Sta kuvamo DANAS 2.deo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Па са потажима и јесте заеб, што је лако, блендер и све могуће комбинације и готово за 15 минута. Али је здраво, бре.
Поломих се да се код жена из фамилије распитам како се прави пилећа чорба коју је правила моја баба, и ниједна нема појма. Ни близу.
Црвена, густа, моравска пилећа чорба, ишло је и беланце, то знам јер се сећам да је пливало бело где-где по ћорби. Ремек-дело.
 
Па са потажима и јесте заеб, што је лако, блендер и све могуће комбинације и готово за 15 минута. Али је здраво, бре. Поломих се да се код жена из фамилије распитам како се прави пилећа чорба коју је правила моја баба, и ниједна нема појма. Ни близу. Црвена, густа, моравска пилећа чорба, ишло је и беланце, то знам јер се сећам да је пливало бело где-где по ћорби. Ремек-дело.
da nije Amper corba.... zvuci mi slicno a obozavala sam da je jedem.....
 
Па са потажима и јесте заеб, што је лако, блендер и све могуће комбинације и готово за 15 минута. Али је здраво, бре.
Поломих се да се код жена из фамилије распитам како се прави пилећа чорба коју је правила моја баба, и ниједна нема појма. Ни близу.
Црвена, густа, моравска пилећа чорба, ишло је и беланце, то знам јер се сећам да је пливало бело где-где по ћорби. Ремек-дело.

Domaca piletina (kad se dobro raskuva,ne secka se, nego se samo rukama odvoji od kostiju i rukama usitni) crni luk, sargarepa, malo krompira. Kad je gotovo zaprzi se zaprskom kao pasulj. Cim se malo prohladi, umuti se jaje i sipa se polako uz mesanje u corbu.
Jaje daje ukus, ali i dodatno ugusti corbu, zbog toga ne treba zaprska da bude pregusta. A belanac se pojavi, ako jaje nije do kraja umuceno.

(Moja strina je pravila najlepsu crvenu corbu. :heart:)
 
krenem da pravim one kvinsine snicle u supi od pecuraka,nemam supu od pecuraka
ajd dobro,pohovala sam ih deci
krenem sebi da punim patljidzan sa povrcem,a od povrca samo tikvica i luk

evo me sad hasam na teflonu patlidzan,luk i tikvice,pa preliveno sa belim lukom ,maslinovim,feta sirom,pa jos da zamastim kupovni tsaziki preliv
a dajem savewte cicku da ne jede da se ne ugoji:roll:
al mnogo je fino
 
Црвена, густа, моравска пилећа чорба, ишло је и беланце, то знам јер се сећам да је пливало бело где-где по ћорби. Ремек-дело.

Sitnes od pileta , krilca , mali batacici , ledja raskomadati , sija .. i sta ti vec padne pod ruku a sve zajedno ( to se radilo u vreme kad su se klali pilici pa odmah odvojis mix za to ) , prvo u vodu stavis ''zelen'' ( parsun , pastrnjak ) sargarepu nakrupno, luk , so biber krupni ...po volji, secenu ili kako volis , kuva se malo i dodas meso .
Smanjis vatru :mrgreen: i laganica .... na kraju dodas zaprsku ali da ti ne pregori ( ulje zagrejano , malo brasna , sklonis i sljus malo aleve paprike )
U nju dodajes po malo corbe i mesas da se lepo razmuti i fuc u lonac lagano i jos malo kuvas .
E gde je stos ... u serpicu od zaprske ( prljavu :D ) stavis jedno celo jaje a moz i 2 ali jedno zavrsava posao i samo MALOOOO razmutis , znaci vidis i ono belance tu dodas malo mleka npr 2 dcl al ganao mesas ... i onda u corbu koju si sklonio sa ringle pre npr 15 minuta da malo legne i ne bude na tacki kljucanja , lagano dodajes taj mix jaj i mleka i onda ti ostanu ti dronjci od jaja

