Sta kuvamo DANAS 2.deo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Iznenadila sam se koliko je torta prosta kao pasulj za pravljenje, a ona je obožava. Pa pošto je ovde na godišnjem, tetka rešila da je iznenadi. Recept sam dobila od jedne forumašice sa Kulinarstva, iz Subotice, i pun pogodak je. Za svadbu je moja sestričina naručila u NS, ali danas je rekla da je ova moja bolja.

U kojim novinama smokvo, prepiši ga ako ti nije teško.
nista mi nije tesko za tebe :zag:
dnevnikov dodatak od nedelje

skuvati 2 pudinga od cokolade sa 8 dl mleka.
kad je skuvan,dodati 150g cokolade da se istopi i ostaviti da se ohladi

umutiti 4 belanceta u gust sneg,dodati 4 kasike secera i 4 zumaceta
u to varjacom umesati 4 kasike mlevenih oraha,cimet i 1 kasiku kakao praha.peci piskotu na 180 stepeni 25 min(kod mene bi to bilo vec ugljenisano)
u medjuvremenu napraviti krem.
penasto umutiti puter,ili margarin 250g i dodati mu 300g secera.(ovo ne kapiram,zar nece da se krcka secer pod zubima?)
kada se puding rashladio dodati i njega,pa umutiti zajedno krem.
staviti u frizider da se ohladi.
piskotu rashladiti na resetki.po kori poredjati visnje,preko njih krem
ostaviti da se stegne u frizideru 1 sat.
napraviti glazuru od 100g cokolade,0,5 dl mleka i 0,2 dl ulja.
masa mora da bude gusta,glatka i ujednacena.prekriti tortu glazurom
ostatak visanja takodje umakati u glazuru i ukrasiti tortu
 
Evo recept.

LUD LAB (nemam pojma da li je ovo jedna reč) :rumenka:

7 belanaca
7 kašika šećera
7 žumanaca
7kašika brašna
4 kašike kakaa

Peći dve ovakve kore u kalupu prečnika 26cm.

3 cela jajeta
80g gustina i
12 kašika šećera zakuvati u
1/2l mleka

U hladno dodati 1 margarin/puter i 300g čokolade. Čokolade, ne kakao table.

600g višanja preliti sa 5 - 6 kašika ruma

Kore preseći da se dobiju 4. Svaku koru poprskati onim sokom od višanja i rumom, staviti fil, pa višnje.

Eto. Prosta, da prostija ne može biti.


Smokvo, da, šećer u prahu. Ja ako se ne kuva ne stavljam kristal šećer, jer obavezno krcka.
 
Poslednja izmena:
Evo recept.

LUD LAB (nemam pojma da li je ovo jedna reč) :rumenka:

7 belanaca
7 kašika šećera
7 žumanaca
7kašika brašna
4 kašike kakaa

Peći dve ovakve kore u kalupu prečnika 26cm.

3 cela jajeta
80g gustina i
12 kašika šećera zakuvati u
1/2l mleka

U hladno dodati 1 margarin/puter i 300g čokolade. Čokolade, ne kakao table.

600g višanja preliti sa 5 - 6 kašika ruma

Kore preseći da se dobiju 4. Svaku koru poprskati onim sokom od višanja i rumom, staviti fil, pa višnje.

Eto. Prosta, da prostija ne može biti.


Smokvo, da, šećer u prahu. Ja ako se ne kuva ne stavljam kristal šećer, jer obavezno krcka.

...hvala ti Domacice za ovaj recept, ova torta je tacno po mom ukusu....visnje i cokolada, savrseno:D
 
Ja večeras izdinstala male juneće šnicle, pa poredjala: red na kolutove isečenog patlidžana, red paradajza, red tikvica, red mesa, pa opet tako, posipala začinina, pokrila folijom, pa gurnula u rernu. Mnogo je lepo izgledalo tako složeno, što se ne vidi baš na ovoj lošoj slici, a sigurno ni kad se zapeče neće tako lepo izgledati. Znam, moglo je da se prelije nekim bešamelom ili rendanim kačkavaljem, ali nisam htela ništa, samo meso i povrće. Malo me inspirisalo ono jelo Smokvicinog tate, a malo jedna slika koju sam imala u glavi, ali nisam mogla da nadjem taj recept (ni sliku).

slozenac.jpg
 
:kolac: :tongue2:

ja volim te sto ne valjaju..
sad cu da napravim ko sto ti pravis kolace bez secera, sa providnim slagom i pudingom kuvanim na vodi :mrgreen:

...taj kolac se tako i pravi takav mu je recept i svi koji su probali kazu da je odlican, samo bi po meni tu trebalo mnogo vise
secera zato sto ja volim bas slatko....:)

...a nije mi jasno zasto se ti plasis jaja, u cemu je problem sa jajima...?
 
...pa ne moze da se oseti miris tri jaja na tu kolicinu svega drugog.....nema sanse....narocito ne ova nasa kupljena u prodavnici,
nemaju ni mirisa ni boje ni ukusa...:(
...ja bas volim slatko i to bas, bas slatko, al od sultana ne mogu nista, cak je i meni preslatko, onda bas preteruju sa secerom....
 
Ja večeras izdinstala male juneće šnicle, pa poredjala: red na kolutove isečenog patlidžana, red paradajza, red tikvica, red mesa, pa opet tako, posipala začinina, pokrila folijom, pa gurnula u rernu. Mnogo je lepo izgledalo tako složeno, što se ne vidi baš na ovoj lošoj slici, a sigurno ni kad se zapeče neće tako lepo izgledati. Znam, moglo je da se prelije nekim bešamelom ili rendanim kačkavaljem, ali nisam htela ništa, samo meso i povrće. Malo me inspirisalo ono jelo Smokvicinog tate, a malo jedna slika koju sam imala u glavi, ali nisam mogla da nadjem taj recept (ni sliku).

Pogledajte prilog 253003
ti si se malo bezobrazila :D
izgleda prelepo,deci ni ne mozes ponuditi samo povrce
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top