Sta kuvamo DANAS 2.deo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
treba mi recept za najobicniji rolat od patispanja

Onoliko belanaca koliko ti je jaja potrebno za pleh umutiti, isto toliko kašika šećera dodati i mutiti i dalje, pa dodati toliko kašika brašna, i to umutiti. Na kraju dodati žumanca, umutiti da se izjednači, i izručiti u pleh. Pečeno urolati vruće, a filovati kada se ohladi.

Prosto k'o...patišpanj. :D
 
Onoliko belanaca koliko ti je jaja potrebno za pleh umutiti, isto toliko kašika šećera dodati i mutiti i dalje, pa dodati toliko kašika brašna, i to umutiti. Na kraju dodati žumanca, umutiti da se izjednači, i izručiti u pleh. Pečeno urolati vruće, a filovati kada se ohladi.

Prosto k'o...patišpanj. :D

sve sam to uradila isto samo sam, cini mi se, razlila u mnogo veliki pleh tako da ce izgleda biti nesto tanusno, no ja nisam ni htela debeo rolat :mrgreen:
 
Nisam probala ali si mi dala ideju da probam i sama i evo jednog recepta sa piletinom čini mi se da bi moglo biti zanimljivo. :)
http://nestoizmedju.kokaloka.org/smf/index.php?topic=466.0

Tražila sam neki recept ili iskustvo sa terijaki sosom, pa mi Cyber cat dala ovaj link. Uglavnom sam se pridržavala recepta. Propržila pileće belo iseckano na kockice, a pošto nije navedeno koje povrće, ja sam stavila šargarepu, paštrnak (paškanat), papriku, praziluk, šampinjone (imala malo pa da mi ne stoje), kineski kupus (videla u Maxiju, pa kupila da probam).
Imala sam kupljeni gotov terijaki sos u kesici, otvorila, pa probala pre nego što sam sunula u šerpu sa svim tim divnim povrćem i mesom, i grdno se razočarala. To je gusta tamno braon tečnost, nije baš ni tečnost, možda više kao plazma, uzasno slatka. E to je ono što se meni nije svidelo. Pošto sam imala dosta mesa i povrća, istresla sam celu kesicu, ali sam dodala i soli, kurkume, djumbira u prahu, azijskog začina (šta god da je u njemu). Meni se svidelo, ali sve je to moglo da bude isto (možda i bolje) sa običnim soja sosom i svim ovim začinima. Služila sam sa kuvanim pirinčem.

 

Prilozi

  • terijaki piletina.jpg
    terijaki piletina.jpg
    46,5 KB · Pregleda: 3
Poslednja izmena:
Pravila sam pitu sa tikvicama i sirom za večeru . Ubacila sam paradajz samo u jednu pitu i nije mi se dopalo. Kiselo je i osetno.
Pogledajte prilog 247976
današnji ručak
sutrašnji ručak , do pola završen .... ostalo je da se nalije jajima i mlekom i da se zapeče

...uuhhh....lepo izgleda pita, ove cuftice sa pirincem bih mogla svakodnevno da jedem....a nisam videla jos musaku sa alevom
paprikom...bas se sad pitam kakav je ukus:)....moracu jednom da odvojim deo i da probam nema mi druge:lol:
 
...uuhhh....lepo izgleda pita, ove cuftice sa pirincem bih mogla svakodnevno da jedem....a nisam videla jos musaku sa alevom
paprikom...bas se sad pitam kakav je ukus:)....moracu jednom da odvojim deo i da probam nema mi druge:lol:

često spremam ćufte samo menjam prilog, najviše vole sa pireom i sa špagetama , pirinač vole malo manje
što se tiče ukusa musake ... meni je poznat samo takav ;)
 
često spremam ćufte samo menjam prilog, najviše vole sa pireom i sa špagetama , pirinač vole malo manje
što se tiče ukusa musake ... meni je poznat samo takav ;)

...e vidis ja cufte nikad nisam spremala sa spagetama, ne bi mi palo na pamet, sa nekom drugom testeninom bi vec mogla u nedostatku
pirinca ili krompira:)
...svaki kraj ima nesto svoje, a znam da se u Nisu i okolini skoro nista ne sprema bez paprike...prbacu sigurno, volim ukus aleve paprike
u hrani....a uvek imam i onu tucanu ljutu...
 
Juce...pilece-juneca supica sa griz knedlama,pohovano belo meso,karfiol zapecen u rerni - preliven smesom od jaja,pavlake,malo mleka,a pred kraj posut rendanim sirom i sopska salata.

Danas...u zemljanu posudu sam ubacila krompir,papriku,beli i crni luk,praziluk i pilece batake.Sve to zacinila karijem,djumbirom,vlascem,solju i biberom,a za salatu ce verovatno biti opet sopska.
Ako budem raspolozena napravicu cokoladne mafine,a ako ne ima lubenice.
 
Bokice molim te recept,mislim da si ti davno postavljala.pita sa kupovnim korama,Jogurtom i sljivama.pokusala sam sa pretragom.

smokvice, ja imam recept ala sa visnjama, ne znam za tu kombinaciju sa sljivama, ide jogurt, pzp, jaja... u fil, pa se filuje, redja voce i rola, kao klasicna pita samo je fora u tom filu sa jogurtom koji da smek nekako ali ne znam da li si na to mislila, ja tako pravim sve pite
 
smokvice, ja imam recept ala sa visnjama, ne znam za tu kombinaciju sa sljivama, ide jogurt, pzp, jaja... u fil, pa se filuje, redja voce i rola, kao klasicna pita samo je fora u tom filu sa jogurtom koji da smek nekako ali ne znam da li si na to mislila, ja tako pravim sve pite
pa da, nemam ni ja recept, nego smokvo to zbuckas od tih sastojaka sta imas, kolicinski kolko ti treba i udri, voce po zelji....
sad da izvucem info sta sam tacno radila pre skoro godinu dana, sanse nema, ali to ce biti to... nema neke filozofije....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top