I nije to Amper corba , ta je mnogo jednostavnija
 
Sitnes od pileta , krilca , mali batacici , ledja raskomadati , sija .. i sta ti vec padne pod ruku a sve zajedno ( to se radilo u vreme kad su se klali pilici pa odmah odvojis mix za to ) , prvo u vodu stavis ''zelen'' ( parsun , pastrnjak ) sargarepu nakrupno, luk , so biber krupni ...po volji, secenu ili kako volis , kuva se malo i dodas meso .
Smanjis vatru :mrgreen: i laganica .... na kraju dodas zaprsku ali da ti ne pregori ( ulje zagrejano , malo brasna , sklonis i sljus malo aleve paprike )
U nju dodajes po malo corbe i mesas da se lepo razmuti i fuc u lonac lagano i jos malo kuvas .
E gde je stos ... u serpicu od zaprske ( prljavu :D ) stavis jedno celo jaje a moz i 2 ali jedno zavrsava posao i samo MALOOOO razmutis , znaci vidis i ono belance tu dodas malo mleka npr 2 dcl al ganao mesas ... i onda u corbu koju si sklonio sa ringle pre npr 15 minuta da malo legne i ne bude na tacki kljucanja , lagano dodajes taj mix jaj i mleka i onda ti ostanu ti dronjci od jaja

I nije to Amper corba , ta je mnogo jednostavnija
joj al je ovo slikovito,ja te vidim:zcepanje:
 
aha
ja znam da sam jela neku crvenkastu corbu s jajima koju su zvali amper i bila je njama, ta zena sto je kuvala stavljala u nju i posirana jaja....
nemam pojma kako ju je pravila znam samo da je preukusno bilo
verovatno zavisi od kraja do kraja, ovo sto sam sad po netu gledala a zovu amper corbom, nije to sto sam ja jela pod tim imenom
 
Sitnes od pileta , krilca , mali batacici , ledja raskomadati , sija .. i sta ti vec padne pod ruku a sve zajedno ( to se radilo u vreme kad su se klali pilici pa odmah odvojis mix za to ) , prvo u vodu stavis ''zelen'' ( parsun , pastrnjak ) sargarepu nakrupno, luk , so biber krupni ...po volji, secenu ili kako volis , kuva se malo i dodas meso .
Smanjis vatru :mrgreen: i laganica .... na kraju dodas zaprsku ali da ti ne pregori ( ulje zagrejano , malo brasna , sklonis i sljus malo aleve paprike )
U nju dodajes po malo corbe i mesas da se lepo razmuti i fuc u lonac lagano i jos malo kuvas .
E gde je stos ... u serpicu od zaprske ( prljavu :D ) stavis jedno celo jaje a moz i 2 ali jedno zavrsava posao i samo MALOOOO razmutis , znaci vidis i ono belance tu dodas malo mleka npr 2 dcl al ganao mesas ... i onda u corbu koju si sklonio sa ringle pre npr 15 minuta da malo legne i ne bude na tacki kljucanja , lagano dodajes taj mix jaj i mleka i onda ti ostanu ti dronjci od jaja

I nije to Amper corba , ta je mnogo jednostavnija

:rotf:
Iva bre, ogadices corbu ljudima! :hahaha:
Ja sve fino zavila u celofan i dodje ti da raspakujes. :lol:

I kakvi "dronjci", to ne treba tako, osim ako domacica ne ume drugacije. :mrgreen:

:zag:
 
:rotf:
Iva bre, ogadices corbu ljudima! :hahaha:
Ja sve fino zavila u celofan i dodje ti da raspakujes. :lol:

I kakvi "dronjci", to ne treba tako, osim ako domacica ne ume drugacije. :mrgreen:

:zag:

Ma da, sve su fini pa koriste milion serpica pri spremanju .... tako je moja baba pravila i tako i ja :rtfm:
Ja sam uvek za istinu i samo istinu :D

Pa da , to zgrusano belance ne bi trebalo da bude tu ... ali je i meni kao detetu i dan danas najlepse kod te corbe i zato i pravim tako namernoooo FUCHNEM u malo vreliju corbu .... a necu je nositi na takmicenje :whistling:

PS u nju ne ide nikakva testenina , bilo bi previse
 
Poslednja izmena:
Zna garant iva, pa ce slikovito. :lol:

Ako si mislila da neznam , prevarila si se :tease:

Djuvec od tarane sa mesom ( piletina, jagnjetina, teletina ... ma sta ocete )

Dakle , morate imati rodjake koji prave taranu i voljni su da vam poklone jedan dzak za zimu :worth:
Tarana se pravi od jaja, brasna i malkice vode , razvuce na tanko i to budu kore velicine kuhinjskog stola

