Hard errors

123456789

Ističe se
Poruka
2.175
Imam maxtor od 120gb i krklja ko lud i nemoze da predje preko nekih greski kad ga skeniram.neznam da li bi trebo da ga formatiram ? da nemam 20 gb muzike i 10 gb zezalica na njemu formatiro bih ga odmah. Takodje imam maxtor 0d 40gb koji odlicno radi i na kome je sistem.E sad mi vi daj te predloge.
 
Prica se da su Maxtor-ovi hardovi od 120Gb proizvedeni sa nekim greskama. Tu muziku i zezalice prebaci na ovaj hard od 40Gb i probaj da formatiras ovaj veci probaj i da izbrises particije pa da napravis nove ako ne prodje onda ce izgleda biti da su glasine tacne. :wink:
 
Tacno je: maxtor od 120gb je proizveden pod greskom
Ja ga imam svo vreme se cuje lagano krkljanje.

Medjutim on radi odlicno samo malo krklja( cuje se)

Posto se bavim sa servisirnjem i odrzavanjem racunara naisao sam na dosta maxtor Hd od 120 gb istog problema kao moj .

To sto se tebi zakocava je ozbiljan problem ( spasavaj podatke dok mozes)
 
Čime skeniraš hard disk ? Win ScanDisk ?
Idi na maxtorov sajt i skini PowerMax .
Ako on nešto nadje,onda je HD mrtav...
A ako ne nađe greške, hard možda i proradi normalno( powermax će mu uraditi low-level format ... možda pomogne ).
 
Ako vec oces Power MAx, uzmi disketu, ubaci je i pusti da ti formatira, pa pose nabaci sam sebe na nju.
Posle restartuj (naravno podesi u BIOS-u da ti je first boot Flopy), ubaci diksetu i cekaj da ti se digne Power max, dalje ces se valjda snaci.
 

Back
Top