno. Ko da je reziser upozorio svet da ce se tako neshto dogoditi. Scary. A povrh svega, sad ce da izbiju gomilu epidemija. Malarija, dizenterija, kolera... Ahhhhhhh
E nadje i ti preporuku svaka ti cast.
Veci neprofesionalizam od onoga jos nisam video.
A sto se tice bolesti, logicno je da ce se prositiri ukoliko se ovi ne sete da sve one leseve spale.
Ako to ne urade u sto kracem periodu, veoma brzo ce poceti da se sire crevne bolesti i eto njima jos veceg sr@nja.
E sad sto rece wild_child, stvarno ne razumem cemu toliko cimanje zbog nekih tamo ljudi koje niste nikad ni upoznali, a samo ste neke od njih videli mrtve na TV-u.
S obzirom da se broj stanovnistva veoma brzo povecava to i nije neka steta.
Ne verujem da je ikoga od vas to toliko potreslo sem ako je bio tamo.
Zemljotresa je bilo i bice i trenutno su ljudi pred njima nemocni
:shock: :shock: Ne mogu da vrerujem shta si sad izgovorio (ovaj, napisao)!!!!! Kako mozesh tako neshto uopshte da pomislish?? Pa shta ako ih ne poznajem?? Gde ti je saosecanje za te ljude?? I poshto se stanovnishtvo brzo "obnavlja" treba ubiti 125,000 ljudi?? Daj choveche shta ti je. I to nije obichan zemljotres. 8,9 rihterove skale je bash puno, a tek cunami... :roll:
 
Tinar:
Кулиража:
Tinar:
Ma, samo odgledajte "Dan posle sutra". To je potpuno identichno. Ko da je reziser upozorio svet da ce se tako neshto dogoditi. Scary. A povrh svega, sad ce da izbiju gomilu epidemija. Malarija, dizenterija, kolera... Ahhhhhhh
E nadje i ti preporuku svaka ti cast.
Veci neprofesionalizam od onoga jos nisam video.
A sto se tice bolesti, logicno je da ce se prositiri ukoliko se ovi ne sete da sve one leseve spale.
Ako to ne urade u sto kracem periodu, veoma brzo ce poceti da se sire crevne bolesti i eto njima jos veceg sr@nja.
E sad sto rece wild_child, stvarno ne razumem cemu toliko cimanje zbog nekih tamo ljudi koje niste nikad ni upoznali, a samo ste neke od njih videli mrtve na TV-u.
S obzirom da se broj stanovnistva veoma brzo povecava to i nije neka steta.
Ne verujem da je ikoga od vas to toliko potreslo sem ako je bio tamo.
Zemljotresa je bilo i bice i trenutno su ljudi pred njima nemocni
:shock: :shock: Ne mogu da vrerujem shta si sad izgovorio (ovaj, napisao)!!!!! Kako mozesh tako neshto uopshte da pomislish?? Pa shta ako ih ne poznajem?? Gde ti je saosecanje za te ljude?? I poshto se stanovnishtvo brzo "obnavlja" treba ubiti 125,000 ljudi?? Daj choveche shta ti je. I to nije obichan zemljotres. 8,9 rihterove skale je bash puno, a tek cunami... :roll:


Nije malena poenta u tome da mi nemamo saosecanja za te ljude vec da je to nesto sto se stalno desava.Svaki dan ljudi umiru ali problem je sto se mi zgrazavamo tek kad umre toliko ljudi na jednom mestu.A slepi smo na cinjenicu da svaki dan ljudi umiru,mozda cak i vise ali mi za to ne znamo,shvatas.Uostalom kao sto rekoh....meni je zao ali nase sazaljenje tim ljudima i njihovim porodicama nece pomoci.....Ni nama 99-e nije pomoglo nicije sazaljenje.....

Izvini Kulirazo sto sam uzela na sebe da odgovorim umesto tebe :D
 
@wild_child
Nema veze, postede me kucanja.
I samo da dodam.
Ti se recimo toliko cimas zbog ljudi.
Sad cu da kenjam :lol:
A sta ces da kazes na zivotinje koje su tamo umrle? NJih ko yebe, a vazno je kukati za ljudima.
Pri ovome sam mislio na one retke vrste koje izumiru i kojih tamo sigurno ima (u svakom delu sveta ima nekih endema i relikta).
A to da treba ubiti nisam rekao, vec generalno gledano nije neka steta koliko je mogla biti.
A sta da se desilo najgore i da smo recimo svi izginuli? Neko bi kukao za nama. Nesto bi osecali posle.
Zivot je takav. Svako mora umreti pre ili kasnije, na ovaj ili onaj nacin.
Dalje kazes bilo je dece. Kad prosetas bilo kojim grobljem videces mnogo spomenika sa decjim slikama, sa slikama mladih ljudi. Jednostavno desava se i tu nismo nista mogli. Sta oni imaju od toga sto ih ti sazaljevas.\
 
