Sta kuvamo DANAS 2.deo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas...sam napunila pile,zasila ga i sa dosta povrca skuvala supicu.Onda sam to pile sa sve povrcem prebacila na pleh,dodala tikvice i paprike pa zapekla u rerni,a uz to napravila sos od mirodjije.Nakon toga bilo je i lubenice i kuvanog kukuruza pa je jeo ko je sta hteo...uglavnom sve je pojedeno.

Sutra...pilav i moram ovom mom velikom detetu da napravim baklavu.Taman su najavili zahladjenje pa nece biti strasno sto ce rerna raditi skoro celo pre podne.
 
Danas...sam napunila pile,zasila ga i sa dosta povrca skuvala supicu.Onda sam to pile sa sve povrcem prebacila na pleh,dodala tikvice i paprike pa zapekla u rerni,a uz to napravila sos od mirodjije.Nakon toga bilo je i lubenice i kuvanog kukuruza pa je jeo ko je sta hteo...uglavnom sve je pojedeno.

Sutra...pilav i moram ovom mom velikom detetu da napravim baklavu.Taman su najavili zahladjenje pa nece biti strasno sto ce rerna raditi skoro celo pre podne.

isuse kaka perverzija :rumenko:
 
isuse kaka perverzija :rumenko:

Hahahaha...da,tako ispada ali valjda se zna na sta sam mislila.

Elem,danas nije nije bio pilav vec sam napraila rizoto.Izdinstala crni i beli luk,dodala praziluk.Zatim pirinac i sve to nalivala supom i na kraju dodala kuvanog mesa od juce.Uz to sam na maslinovom ulju proprzila pecurke,dodala bosiljak i sok od pola limuna,so i biber.
Baklave vec fali pola pleha...i eto,dosta od mene za danas.
 
evo i mojih prvih breskvica, pravila sam ih po ovom receptu http://www.coolinarika.com/recept/728410/, malo su popucale u toku pecenja, ali uopste ne marim, jer planiram da ih sledeci put pravim mooooozda detetu za 18. rodjendan , hahahaha, znaci haos, da sam znala da ima ovoliko posla oko njih (ubilo me ono dubljenje ), grom me ubio, ako bih pocinjala :D inace da nema tog dosadnog dubljenja ili da imam bar jos jedan par ruku slobodnih, mozda bih se i bacila u avanturu zbavnu pronaci-savrseno-testo-za-breskvice-koje-ne-puca-u-toku-pecenja, a ovako me bas briga, izgledaju ok za prvi put, ukusne su, u fil sam stavila domaci pekmez od sipka i burbon vaniliju i ruk ofkors i mleko i te izdubljene sredine od bresvica :) ruke su mi utrnule.... nek se suse sada breskvice....
7d8592f4171440c531245e10b688240d_view_l.jpg
f88485b76f2cd5973c211b848cd4eff3_view_l.jpg
5b8989b4e6ea0126ee30ce8afe358497_view_l.jpg
291af03c63be305e8473a30ff6fac5df_view_l.jpg
1134bdfee1c5ed3e34b201b2771e0a9b_view_l.jpg
 
rebarca gudeca u rerni :zaljubljena: prvo marinirana, senf, biber, so i beli lukac, onda uvaljana u jogurt sa alevom, u tepsiji na crnom luku, krompirima i sa sargarepom... jedina mana sto se malo duze pece... jedem plazmu i nektarine u medjuvremenu :(
edit
samo da fidite kako su izgledala rebarca :D
DSC03579.jpg
 
Poslednja izmena:
Bokice, bravo :super::klap: prelepe su ti breskvice. Mene podsećaju na detinjstvo, jer ih je pravila moja baba-tetka :) kod koje sam ja providla raspuste. Jednom sam ih kupila na pijaci, ali nisu imale taj ukus. Ja nisam nikad poželela da se upustim u pravljenje, ali ne znači da neću. Volim ja izazove te vrste kad imam vremena.

Danas sam za ručak pravila picu. Dva velika pleha, jedan smo pojeli (iz jednog), a drugi ostao za večeru i doručak. Za ručak sa koka kolom (samo u ovoj prilici pijemo koka kolu) i pivom, a za doručak sa jogurtom.
 
evo i mojih prvih breskvica, pravila sam ih po ovom receptu http://www.coolinarika.com/recept/728410/, malo su popucale u toku pecenja, ali uopste ne marim, jer planiram da ih sledeci put pravim mooooozda detetu za 18. rodjendan , hahahaha, znaci haos, da sam znala da ima ovoliko posla oko njih (ubilo me ono dubljenje ), grom me ubio, ako bih pocinjala :D inace da nema tog dosadnog dubljenja ili da imam bar jos jedan par ruku slobodnih, mozda bih se i bacila u avanturu zbavnu pronaci-savrseno-testo-za-breskvice-koje-ne-puca-u-toku-pecenja, a ovako me bas briga, izgledaju ok za prvi put, ukusne su, u fil sam stavila domaci pekmez od sipka i burbon vaniliju i ruk ofkors i mleko i te izdubljene sredine od bresvica :) ruke su mi utrnule.... nek se suse sada breskvice....


