Novogodisnji poklon forumasima

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Glas Sauronov

Primećen član
Poruka
674
Време празника носи необавезне, празничне, теме. Да послушам мало Перу Луковића, па да напишем нешто пригодно… А новогодишњи празници траже новогодишње поклоне.
Поклањам вам – СЕБЕ!
Ја сам најбољи пример како падају флоскуле и неоправдане поделе које стално понавља самопрокламована “елита” реформских талибана.
Обишао сам већи део Европе, и баш зато нећу да се одрекнем Гуче, кајмака и раџе, јер знам да се ни они не одричу својега.
Највише ми се свидео Португал који је био најсиромашнија земља ЕУ, када је у исту примљен. Ипак мислим да Португалци живе боље од Немаца (био сам и у Немачкој, више пута), да су задовољнији својим животима. Због тога не видим шта би био проблем ако Србија буде најсиромашнија земља ЕУ у тренутку свога уласка.
Овде неки лепе етикете типа “клерофашисти” као добар дан, а у Европи, у коју се исти стално бусају, за такво вређање би се богами одговарало. Постојала је веома јака струја која је тражила да се Европа уставно дефинише као хришћанска, па ипак нико нормалан из другог табора их није називао “клерофашисти”.
Португалци и добар део Италијана раде веома мало. Много мање него Срби. Па шта им фали? А сетимо се како је Божа Ђелић а.к.а. Мики Маус српских финансија кукао како много празнујемо у јануару, па тако не можемо даље. Осим тога, у Италији слабо шта ради недељом – из разлога који су чисто религиозне природе.
Говорим, мање или више добро, пет светских језика, а ипак сам учио “старинску” школу, пре Гашиних реформи. Такође сасвим слободно пратим најсавременије токове у својој струци и, када сам био на курсу у Лондону, нисам приметио да у нечему заостајем за осталима. Ерго, ја сам себи најбољи доказ како је и школа пре Гаше била добра.
Био сам и на Истоку. У Украјини сам видео повезаност те земље са Мајком Русијом. Узмимо податак да је тамо априла 2004. литар бензина коштао 25 динара. Много ли је? А случајно је Русија главни извозник нафте, коју Украјина не поседује у већим количинама. Мислите ли да ће им Европа надокнадити разлику у цени ако Путин крене да продаје нафту по комерцијалним условима?! Можда сам пристрасан јер сам био у “проруским” деловима – Одеси, Криму. Али како објаснити постављање 500км пута Кијев-Одеса одједном. Да баш је Јанукович исто што и Слоба, а ситуација тамо као у Србији пред 5. Октобар…
Ето, жива сам ризница знања које сам лично стекао. Ако неко има нешто да пита нека слободно изволи.
 
