Sta kuvamo DANAS 2.deo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Има 33 Км од центра НС до центра Србобрана, а од Римских шанчева до Србобрана 26 Км.
Пази када сам 14 година радио у Агровојводини на Римским шанчевима и понекад путовао назад за Бечеј преко Србобрана(млађи од два стрица ми ја ,,удат" у Србобрану).
Али, свеједно, свака част за туру.:klap:
Подржавам, сем што су возачи често дрски и немарни, нарочито камионџије.
ne znam ja de su ti rimski sancevi
:mrgreen:
ja znam de je cenejski aerodrom, poredd njega prolazim i znam de je sirig
i znam da sam ja licno mislila da ima 10 km od siriga do srbobrana ali tata mi je rekao da ima 14km
salim se, mislim da znam de su rimski sancevi, tj, mogu da pretpostavim, jel to tamo gde ima skretanje za becej? tamo je neko ratarstvo ili nesto slicno
i mislim da nisi u pravu za ta 33km od centra novog sada, jer znam koliko treba da predjem da bih izasla iz samog grada, preko salajke i klise
jer nesto racunam u svojoj glavi ako mi je trebalo oko pola sata od siriga do srbobrana a to je 14 km, onda...po mojim proracunima, predjem sigirno 35
jer ja pola sata izgubim dok izadjem iz grada samo, a kad sam pesacila od studentskog doma sa kevom, do tempa na izlazu grada, kum je rekao da smo prepesacile 12 km
 
ne znam ja de su ti rimski sancevi
:mrgreen:
ja znam de je cenejski aerodrom, poredd njega prolazim i znam de je sirig
i znam da sam ja licno mislila da ima 10 km od siriga do srbobrana ali tata mi je rekao da ima 14km
salim se, mislim da znam de su rimski sancevi, tj, mogu da pretpostavim, jel to tamo gde ima skretanje za becej? tamo je neko ratarstvo ili nesto slicno
Да, а пре тога кад напустиш Клису и идеш ка раскрсници са леве стране су нове пословне зграде Агровојводине.
i mislim da nisi u pravu za ta 33km od centra novog sada,
Мерено на километар сату у колима, преко ГПС-а и на ауто карти ти је наведено 33Км.
Увек су раздаљине на ауто картама наведене као растојања од центра до центра, иначе би се са ширењем градова стално кориговала.
jer znam koliko treba da predjem da bih izasla iz samog grada, preko salajke i klise
jer nesto racunam u svojoj glavi ako mi je trebalo oko pola sata od siriga do srbobrana a to je 14 km,
11Км, веруј ми.
onda...po mojim proracunima, predjem sigirno 35
jer ja pola sata izgubim dok izadjem iz grada samo, a kad sam pesacila od studentskog doma sa kevom, do tempa na izlazu grada, kum je rekao da smo prepesacile 12 km
Веома добра апроксимација за континуиран(нема гледања излога и застајкивања са пријатељима) умерен ход одрасле особе је око 6Км на час, тј 1Км за 10 минута.
 
Да, а пре тога кад напустиш Клису и идеш ка раскрсници са леве стране су нове пословне зграде Агровојводине.Мерено на километар сату у колима, преко ГПС-а и на ауто карти ти је наведено 33Км.
Увек су раздаљине на ауто картама наведене као растојања од центра до центра, иначе би се са ширењем градова стално кориговала. 11Км, веруј ми.Веома добра апроксимација за континуиран(нема гледања излога и застајкивања са пријатељима) умерен ход одрасле особе је око 6Км на час, тј 1Км за 10 минута.
pa da, pesacile smo mi vise od sat vremena sigurno, e sad ne znam jel zbog km ili zbog toga sto mi keva nije u kondiciji...
znaci vise sam ja u pravu nego cale :)
a za te zgrade agrovojvodine ne znam
verovatno nisam obracala paznju, al zato sam svaki salas primetila i razmiljala o domacem soku od zove ili nekom domacem rucku :)
a sto se tice km, ja sam i planirala da uzmem onaj merac, videla sam da ima ima u merkuru da se kupi pa cu uzeti
msm, nije mi toliko ni bitno, jer ja stalno picim na bajsu, ali ajde kao cisto da znam koliko dnevno prelazim
juce kad sam stigla u srbobran, sa caletom krenula na begluk (drugi kraj srbobrana, odatle se ide za becej, tro znas sigurno posto kazes da si isao preko srbobrana)
i ja zapicila, kaze cale, oces da se provozas caskom do beceja :)
 
pa da, pesacile smo mi vise od sat vremena sigurno, e sad ne znam jel zbog km ili zbog toga sto mi keva nije u kondiciji...
znaci vise sam ja u pravu nego cale :)
a za te zgrade agrovojvodine ne znam
verovatno nisam obracala paznju, al zato sam svaki salas primetila i razmiljala o domacem soku od zove ili nekom domacem rucku :)
a sto se tice km, ja sam i planirala da uzmem onaj merac, videla sam da ima ima u merkuru da se kupi pa cu uzeti
msm, nije mi toliko ni bitno, jer ja stalno picim na bajsu, ali ajde kao cisto da znam koliko dnevno prelazim
juce kad sam stigla u srbobran, sa caletom krenula na begluk (drugi kraj srbobrana, odatle se ide za becej, tro znas sigurno posto kazes da si isao preko srbobrana)
i ja zapicila, kaze cale, oces da se provozas caskom do beceja :)
i malo mi je zao, to moram da priznam, sto nemam upale misica i tako to, nekada mi prija da se osetim totalno istroseno :)
 