E onda treba da imate osuncanu livadu ispred kuce :mrgreen:
, stavite gomilu CISTIH stoljnjaka i preko njih prebacite
razvucene kore da se suse na suncu .
osusene se izlome na komade i tako strpaju u vrece da cekaju zimu

U nedostaku pomenute livade i sunca a i rodjaka , odete na pijacu i kupite iste ali to nije isto :evil:

i krecemoooo

U serpu stavite meso i luk da se dinsta , dodate zacine , ko voli i malo sargarepice , nalivate vodom tako da to ustvari bude kao gusta corba ili redak gulas , ima dosta tecnosti
Zatim , prebacite sve to u posudu , zemljanu najbolje ali ne mari i ako je neka dublja tava ,
prebacite sadrzinu lonca, UBACITE gomilu susene izlomljene tarane tako da potone u onom saftu
i FUC u zagrejanu rernu.
E tu onda testo omekani , lepo se stopi sa svim ostalim i to je stvarno prste da polizes :D

Zaboravila alevu papriku QQ
 
Sitnes od pileta , krilca , mali batacici , ledja raskomadati , sija .. i sta ti vec padne pod ruku a sve zajedno ( to se radilo u vreme kad su se klali pilici pa odmah odvojis mix za to ) , prvo u vodu stavis ''zelen'' ( parsun , pastrnjak ) sargarepu nakrupno, luk , so biber krupni ...po volji, secenu ili kako volis , kuva se malo i dodas meso .
Smanjis vatru :mrgreen: i laganica .... na kraju dodas zaprsku ali da ti ne pregori ( ulje zagrejano , malo brasna , sklonis i sljus malo aleve paprike )
U nju dodajes po malo corbe i mesas da se lepo razmuti i fuc u lonac lagano i jos malo kuvas .
E gde je stos ... u serpicu od zaprske ( prljavu :D ) stavis jedno celo jaje a moz i 2 ali jedno zavrsava posao i samo MALOOOO razmutis , znaci vidis i ono belance tu dodas malo mleka npr 2 dcl al ganao mesas ... i onda u corbu koju si sklonio sa ringle pre npr 15 minuta da malo legne i ne bude na tacki kljucanja , lagano dodajes taj mix jaj i mleka i onda ti ostanu ti dronjci od jaja

I nije to Amper corba , ta je mnogo jednostavnija

Бокте молово лол...ја мислим да је то то. Букмарковано, а и у свој црни роковник ћу да препишем. Еш ми све, ако не идем да уловим неку кокош и рашчерупам је још данас лол..
Модести, не иде кромпир и резанц. Резанц лол..нема ту теста, не треба, вишак што каже Ива. Пази колико се ту мува нешто, а то је оно, најобичнија, свакодневна чорба.
Јандро-личи, та гуглао сам ту Вампир чорбу, вреди и њу пробати.
Иво, дужан сам ти, дајем ти бонбон кад год те сретнем, дођи да те чича изљуби..лол..
То ми је Ћорба детињства :харт:
 
Бокте молово лол...ја мислим да је то то. Букмарковано, а и у свој црни роковник ћу да препишем. Еш ми све, ако не идем да уловим неку кокош и рашчерупам је још данас лол..
Модести, не иде кромпир и резанц. Резанц лол..нема ту теста, не треба, вишак што каже Ива. Пази колико се ту мува нешто, а то је оно, најобичнија, свакодневна чорба.
Јандро-личи, та гуглао сам ту Вампир чорбу, вреди и њу пробати.
Иво, дужан сам ти, дајем ти бонбон кад год те сретнем, дођи да те чича изљуби..лол..
То ми је Ћорба детињства :харт:
evo dacu ti ja jedno pile da ne lovis,kupila sam onaj paket od 12 kila.meni deluje super,al videcemo kad spremim
 
Ima li negde tutorijal na koji način se plete ona pletenica od testa. Na tv-u poslastičar Badi je od sira mocarele to ispleo čas posla a objasnio je da se plete kao pletenica od testa. Ja to ne umem da nađem nigde. Znam samo da jedan komad testa izduži presavije na pola i od toga uplete, ne koristi tri dela kao za klasičnu pletenicu.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top