Sta kuvamo DANAS 2.deo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Бокте молово лол...ја мислим да је то то. Букмарковано, а и у свој црни роковник ћу да препишем. Еш ми све, ако не идем да уловим неку кокош и рашчерупам је још данас лол..
Модести, не иде кромпир и резанц. Резанц лол..нема ту теста, не треба, вишак што каже Ива. Пази колико се ту мува нешто, а то је оно, најобичнија, свакодневна чорба.
Јандро-личи, та гуглао сам ту Вампир чорбу, вреди и њу пробати.
Иво, дужан сам ти, дајем ти бонбон кад год те сретнем, дођи да те чича изљуби..лол..
То ми је Ћорба детињства :харт:

Ne ide, naravno. Nisam to ni napisala.
 
Ako si mislila da neznam , prevarila si se :tease:

Djuvec od tarane sa mesom ( piletina, jagnjetina, teletina ... ma sta ocete )

Dakle , morate imati rodjake koji prave taranu i voljni su da vam poklone jedan dzak za zimu :worth:
Tarana se pravi od jaja, brasna i malkice vode , razvuce na tanko i to budu kore velicine kuhinjskog stola

E onda treba da imate osuncanu livadu ispred kuce :mrgreen:
, stavite gomilu CISTIH stoljnjaka i preko njih prebacite
razvucene kore da se suse na suncu .
osusene se izlome na komade i tako strpaju u vrece da cekaju zimu

U nedostaku pomenute livade i sunca a i rodjaka , odete na pijacu i kupite iste ali to nije isto :evil:

i krecemoooo

U serpu stavite meso i luk da se dinsta , dodate zacine , ko voli i malo sargarepice , nalivate vodom tako da to ustvari bude kao gusta corba ili redak gulas , ima dosta tecnosti
Zatim , prebacite sve to u posudu , zemljanu najbolje ali ne mari i ako je neka dublja tava ,
prebacite sadrzinu lonca, UBACITE gomilu susene izlomljene tarane tako da potone u onom saftu
i FUC u zagrejanu rernu.
E tu onda testo omekani , lepo se stopi sa svim ostalim i to je stvarno prste da polizes :D

Zaboravila alevu papriku QQ
joj kako lepo pises, iskacu mi slike naprosto:)))
 
kad samo bapnem krompir u vatostalnu, prkrijem slaninicom, a ovamo izdinstam neko meso
supu sam vec od 7 pristavila i skoro gotova
idem da se majem, pa cu ocas posle da zavesim taj krompir i meso

inace jako volim on sarenu salatu neko je zove i ruska
krastavac, zeleni paradajz, sargarepa, karfiol, brokoli, crvena paprika i crni luk
narezano i zacinjeno
to se kao zimnica pravi
ali ja to ne volim zimi
izgubi cvrstinu pa kao takvo ne volim:mrgreen:
te jedem sad
 
Ne kuvam često, al kad kuvam, ja to za svoju dušu! :mrgreen:
2012-10-06 14.48.03.jpg
 
eeebas ti slatko izgledaju,a zamisli,ja malo pre decu pitala,jel vam se jedu mafini,oni u glas daaaaaaaa
a ja kazem,jao super,dacu vam recept,lako se pravi,pa napravite
i tako,oladili me i otisli napolje
a meni se jedu,al mi se isto ne prave:(

Meni to nikad lakši kolač.... ja sam pravila ove http://www.coolinarika.com/recept/jagode-i-cokolada-muffin/
samo što sam umesto jagoda stavila voćni miks jagode, maline, kupine (pravila sam ranije i sa breskvom i ekstra su!) i ova glazura odozgo je moja izmišljotina 100% :)
 
Meni to nikad lakši kolač.... ja sam pravila ove http://www.coolinarika.com/recept/jagode-i-cokolada-muffin/
samo što sam umesto jagoda stavila voćni miks jagode, maline, kupine (pravila sam ranije i sa breskvom i ekstra su!) i ova glazura odozgo je moja izmišljotina 100% :)
mora da su ukusni,nisam do sad vidjala sa smesom za puding
ja imam neke crvljive jabucice,pa sam mislila to da natrenisem,tj deca
al corak

nego ja sam deci danas pileci rizoto sa karijem
a sebi sam izvadila nesto iz zamrzivaca
kad se otopilo,a ono posno socivo sa paprikom,bas je bilo lepo
 
ogroman lonac supe kombinacija piletine,junetine i pačetine,puno povrća u istoj...
prasetina,jjagnjetina i pečeno pile...pire krompir...pečene paprike sa belim lukom,kupus salata...torta i dve vrste kolača...

plus spremljena turšija....

pasulj kod nas još uvek 269 din....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top