pa da, pesacile smo mi vise od sat vremena sigurno, e sad ne znam jel zbog km ili zbog toga sto mi keva nije u kondiciji...
znaci vise sam ja u pravu nego cale :)
a za te zgrade agrovojvodine ne znam
verovatno nisam obracala paznju, al zato sam svaki salas primetila i razmiljala o domacem soku od zove ili nekom domacem rucku :)
a sto se tice km, ja sam i planirala da uzmem onaj merac, videla sam da ima ima u merkuru da se kupi pa cu uzeti
msm, nije mi toliko ni bitno, jer ja stalno picim na bajsu, ali ajde kao cisto da znam koliko dnevno prelazim
juce kad sam stigla u srbobran, sa caletom krenula na begluk (drugi kraj srbobrana, odatle se ide za becej, tro znas sigurno posto kazes da si isao preko srbobrana)
i ja zapicila, kaze cale, oces da se provozas caskom do beceja :)
Па следећи пут када одеш до Србобрана/Беглука(ту је некада столовао бег, у турска времена, отуд име)на главном тргу ,,код Сваштара" скренеш на север/сегедински друм и после некиг 8Км десно и за 2 Км си на Богдановом салашу(летњиковац негдашњег ,,велепоседника Србобранског и Бечејског", Богдана Дунђерског), ручак, ергела, врт, језеро, лабудови....
 
Па следећи пут када одеш до Србобрана/Беглука(ту је некада столовао бег, у турска времена, отуд име)на главном тргу ,,код Сваштара" скренеш на север/сегедински друм и после некиг 8Км десно и за 2 Км си на Богдановом салашу(летњиковац негдашњег ,,велепоседника Србобранског и Бечејског", Богдана Дунђерског), ручак, ергела, врт, језеро, лабудови....

e da znas da hocu, mislim da mi treba nesto takvo :)
bila sam davno na bogdanovom salasu, kao klinka, a znam da je lepo
 
Danas je bio pasulj od juce:),sopska salata i malo grickalica,slani stapici
attachment.php
 
de nema bre,svekrva je to

hehehheh
a nijeeeee
oni su bas super, i super se slazemo i sve
i ja kad sam kod nje, znaci, ona me sluzi isto kao i njenog sina, ma da pozelim pticije mleko, stvorice ga
stvarno nas jednako drzi
i kad napravim nesto slatko
a ja to jako retko, pa obicno mi je sve u vidu eksperimenta i po prvi put
nije imala zamerke
a bas nesto danima mi se jedu te sarene kiflice a nema ko da mi ih napravi, majka mi je u norveskoj
tako da... moracu sama
a ja i slatkisi, msm, uspe to meni, ali ne voooooliiiim da mesim pa to ti je
ma... ali ajde, malo da vezbam :D
 
a zamisli,meni se malo pre prijelo nesto sto nisam jela sto godina,al mi ostao ukus u pamcenju.bilo nekad davno da se kupi neka pita od visanja,testo bilo kao sipkavo,ono masno,pa je to valjda bilo zamrznuto,kod kuce peces,a secam se bilo u onim posudama od ...kako se to kaze,kao alu folija,al cvrce.e sad bih to,il nista
 
meni se sad svasta nesto jede
baka pravila paprikas pileci sa testeninom ono kao prilog i salata
nisam jela
ne volim paprikas pileci
a tek testeninu sdto ne volim
msm, volim testeninu jedino i iskljucivo u nasuvima i sa nekim sosevima
u paprikasima bljak
i paprikasi su mi bljak
volim samo crecu sa povrcem, paprikama, pecurkama...
i tako oastadoh vam gladna
 
a zamisli,meni se malo pre prijelo nesto sto nisam jela sto godina,al mi ostao ukus u pamcenju.bilo nekad davno da se kupi neka pita od visanja,testo bilo kao sipkavo,ono masno,pa je to valjda bilo zamrznuto,kod kuce peces,a secam se bilo u onim posudama od ...kako se to kaze,kao alu folija,al cvrce.e sad bih to,il nista

zlo :lol: gde mi iscacka potisnuto secanje..
pre par dana pitam mamu da li joj se jede kolac sa visnjama, a ona kaze ma ne..
malopre dolazi i kaze - gde si me pitala, ni silazi mi vec nekoliko dana onaj kolac sa misli :)
i odmah sam napravila..kako mi citava kuhinja mirise..
 
zlo :lol: gde mi iscacka potisnuto secanje..
pre par dana pitam mamu da li joj se jede kolac sa visnjama, a ona kaze ma ne..
malopre dolazi i kaze - gde si me pitala, ni silazi mi vec nekoliko dana onaj kolac sa misli :)
i odmah sam napravila..kako mi citava kuhinja mirise..
jel to ono prhko testo, pa visnje
pa mrvice prhkog testa odgore, pa se ispece
a sve mirisi blago na koricu limuna i vanil secer :)
mljaaaac
 

e imam ja u novom sadujedan super receptic
mala varijacija toga
al ne da je dobro
tim testom oblozis tepsijicu kruznu i njene stranice pa ga izbockas
pa kartko ispeces
pa nalijes sa visnjama i njihovim sokom, pa moz preko toga i te mrvice
al ja mesavinu prezle i kokosa i vanil secera, tako ide u tom receptu
pa sa tim pospem visnje, pa u rernu... i to ne da mirisi
sad mogu da osetim kako mirisi
a pitaaaa bude vrhunska i prelepa
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top