Komp se sam od sebe gasi

Zagor BG

Zainteresovan član
Poruka
464
Kompjuter koji posedujem već godinu dana posle izvesnog rada 10-15 minuta se ugasi i nemože da se upali. Naknadno ga upalim izvlačenjem i naknadnim ubacivanjem kabla produžnog gajtana u šteker. Prvi put kada sam to reklamirao rekli su mi da su to virusi što se otklonilo instaliranjem Kasperskog. Međutim, posle eliminacije virusa i drugih gamadi moj komp može da radi 5 sati bez problema a može da se sam od sebe gasi posle desetak minuta. Reklamirao sam i to, ali ko zainat u radnji gde je kupljen nikada nije pokazao tu manjkavost već radio normalno a oni su mi rekli da ne mogu navodno to da poprave kada nevide kako se to manifestuje. Ja laički sumnjam na napajanje, neki kontakt a vi mi pomozite svojim znanjem jer je nezgodno imati nepouzdan komp. Pozdrav svima!
 
Virusi? :D :D
Da li ti je komp josh uvek pod garancijom?
Ako jeste, sutra ujutru u 9 ( verujem da u to vreme pocinju da rade) da se nactash ispred te radnje/servisa, i kad udjesh nemoj da izadjesh dok ti ne srede komp. A posto je sad novogodisnje ludilo, verujem da ce pokushati da te odloze do neke prve prilike sa nekom bljutavom pricom, ali crvrsto zgrabi stolicu i ne pushtaj je...

Ajmo na hardware, mozda neko zna o chemu se radi...
:lol: :lol: :lol:

STOP REPRESIJI NAD NAVIJACIMA

Zrtva represije
 
Racunari su vrlo cudne zivuljke... Skeniranje racunara tera hard da trosi malo vise energije nego kada miruje, to mirovanje moze da bude i vreme kada si na netu jer je tada har gotovo ne radi. Mozes u BIOSU da proveri napajanje komponenti, mozda je to problem. Mozda je problem i u tvojoj kucnoj instalaciji, mozda imas velika oscilaciju u mrezi... ko zna. Ako ti se desavalo da ti se TV ili muzicki uredjaj ponekad iskljuce to je siguran znak da ti je napon los. A sto se virusa tice oni uglavnom restartuju racunar kada si na netu a ovako ne.
Da, pokusaj da zamenis produzni kabl, moguce je da zbog svoje duzine pravi manji pad napona koji ometa rad racunara pa se on zbog toga iskljucuje. :)Meni to iskljucivanje najvise lici na problem sa naponom ali ne naponom u racunaru vec sa onih 220V koji dalaze do racunara.
 
Zagor BG:
Kompjuter koji posedujem već godinu dana posle izvesnog rada 10-15 minuta se ugasi i nemože da se upali. Naknadno ga upalim izvlačenjem i naknadnim ubacivanjem kabla produžnog gajtana u šteker. Prvi put kada sam to reklamirao rekli su mi da su to virusi što se otklonilo instaliranjem Kasperskog. Međutim, posle eliminacije virusa i drugih gamadi moj komp može da radi 5 sati bez problema a može da se sam od sebe gasi posle desetak minuta. Reklamirao sam i to, ali ko zainat u radnji gde je kupljen nikada nije pokazao tu manjkavost već radio normalno a oni su mi rekli da ne mogu navodno to da poprave kada nevide kako se to manifestuje. Ja laički sumnjam na napajanje, neki kontakt a vi mi pomozite svojim znanjem jer je nezgodno imati nepouzdan komp. Pozdrav svima!

I meni je poceo pre 2-3 dana da se gasi narocito pri restartu, imao sam taj problem proletos pa sam ga ocistio i dodao jos 1 kuler da izduvava i radio je do sada OK, znaci otvaranje i ciscenje jer temperatura HDD-a ne silazi ispod 40, kod tebe verovatno nije nesto u redu sa napajanjem odnosno hladjenjem pa izmeri ako imas cime tj. neka ti to provere u servisu ako ne znaju sta da rade :!: :twisted:
 

Back
Top