Glas Sauronov:
Време празника носи необавезне, празничне, теме. Да послушам мало Перу Луковића, па да напишем нешто пригодно… А новогодишњи празници траже новогодишње поклоне.
Поклањам вам – СЕБЕ!
Ја сам најбољи пример како падају флоскуле и неоправдане поделе које стално понавља самопрокламована “елита” реформских талибана. ???
Обишао сам већи део Европе, и баш зато нећу да се одрекнем Гуче, кајмака и раџе, јер знам да се ни они не одричу својега. - a ko ti traži da se odrekneš?
Највише ми се свидео Португал који је био најсиромашнија земља ЕУ, када је у исту примљен. Ипак мислим да Португалци живе боље од Немаца (био сам и у Немачкој, више пута), да су задовољнији својим животима. Због тога не видим шта би био проблем ако Србија буде најсиромашнија земља ЕУ у тренутку свога уласка. Slažem se oko Portugala i sreće, a Srbija će i biti najsiromašnija zemlja kad uđe u EU. Samo je stvar da uđe!!!Овде неки лепе етикете типа “клерофашисти” као добар дан, а у Европи, у коју се исти стално бусају, за такво вређање би се богами одговарало. Постојала је веома јака струја која је тражила да се Европа уставно дефинише као хришћанска, па ипак нико нормалан из другог табора их није називао “клерофашисти”. Ovde se desilo mnogo loših stvari koje su počele sa pričom, čak i blažom od one koja se čuje sad. Zbog toga su ljudi, i u Srbiji a i van, uplašeni na svaki povišen glas iz Srbije. I naravno reaguju na mnogo manje stvari nego za bilo koju zemlju u Evropi. Pokazali smo se koliko smo odgovorni pa nam i toliko veruju...
Португалци и добар део Италијана раде веома мало. Много мање него Срби. Па шта им фали? А сетимо се како је Божа Ђелић а.к.а. Мики Маус српских финансија кукао како много празнујемо у јануару, па тако не можемо даље. Осим тога, у Италији слабо шта ради недељом – из разлога који су чисто религиозне природе. Portugal i južna Italija su, kao i što sam reče najsiromašniji delovi EU (pre proširenja). Upravo iz tog razloga. A što nisu siromašniji mogu da zahvale tome što nisu imali ratove (Portugal) i što su deo države či se dobar deo ponaša odgovorno (Južna Italija). Da ne pričamo o podršci ostatka Evrope ovim zemljama... A sad mi samo reci šta je poenta tvoje priče? Da nije potrebno da radimo da bi napredovali i ušli u EU? Da treba da "iskuliramo" i da se ne cimamo preterano
Говорим, мање или више добро, пет светских језика, а ипак сам учио “старинску” школу, пре Гашиних реформи. Такође сасвим слободно пратим најсавременије токове у својој струци и, када сам био на курсу у Лондону, нисам приметио да у нечему заостајем за осталима. Ерго, ја сам себи најбољи доказ како је и школа пре Гаше била добра.Naš obrazovni sistem je totalno omašen! I najgore je kad kreneš sa vrha. Ljudi obično to povezuju sa osnovnom školom koja je i prva reorganizovana. Glavni problem je naš univerzitet za koji, čast izuzecima, je jedini lek jedna ogromna bomba. Iznervirao bih se kad bih pisao o našim profesorima i tome koliko su stručni, prate svetske tokove, koliko su kvalitetni ljudi i koliko kvalitetno rade svoj posao. Mogao bih da ispričam sličnu priču kao ti, sa razlikom što za sve što znam i što sam postigao ne zahvaljujem našem obrazovnom sistemu. Mnogo češće žalim što su mi neki kreteni oduzimali vreme...Био сам и на Истоку. У Украјини сам видео повезаност те земље са Мајком Русијом. Узмимо податак да је тамо априла 2004. литар бензина коштао 25 динара. Много ли је? А случајно је Русија главни извозник нафте, коју Украјина не поседује у већим количинама. Мислите ли да ће им Европа надокнадити разлику у цени ако Путин крене да продаје нафту по комерцијалним условима?! Cena benzina u USA je 1.25$ za galon, što je 19din po litru. I šta to dokazuje? Samo to da imaju niske namete na gorivo za razliku od Evrope. Mogli bi i mi da imamo ove cene nafte da se skinu svi nameti i da NIS bude barem iole normalno efikasan...Можда сам пристрасан јер сам био у “проруским” деловима – Одеси, Криму. Али како објаснити постављање 500км пута Кијев-Одеса одједном. Да баш је Јанукович исто што и Слоба, а ситуација тамо као у Србији пред 5. Октобар… Ovo mi zvuči kao ono "Znaš li sine ko proizvodi najviše čelika na svetu, ima najviše tenkova..." Sad ćemo se još diviti ekonomskoj snazi Ukrajine, sreći njenih ljudi i životnom standardu... Daj molim te!
.
 
Dobro da ne kopiramo u beskraj, ono crvenim, pa redom:
1. Traze od mene da se odricem razni koji po forumima ponavljaju opet necije reci kako "Srbija ne moze u Evropu sa malinom i sljivom, sa kandilom i ikonom".
Ima toga dosta i na kultnom Pescaniku, nemoj mi reci da ne slusas tu emisiju. Kada su GSS i SDU bili na vlasti, veoma su bili agilni sa takvim "modernizacijama".

2. Srbija ce uci po logici stvari kad-tad u EU. Pozurivanje moze imati negativne efekte jer trazi odricanja. A ako se ta odricanja traze uvredljivim tonom, ona podsticu radikalne opcije. Moram dodati s razlogom.

