Sta kuvamo DANAS 2.deo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
odlicno izgleda arrabbiata, to je jedna od mojih omiljenih nacina pripremanja paste el volim da krkam ljuto :mrgreen: bese blizu mene jedan jeftin i dobar italijanski restoran u kojem su sve italijani radili, kakvu su arrabbiatu spremali, mljac bude onako lepo al dente, sos fantastican, najeade se ko covek a to mu jos dodje samo predjelo :sad2:

kad ces me vodis na nesto da edem ko coek a da ne znam kako se zove i da pritom uzivam ko pera bozovic u prsutu i mladom kajmaku uz miris kolenica :))
 
Za al dente pastu samo kuvaj minut manje od naznacenog na pakovanju. A sos kao sos, lako se spremi da bude socan i yummy :D To je lepota paste zato sto se brzo spremi, a ukusno je. Izgleda da je i kod nas zivot postao dosta ubrzan pa trebaju brza i kvalitetna i ukusna resenja za hranu :)
 
Za al dente pastu samo kuvaj minut manje od naznacenog na pakovanju. A sos kao sos, lako se spremi da bude socan i yummy :D To je lepota paste zato sto se brzo spremi, a ukusno je. Izgleda da je i kod nas zivot postao dosta ubrzan pa trebaju brza i kvalitetna i ukusna resenja za hranu :)
ja na pakovanje ni ne gledam, znam otprilikie koliko se kuva i ona ga testiram tj probam ako mi je dobro skidam...ne podnosim gnjecavu pastu, a ljudi ti uglavnom to ponude kad prave pastu :neutral: pa jos zaliju kecapom :sad2:
 
ja na pakovanje ni ne gledam, znam otprilikie koliko se kuva i ona ga testiram tj probam ako mi je dobro skidam...ne podnosim gnjecavu pastu, a ljudi ti uglavnom to ponude kad prave pastu :neutral: pa jos zaliju kecapom :sad2:

pa fazon je sto od proizvodjaca do proizvodjaca zavisi vreme kuvanja paste. Svako ima drugaciju recepturu u proizvodnji paste. Ima velike razlike. Recimo Barilla pene rigate na kutiji stoji 11 minuta, a ja kuvam 10 i ispadnu savrsene.
 
slazem se mada ne iskljucujem da u italiji ima i bolje koju ja ne poznajem...jela sam doduse pastu izradjenu u italijanskim malim fabrikama testenine (radionicama, kako god se vec to zove) i to je fantasticno....a neki dan sam kuvala neku italijansku kao koja je bila retko gadna pasta, bas sam se iznervirala, srecom te je sve ostalo bilo dobro da zamaskira ukus propale testenine :neutral:
 
slazem se mada ne iskljucujem da u italiji ima i bolje koju ja ne poznajem...jela sam doduse pastu izradjenu u italijanskim malim fabrikama testenine (radionicama, kako god se vec to zove) i to je fantasticno....a neki dan sam kuvala neku italijansku kao koja je bila retko gadna pasta, bas sam se iznervirala, srecom te je sve ostalo bilo dobro da zamaskira ukus propale testenine :neutral:

Barilla je u Italiji jedna od najkvalitetnijih proizvodjaca paste ako ne i najkvalitetnija. Sirom sveta izvoze, vidjao sam je i u Americi. Samo sto je tamo jeftinije dosta nego ovde jer ebiga Italijani i pasta za to mora da se ima i nije nikad skupo. Nas ovde nasi deru... A da sam jeo lose Italijanske paste, jeo sam. Mada oni sami tamo koji su bas gastronomi najvise vole domacu pastu ili home made. Mislim lako mozes da napravis ove tipa spagete i trakaste paste dok za sve ove tipa makarone i sl ili moras da imas ludu spravicu ili je ne pravis pa kupujes. Ja kad sam bas dokon i hocu da ugodim culima :mrgreen: tad zavrnem rukave i pravim sam :lol:
 
Napravila pitu-stavila,sir,jaja,rendane tikvice,pavlaku i paradajz.Jako je ukusna a lagana

20072012760-1.jpg


20072012761-1.jpg


20072012762-1.jpg


20072012763-1.jpg


20072012764-1.jpg


20072012772-1.jpg
 
duusa ja isto tako pravim,ali stavim 2 čena belog luka i bez paradajza,savršen je...a upravo pre par dana pravila 6 vrsta pita za neke goste
moj mali pomagač
i gotove pite...pravila sam sa ajvarom i sirom,sirom i tikvicama,pečurkama,i sa viršlama [QUOTE

E onda je vama lako da pravite tolike pite kad imate tako slatkog pomagaca :-D
Kao sto vidite to nije mnogo paradajza i taman je ukus savrsen,probajte bar jednu "rudu" da se uverite
 
Danas...nesto kao muckalica sa makaronama i kupus salatom.
Prodinstala sam crni i beli luk,dodala rendanu sargarepu i praziluk.Nakon toga seckano svinjsko meso i papriku.Nisam nasla suvu pa sam stavila svezu crvenu i zutu papriku,pire od paradaiza,a od zacina persun,bosiljak,vlasac,crv.papriku,so i biber.Smanjila temp. pa se to sve lepo krckalo oko 1,5 sat...i to je to.Sto je najbitnije sve se pojelo.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top