Sta kuvamo DANAS 2.deo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas bila musaka, ali ne obična. Imala sam malo, oko 150g junećeg mesa bez koske i gledam šta ću. Onda se setim da imam kuvanu ćuretinu u supi, pa skinem sa kostiju i bogami izašto podosta mesa. Sameljem uz junetinu, pa izdinstam sve zajedno, sa lukom - klasičan fil za musaku. E, onda sam nastavila da experimentišem - dodala malo začina za roštilj, pa za pečenje, pa za piletinu, dvoumila sam se da stavim i onaj za ribu, ali srećom odustah ( priznajem, odustala sam samo zato jer kesica još nije načeta, inače bih i to stavila, pa kud puklo :D ). I ne da je ispala musaka, prste da poližeš. Od sada ću redovno da stavljam po malko tih začina, pa kad šta imam. Nije zdravo, ali mu je ukus...mmmm... :)
 
Dečko i ja imali u frižideru batake i krilca, pa kupili onu kesu sa začinima što se rekamira...
Ljudi moji što je to meni grozno, tako smo se razočarali, ja evo kuvam špagete da pojedem
nešto normalno, u njih ću da ubacim samo malo pavlake i kačkavalja.
Baš sam se smorila.
Živelo ulje, vegeta i folija
 
Dečko i ja imali u frižideru batake i krilca, pa kupili onu kesu sa začinima što se rekamira...
Ljudi moji što je to meni grozno, tako smo se razočarali, ja evo kuvam špagete da pojedem
nešto normalno, u njih ću da ubacim samo malo pavlake i kačkavalja.
Baš sam se smorila.
Živelo ulje, vegeta i folija

...kad sam prvi put pekla meso sa tim zacinima isto sam tako kao ti
bila razocarana...a onda sam sledeci put dodala vegetu..i na kraju kad
je bilo gotovo, ostavila malo samo da se zapece...eee..to je vec razlika,
ali slazemo se..sto onda kupovati kesu sa zacinima kad postoji folija...
 
Dečko i ja imali u frižideru batake i krilca, pa kupili onu kesu sa začinima što se rekamira...
Ljudi moji što je to meni grozno, tako smo se razočarali, ja evo kuvam špagete da pojedem
nešto normalno, u njih ću da ubacim samo malo pavlake i kačkavalja.
Baš sam se smorila.
Živelo ulje, vegeta i folija
kakav je to zacin, sta sadrzi? :confused:
 
Dečko i ja imali u frižideru batake i krilca, pa kupili onu kesu sa začinima što se rekamira...
Ljudi moji što je to meni grozno, tako smo se razočarali, ja evo kuvam špagete da pojedem
nešto normalno, u njih ću da ubacim samo malo pavlake i kačkavalja.
Baš sam se smorila.
Živelo ulje, vegeta i folija

Ja sa tim kesama imam fenomenalno iskustvo! Koristim ih jos od '90. godine, kad sam ih slucajno videla u jednoj knjizari. Bile su grcke. Secam se kako su mi svi u kuci non-stop zvirkali u rernu, cekajuci da se kesa istopi, izgori i upropasti pile!!! Kasnije su pocele po dragstorima da se prodaju sa razlicitim velicinama, razlicitih proizvodjaca. Pakovane su po 10 u pakovanju, sve su odlicne. Znaci samo kese, bez zacina. Zacine stavim kakve volim. Ne treba peci na jace od 200 C, i ne treba hermeticki zatvoriti kesu, da ne pukne. Vezati je tako da se ne otvori, ali da moze da izlazi visak pare.
U njima pecem i meso, pile, curku, ribu, cele krompire,...sve. Zacinim po zelji i stavim u kesu (bez ulja!). Sve je krckavo i lepo peceno kao da nije u kesi. Prednost je cista - neisprskana rerna.
:jede:
 
i ja koristim obicne kese za pecenje a ne te sa zacinima
kao sto ne volim ni te gotove soseve i zacine za kojesta, zako ne volim ni te kese sa zacinima
joj kad se setim kako mi je gadan onaj kupovni u kesi prasak za kao sos 4 vrste sira
bljaks
 
Ja ne volim visnje pa umesto njih turim Frikomovo sumsko voce...i svaki put bude mmmmljac :)

Ja volim visnje, ne volim nesto jabuke u kolacima, ali danas nisam imala izbora, pa je Lenja pita sa jabukama:

Lenja pita 002.jpg


Izvolte ko voli! :kolac:
 
Ih,volim ja lenju pitu,pa jos sa jabukama...:hvala:

samo je retko pravim jer sam prestala da pravim kolace u kojima ima vise od 50 gr. masnoce(samo me ne pitaj zasto bas 50,eto,tako)
a takvih je jako malo :besan2:

:bye:
 
Ih,volim ja lenju pitu,pa jos sa jabukama...:hvala:

samo je retko pravim jer sam prestala da pravim kolace u kojima ima vise od 50 gr. masnoce(samo me ne pitaj zasto bas 50,eto,tako)
a takvih je jako malo :besan2:

:bye:

Draga emocija, u celom plehu (velikom) ima 250 gr margarina u testu. Znaci, ako bi pojela jednu petinu pleha, jedva da bi stigla do 50 gr masnoce. :D Ako podelis na vece drustvo, ostace tebi taman koliko treba. :lol:
Tacno znam na sta mislis...ostaje ti med kao zdrava opcija za zasladjivanje.
:cao:
 
  • Podržavam
Reactions: Em.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top