3. Jeste, bilo je svega, ali ratova vise nece biti. Cak se ni radikali zato ne zalazu. A ja ne vidim po cemu je poziv u rat ako Kosrunica kaze da cemo u okviru EU biti u jedonj drzavi sa bracom preko Drine.

4. Poenta price je da je "siromastvo" relativan pojam. Onaj ko manje ima, manje i radi da bi to odrzao, a moze da racuna na pomoc bogatijih clanova zajednice.
Da, hteo sam reci da mozemo da iskuliramo.

5. Slazem se da je univerzitet veliki problem, posebno to sto su profesori zasticeni ko beli medvedi. Ja bih uveo ocenjivanje profesora.
Ono sto sam hteo reci je da je nepotrebno vredjati srpski narod kao glup. Ja imam obrazovanje kakvo imam, pa ne vidim da zaostajem za nekima iz civilizovanih zemalja.

6. Ovo za benzin stvarno nisam znao. Zasto onda toliko kukaju zbog porasta cene nafte?
Ipak, ne mozes poreci veze Ukrajine i Rusije i da ce kidanjem tih ekonomskih veza Ukrajina vise ispastati.
Oces jos nesto? Imam kuci skoslki udzbenik sa Krima o istoriji njihove domovine - kojom smatraju Krim, a ne Ukrajinu. Udzbenik je pisan na ruskom, a ne ukrajinskom.

7. Mnogi reformski talibani su pricali kako Otpor ucestvuje u "necem lepom" i kako je Janukovic isto sto i Milosevic. Ja samo kazem da nije i navodim dokaze za to.
Osim toga, Ukrajinska odlazeca vlast je poslala ljude u irak da ratuju sa Amerikancima.
 
hvala na poklonu! eto ja nemam pitanje!
samo sebi želim
da ne moram da idem odavde jer ne mislim isto ko neki drugi
što slavimo u prorodici i ovaj Božić
što ko što me neko lepo častio svojevremeno tu na forumu, nisam čiste nego pogane mešane krvi etc
a nekako čudna su vremena i nešto baš nisam sigurna ali živi bili pa videli!!!
pozz
srećan vam nova svima!
 
Eh ti,a ostali?

Stvarno mi je nekada frka...mislim vidiš koliko mržnje,ogorčenja, frustracija izbija iz ovih ljudi...vas...bem mu miša to nije dobro...poubijaćete se...
iskreno,ne bi volela da budem tu ako se to desi...

...ti čitaj taj kurir a meni ostavi da čitam šta ja hoću ali bez da mi se nabija na nos da sam lošija od bilo koga od vas...kako sam manje ovo ili više ono ...

Manje strasti više razuma to nam želim...e da i tolerancije.
 
Dobro Djenka, mozda je devojka pomalo neutralna pa kad kaze poubijacete se (vi?) misli na nas patriote sa jedne i reformske talibane sa druge strane.
Nietsche kaze da hrabrost nije samo da se vitla macem vec i da se snaga cuva sa pravog protivnika, a cini mi se da gigule to NIJE.
 
Glas Sauronov:
Evo dokaza moje vrednosti:
Your account has been temporarily suspended. This suspension is due to end on 15 Mar 2016, 10:41.

Lepo mi kaze kolega - ti si Sorosu glavna pretnja posle George W. Busha
Ne znam ko te je i zasto suspendovao... i ne mora da znaci da si vredan jer te neko ne zeli. Mozda si sve protumacio u svoju korist... mozda?
Iritira taj tvoj stav da si bolji od drugih... Da li sam ja bolja od moje komsinice, lujke koja nije ni fakultet zavrsila, niti govori strane jezike, ali ima veci IQ od mene (verovatno). Mislim ... ako si vec tako pametan i vredan, zasto onda nisi nasao nacin da uradis to sto hoces, a da te niko ne dira?