Muahahaha, tako sam se ja jednom svojevremeno upustila u pravljenje ruskih kapa, i nikad više.
Brate, ko ih voli nek' ih pravi sam sebi, mene se više ne tiču uopšte :))))
 
evo i mojih prvih breskvica, pravila sam ih po ovom receptu http://www.coolinarika.com/recept/728410/, malo su popucale u toku pecenja, ali uopste ne marim, jer planiram da ih sledeci put pravim mooooozda detetu za 18. rodjendan , hahahaha, znaci haos, da sam znala da ima ovoliko posla oko njih (ubilo me ono dubljenje ), grom me ubio, ako bih pocinjala :D inace da nema tog dosadnog dubljenja ili da imam bar jos jedan par ruku slobodnih, mozda bih se i bacila u avanturu zbavnu pronaci-savrseno-testo-za-breskvice-koje-ne-puca-u-toku-pecenja, a ovako me bas briga, izgledaju ok za prvi put, ukusne su, u fil sam stavila domaci pekmez od sipka i burbon vaniliju i ruk ofkors i mleko i te izdubljene sredine od bresvica :) ruke su mi utrnule.... nek se suse sada breskvice....
7d8592f4171440c531245e10b688240d_view_l.jpg
f88485b76f2cd5973c211b848cd4eff3_view_l.jpg
5b8989b4e6ea0126ee30ce8afe358497_view_l.jpg
291af03c63be305e8473a30ff6fac5df_view_l.jpg

[/IMG]/repository/images/_variations/1/1/1134bdfee1c5ed3e34b201b2771e0a9b_view_l.jpg[/IMG]

Bravo za tebe majstore, perfektne su ti breskvice!!! :klap:

Moje prvo iskustvo sa breskvicama je bilo jos dok sam bila u srednjoj skoli: resila da ih pravi moja sestra...sama... Posto si osetila kako to izgleda i koliko traje... mislim, samo sto nismo i komsinice pozvale u pomoc! :lol: Celog dana smo se petljale sa njima. :lol:
Ne volim da ih pravim, ali volim da ih jedem. :kolac:
 
Poslednja izmena:
ceo kalenic obodjoh da nadjem mekane sljive za knedle da bih tek na kraju shvatila da je jos rano za mekane
a tako sam se naostrila na knedle sa sljivama
sad moram da spremam nesto sa tresnjama, neku pitu nesto, pojma nemam sta

za rucak pastrmka i blitva
 
mi smo posle tri dana pojeli sve paprike i tikvice punjene
i danas samo supica i umesicu neko Rudolfovo testo
onako se tanko razvuce ko za picu, ali u duzinu, pa se obilno preko njega stavi crnog luka na kolutove i dooosta sira i zapece....
ima i povrca za salatu ako nam zatreba
imamo i voca i lubenice i kolacice ove,
ima svega
 
gde ste kupili REBARCA
iz zamrzivaca... trebalo je da budu snicle, kad ono medjutim...
da znate kada pregrizete dva komada ko ja jutros, svu muku zaboravite i pozelite da se opet mucite :)))) hehehehe
stvarno su super
524035_4151106454508_623903495_n.jpg
dobaci par komada, bas super izgledaju :D meni se one uvek drobe i raspadaju... kad kazem uvek mislim dvaput i ne pokusavam vise
 
Док се ви хладите сладоледима и џанк колама, код нас охлађени, на сунцу укисељени краставци.
Стучемо стакленку од пет кила за дан(добро сад, ту је око 3,5 кг краставаца, остало је пресолац.
 
jao sto ja ne volim te krastavce :roll:
volim samo one male kornisone, ove velike ukiseljene , na suncu jok....
inace ne ladim se sladoledom i dzank kolom, trenutno ladim lubenicu :D i imam domaceg ledenog caja :D
Укисели корнишоне, може то, само дан дуже и таман су.
Е да, пууууноооо мирођије ситно сецкане и црни ломљени бибер!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top