Кулиража:
@wild_child
Nema veze, postede me kucanja.
I samo da dodam.
Ti se recimo toliko cimas zbog ljudi.
Sad cu da kenjam :lol:
A sta ces da kazes na zivotinje koje su tamo umrle? NJih ko yebe, a vazno je kukati za ljudima.
Pri ovome sam mislio na one retke vrste koje izumiru i kojih tamo sigurno ima (u svakom delu sveta ima nekih endema i relikta)
.
A to da treba ubiti nisam rekao, vec generalno gledano nije neka steta koliko je mogla biti.
A sta da se desilo najgore i da smo recimo svi izginuli? Neko bi kukao za nama. Nesto bi osecali posle.
Zivot je takav. Svako mora umreti pre ili kasnije, na ovaj ili onaj nacin.
Dalje kazes bilo je dece. Kad prosetas bilo kojim grobljem videces mnogo spomenika sa decjim slikama, sa slikama mladih ljudi. Jednostavno desava se i tu nismo nista mogli. Sta oni imaju od toga sto ih ti sazaljevas.\
Shto se ovoga tiche, otkud ti znash da ja imam stav o tim zivotinjama- ko ih yebe?? Ti ne znash da se ja svakodnevno nerviram shto ne mogu nishta da uradim povodom toga, i da se osecam potpuno beskorisno. Molim te, ne staj mi na muku.
Ok, mozda je tebi normalno da vishe od 100,000 ljudi umre odjednom i josh plus zbog nechije nepaznje, ali meni je to bio veliki shok i izvini shto imam saosecanje za te ljude. To shto njima nishta ono ne znachi, meni znachi.
 
Pa šta se TO dešava sa svetm?
Umrlo je više ljudi nego što smo navikli. Kao što su već napomenuli wild child i kul, ljudi stalno umuru, sa ili bez našeg znanja, jedina je razlika to što ih je sada više nego ranije. Gledala sam BBC i kanale koje su puštali kadrove katastrofe celog dana, ljudi koji su otkopavali leševe govorili su smireno. Jedna žena koja se tamo došla kao turista i posle cunamija pomagala traženju preživelih, rekla je da je od svih ljudi koje je videla tih dana samo nekoliko njih *puklo* i zaplakalo.
To je dobro, dobro je što su sačuvali pribranos. Mene najviše plaši kako će ti ljudi živeti, sa svim svojim iskustvom i svim onim što su videli...

Mogu samo da im poželim da lakše prebrode naredni dan, sledeću godinu...
 
E bas to.
Mislim lepo je sto je tebi zao ali ako cemo tako onda bismo trebali da otvaramo temu za svaku katastrofu koja se desi.Ne znam da li se neko seca onog aviona sto se srusio pre par meseci.SA onim malim talentovanim rusima koji su kao nagradu za postignute uspehe na nekom takmicenju dobili ekskurziju u Pariz ili gde vec......nijedno dete nije prezivelo pad aviona.Zasto se tada nismo zapitali :Kuda ide ovaj svet.

Pogledaj koliko je Iracana poginulo zbog americke zelje za dominacijom.Zasto se tada nismo zapitali.

Pogledaj koliko ljudi dnevno umire u Africi svakog dana!!!!Od gladi,neimastine i bolesti......
Pogledaj koliko ljudi umire u saobracajnim nesrecama ......
Pogledaj malo u crnu hroniku i placi....pogledaj kakve se nesrece desavaju i koliko ljudi pate....

Zar ti njih nije zao?Zasto njima nismo posvetili paznju?


Nemas pravo da me (ili bilo koga ovde)optuzujes da sam okrutna ili bez emocija,tvrdog srca.Ono sto treba da naucis jeste da svako zali na svoj nacin i da ako ces da oplakujes jednu ljudsku zrtvu treba sve da ih oplakujes.Jer svi smo mi ljudi i svi zasluzujemo istu paznju i postovanje.Nevazno da li ih je poginulo 100000 ili troje u jednom danu......svaki zivot vredi jednako......i ponavljam Ne dozvoljavam da mi sudis na taj nacin,jer ne poznajes me.......
 
Кулиража:
Tinar:
Ma, samo odgledajte "Dan posle sutra". To je potpuno identichno. Ko da je reziser upozorio svet da ce se tako neshto dogoditi. Scary. A povrh svega, sad ce da izbiju gomilu epidemija. Malarija, dizenterija, kolera... Ahhhhhhh
E nadje i ti preporuku svaka ti cast.
Veci neprofesionalizam od onoga jos nisam video.
A sto se tice bolesti, logicno je da ce se prositiri ukoliko se ovi ne sete da sve one leseve spale.
Ako to ne urade u sto kracem periodu, veoma brzo ce poceti da se sire crevne bolesti i eto njima jos veceg sr@nja.
E sad sto rece wild_child, stvarno ne razumem cemu toliko cimanje zbog nekih tamo ljudi koje niste nikad ni upoznali, a samo ste neke od njih videli mrtve na TV-u.
S obzirom da se broj stanovnistva veoma brzo povecava to i nije neka steta.
Ne verujem da je ikoga od vas to toliko potreslo sem ako je bio tamo.
Zemljotresa je bilo i bice i trenutno su ljudi pred njima nemocni

Mnogo tu ima sirocica i roditelja bez dece.
Ali nekima su srcad hladna.
 

Back
Top