Nije dovoljno da posedujes puno informacija, moras naci nacin da pomognes ljudima sa tim sto imas... dobro, ovo je moje licno tumacenje stvari... ali znanje nije cilj samo sebi, to je greh... si citao Ime ruze?
sada sam se uvukla u nesto bezveze... ajde, nemoj da budes toliko siguran u sebe, nego dokazi da si stvarno bolji od drugih
 
Potpuno pogresna interpretacija. Ja ne tvrdim da sam bolji od svih drugih, au contraix.
Ja kazem da nista ne zaostajem u svetskim razmerama, a Srbin sam i zivim/ziveo sam u Srbiji. Dakle padaju u vodu one generalizacije reformskih talibana - od poznatijih da pomenem Peru Lukovica i Teofila Pancica kako su Srbi narod glup, zaosta...
Ja sam Srbin i nisam zaostao, capisco?

A ako vec hoces, evo tvrdim da sam bolji i bolje bi radio u drzavnoj upravi od Cede Jovanovica. Bio bih bolji potpredsednik vlade za evroatlanske integracije.
[/b]
 
Glas Sauronov:
Potpuno pogresna interpretacija. Ja ne tvrdim da sam bolji od svih drugih, au contraix.
Ja kazem da nista ne zaostajem u svetskim razmerama, a Srbin sam i zivim/ziveo sam u Srbiji. Dakle padaju u vodu one generalizacije reformskih talibana - od poznatijih da pomenem Peru Lukovica i Teofila Pancica kako su Srbi narod glup, zaosta...
Ja sam Srbin i nisam zaostao, capisco?

A ako vec hoces, evo tvrdim da sam bolji i bolje bi radio u drzavnoj upravi od Cede Jovanovica. Bio bih bolji potpredsednik vlade za evroatlanske integracije.
[/b]

U redu, mozemo da diskutujemo o njihovim argumentima... tj. na osnovu kakvog istrazivanja su oni dosli do tog zakljucka, da li je uzorak bio reprezentativan, da li su oni bili pristrasni ili nesto tako slicno...

Ipak mislim da sve i da su Srbi najpametniji narod na svetu Srbija nije plodno tlo za napredak jer cifre neumoljivo ukazuju da pamet bezi iz Srbije...
 
Ipak mislim da sve i da su Srbi najpametniji narod na svetu Srbija nije plodno tlo za napredak jer cifre neumoljivo ukazuju da pamet bezi iz Srbije...

Pamet bezi, a ja sam ipak tu. OK, ako ima neko ko je otisao, kao perspektivan strucnjak neka se javi. Mozemo popricati.
Ja sam se fino snasao, da se ne lazemo, zivim mnogo bolje nego do kraja 2000-te i stvarno ne vidim razlog zasto bih otisao.
Nije ni ovde sve idealno, ali sredice se... Samo polako.
 
Ima necega u tome sto kazes... Ja mozda nisam dobar primer jer sam zavrsio informatiku, ergo struka sa kojom je lako naci posao, cak i ovde. Mada, da idemo jos dalje, i ja sam vise voleo neke druge stvari, ali sam SVESNO odabrao ono sto se trazi...

A sada da vidimo cemu ja kontriram. Kontriram aroganciji samoproglasene "elite". Rec ima izvesni Vladan sa poznatog nam foruma:
Ako postoji neki zal, to je zal jer su vam dobri, posteni i pametni ljudi dozvolili da upropastite zemlju u dvadesetak godina i da je gurnete na samo evropsko dno.
Svi vas mrze, sa svima ste se posvadjali, nemate niti prijatelja, niti saveznika, od kada je Sadam srusen, svake jeseni smesi vam se glad.
Nazalost, da je vise politicke pameti u Srbiji, trebalo bi vas jednostavno ukloniti sa politicke scene. Nije uopste potrebno ubediti vas koliko ste krivi za tragediju koja je zadesila Srbiju - dovoljno je eliminisati vas i ne dozvoljiti da to ponovite. Ukoliko progresivne snage Srbije to ne uspeju, a Srbija vas trpi takve, smrdljive, polupijane, neoprane i bez zuba, onda znaci da drugo niti zeli niti zasluzuje.


Nije mi idol Beba Popovic ili Natasa Kandic, pa ipak ne spadam u smrdljive, polupijane, neoprane i bez zuba - ALO BRE!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top