Sta kuvamo DANAS 2.deo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam upravo pripremila sve za sutra, stavila u vatrostalnu posudu, obvila je folijom i stavila u frizider.
Pre pecenja u rerni izvadim posudu bar pola sata da ne bi hladnu stavila u vrucu rernu- hoce da pukne...
Lagan obrok i ukusan, ali, nisam htela o tome!

Skoro negde procitah (ako je neko vec ostavio, izvinajavam se) sledece:

Ako ste kupili prilicno zeleno voce (moze i paradajz) stavite ga u kesu u koju stavite jednu JABUKU.

Dovoljno je da stoji 24. sata (moze najduze 48, zavisi) i bice zrelo kao upravo ubrano zrelo, paradajc crven i veoma ukusan.

Isprobala, ne da je tacno, nego je sjajno:)
 
Ja sam upravo pripremila sve za sutra, stavila u vatrostalnu posudu, obvila je folijom i stavila u frizider.
Pre pecenja u rerni izvadim posudu bar pola sata da ne bi hladnu stavila u vrucu rernu- hoce da pukne...
Lagan obrok i ukusan, ali, nisam htela o tome!

Skoro negde procitah (ako je neko vec ostavio, izvinajavam se) sledece:

Ako ste kupili prilicno zeleno voce (moze i paradajz) stavite ga u kesu u koju stavite jednu JABUKU.

Dovoljno je da stoji 24. sata (moze najduze 48, zavisi) i bice zrelo kao upravo ubrano zrelo, paradajc crven i veoma ukusan.

Isprobala, ne da je tacno, nego je sjajno:)

..ovo sam i ja probala sa bananama, i iznenadila se koliko su dobre....samo sto sam skroz na to zaboravila, hvala Biljo sto me
podseti na to...:)
 
Ja sam upravo pripremila sve za sutra, stavila u vatrostalnu posudu, obvila je folijom i stavila u frizider.
Pre pecenja u rerni izvadim posudu bar pola sata da ne bi hladnu stavila u vrucu rernu- hoce da pukne...
Lagan obrok i ukusan, ali, nisam htela o tome!

Skoro negde procitah (ako je neko vec ostavio, izvinajavam se) sledece:

Ako ste kupili prilicno zeleno voce (moze i paradajz) stavite ga u kesu u koju stavite jednu JABUKU.

Dovoljno je da stoji 24. sata (moze najduze 48, zavisi) i bice zrelo kao upravo ubrano zrelo, paradajc crven i veoma ukusan.

Isprobala, ne da je tacno, nego je sjajno:)

e to je ona simbioza u prirodi zbog koje ja zavidim svojim precima kako su se hranili..
secam se da smo bili u dedinoj basti i da sam nanu pitala zasto je zasadila cvece u povrtnjaku..neven ciji ja miris bas i ne volim..a nana mi je tada pricala (bila sam dete pa nisam bas zapamtila) da odredjene biljke rasteruju stetocine..pa je nesto bilo zbog krompirove zlatice, nesto zbog biljnih vasi..secam se cak i da sam im jednom rekla kako me plase zabe koje krekecu preglasno, a ona mi objasnila da ih ne znam kako gaje da bi jele puzeve golace koji mogu inace da im uniste ceo usev zelenisa..
 
e to je ona simbioza u prirodi zbog koje ja zavidim svojim precima kako su se hranili..
secam se da smo bili u dedinoj basti i da sam nanu pitala zasto je zasadila cvece u povrtnjaku..neven ciji ja miris bas i ne volim..a nana mi je tada pricala (bila sam dete pa nisam bas zapamtila) da odredjene biljke rasteruju stetocine..pa je nesto bilo zbog krompirove zlatice, nesto zbog biljnih vasi..secam se cak i da sam im jednom rekla kako me plase zabe koje krekecu preglasno, a ona mi objasnila da ih ne znam kako gaje da bi jele puzeve golace koji mogu inace da im uniste ceo usev zelenisa..

Simbioza, da...
Zavidim i ja, ali ima dosta toga sto sam upamtila od bake (sad slusam od majke) zaista ima dosta toga...
 
Isprobano...

Ako zelite da vam pire krompir bude ukusniji, meksii, da se ne stvrdne (ako se odmah ne pojede) - kad mutite i kad je pola gotovo, samo dodati jedno belance , nastaviti jos malo -prhko, ukusno, ima cak i lepsu boju:)
 
...e, da i kivi sam probala tako, jer se desi da nadjem samo skroz zelen, i bude zaista dolican, ali cu bas probati
sa paradajizom.....bas me zanima hoce li i mene iznenaditi:)
Probaj, neces verovati:)

Vidi, moja mama ima nekoliko redova paradajza, neujednaceno su sazreli (neki su bili spolja crveni, unutra zeleno seme) - uzela nekoliko kesa (kako koja tura stize ona to i spremi) i stavila u svaku jabuku, drzala oko 30. sati, zreo, crven, ukusan, samlela, i ostavila u flase..

Mozes sutra da kupis za salatu, stavi jabuku, prekosutra u isto vreme izvadi, videces:)
 
Nije to simbioza, nego etilen.
Etilen kod biljaka ima ulogu hormona zrenja, isparava iz zrelih jabuka i pomaze da sazru drugi nezreli plodovi.
I nije priroda to tako udesila, pa da svi plodovi zive srecno u simbiozi, nego se dosetio covek da iskoristi jer bere nezrele zbog transporta.
Svakako, bolje prirodno, nego etrelisano.
 
Nije to simbioza, nego etilen.
Etilen kod biljaka ima ulogu hormona zrenja, isparava iz zrelih jabuka i pomaze da sazru drugi nezreli plodovi.
I nije priroda to tako udesila, pa da svi plodovi zive srecno u simbiozi, nego se dosetio covek da iskoristi jer bere nezrele zbog transporta.
Svakako, bolje prirodno, nego etrelisano.
Није ни етилен, већ етрел.
Има га и у вештачком облику па га многи повртари користе за лажирање зрења.
 
ja nista..danas sam ceo dan bila na putu..dete sledece nedelje ide u fr na dve nedelje..poslednje nedelje avgusta ja se nadam :worth: otici cu na taj odmor napokon:roll: tako da citav avgust samo sveze povckice i vockice..:manikir:

kako je tebi ispao rucak kuvan za nedelju dana..vidis da su ovde svi digli ruke od sporeta :aha:
pa pileci paprikas i supa su bili super i junetina sa sargarepom je bila ukusna,mada malo zivahna,ali kupus i grasak sa junetinom su kao sa kamencicima.
al to sam stavila muzu 6 porcija u zamrzivac,pa nek tupi zube kad se vrati sa mora
jao samo da dobijem kartu za sutra vece,jer njih trojica krecu na more kolima ujutru u ponedeljak,ja bi pre crkla nego se vozila sa njima dok oni jedan drugome konju i retardu....
a tata ide u utorak avionom

ja ako ne dobijem kartu za voz,nacicu neko malo magare,pa polako....
 
pa pileci paprikas i supa su bili super i junetina sa sargarepom je bila ukusna,mada malo zivahna,ali kupus i grasak sa junetinom su kao sa kamencicima.
al to sam stavila muzu 6 porcija u zamrzivac,pa nek tupi zube kad se vrati sa mora
jao samo da dobijem kartu za sutra vece,jer njih trojica krecu na more kolima ujutru u ponedeljak,ja bi pre crkla nego se vozila sa njima dok oni jedan drugome konju i retardu....
a tata ide u utorak avionom

ja ako ne dobijem kartu za voz,nacicu neko malo magare,pa polako....

a mozes i ovako
smokvin prevoz.jpg


garantovano stizes pre svih dole :mrgreen:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top