Sta kuvamo DANAS 2.deo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mater ošla jutros na more, a juče napravila lonac punjenih paprika, pa ću jednu za ručak...
Ne mogu ih jesti 5 dana zaredom... Šta ću od njih...
Valjaju li da se stave u zamrzivač?

Ne volim stavljati gotovu hranu pa je odmrzavati...
Ako neko hoće, neka dođe na ručak :D
 
danas svinjski file sa njokama u sosu od gorgonzole, pavlake i susenog paradajza
kasnije spremam i cizkejk s breskvama....
odo sada da kuvam ice tea, i kukuruz.... :)
a i lubenica se ladi :)
Preživjela bih što me neki dan nisi zvala na ručak, aman danas ne mogu :( :D

Uživaj... I napiši šta si tačno uradila sa tim ledenim čajem, kakav je i to sve...

i PRIJATNO! :heart:
 
Mater ošla jutros na more, a juče napravila lonac punjenih paprika, pa ću jednu za ručak...
Ne mogu ih jesti 5 dana zaredom... Šta ću od njih...
Valjaju li da se stave u zamrzivač?

Ne volim stavljati gotovu hranu pa je odmrzavati...
Ako neko hoće, neka dođe na ručak :D
odvadi u neke porcije koje ćeš u rerni samo da zapečeš pa sa kiselim mlekom ;)
 
Ma ogromne su, u 1,5 kg je bilo 6 paprika... Jedna mi je i previše :)
Ima ih 4, jednu ću ja, jednu uvaliti momku,a dvije u fridž, pa nek jede gospođa majka kad ih je napravila pa utekla :)

A kako bih ih zapekla... samo da malo porumene? Jel treba šta dobaciti?
 
Ma ogromne su, u 1,5 kg je bilo 6 paprika... Jedna mi je i previše :)
Ima ih 4, jednu ću ja, jednu uvaliti momku,a dvije u fridž, pa nek jede gospođa majka kad ih je napravila pa utekla :)

A kako bih ih zapekla... samo da malo porumene? Jel treba šta dobaciti?

samo ih prelij malo uljem i na njjače ..jedno 15-20 minuta da dobro porumeni...mnogo su lepe tako..mada možeš i da od gore narendaš kačkavalj..sa salaticom ili kis mlekom (pavlakom) su super :super:
 
Evo drage moje zemske bio nedeljni rucak i ja kuvao za mene i mati mi moju :lol:

Inace danas na meniju je biloo domace taljatele u sosu od pecuraka i imao sam malo vremena da odradim fotke i postupak spremanja.

1. