Sta kuvamo DANAS 2.deo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Auuu Bokice pa priprema ovog gulasa traje celi dan do podne :eek:, lepo izgleda ali ...

pa kako drugacije, gulas se i kuva bar dva sata sa sve dinstanjem luka?
msm, priprema se svakako razlikuje od kuce do kuce, po zacinima i sl.
ali kako junetinu spremiti za manje vremena?
dobar gulas zahteva vreme, da se od samog luka napravi saft....
zato i ne jedem gulas svuda....
 
ja gulas spremam i od svinjskog mesa
sta mogu kad svinjetinu vise volim od junetine
ali i takac spremam najmanje 2 sata

da, nije poenta ni samo u mesu, mozes i sa svinjetinom naravno, ko kako voli, mi volimo sa junetinom il govedinom, ako je nadjemo, nego da se bukvalno od samog luka napravi taj saft i da na kraju ne dodajes brasno i ostala cuda za zgusnjavanje....
sad mi krivo sto se pojeo juce , opet mi se jede :D
 
i meni, opet :D
upravo krecem u mesaru, pa cu da vidim sta cu da nadjem
trazim juneci pauflek, on mi je nekako najbolji za gulas
ili cu ga naseci na prst debljine, marinirati i na brzoj vatri par minuta prepeci tek tek da ne bude krvavo a da ostane mekano :D
a povrca je prepuna pijaca, sta god da uzmem necu pogresiti
evo juce sam naso mlad plavi ptalidzan
topi se prosto :D
 
Neko je na ovoj temi, čini mi se, pisao o kranjskoj kobasici. E, pa bili smo u Sloveniji prošlu nedelju i morala sam da ih kupim. Danas sam ih pekla. Jeste, dobre su, mi smo kanda zaboravili šta je to kada je neki proizvod uvek istog kvaliteta...samo cena...11 evra za kg sveže...
 
Neko je na ovoj temi, čini mi se, pisao o kranjskoj kobasici. E, pa bili smo u Sloveniji prošlu nedelju i morala sam da ih kupim. Danas sam ih pekla. Jeste, dobre su, mi smo kanda zaboravili šta je to kada je neki proizvod uvek istog kvaliteta...samo cena...11 evra za kg sveže...

ja sam ih jela pre mesec dana posle bukvalno decenije ako ne i vise..
verovatno zbog toga kakve su imaju tu cenu..
 
Neko je na ovoj temi, čini mi se, pisao o kranjskoj kobasici. E, pa bili smo u Sloveniji prošlu nedelju i morala sam da ih kupim. Danas sam ih pekla. Jeste, dobre su, mi smo kanda zaboravili šta je to kada je neki proizvod uvek istog kvaliteta...samo cena...11 evra za kg sveže...

Имаш их и у Меркатору, у Метроу..мени се не свиђају.
Као слама су тек чешке и остале извикане клобасе.
 
552734_4183571266108_2133856843_n.jpg
251941_4183596866748_2078896378_n.jpg



ima jos super fotkica al nemam neta vise :D
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top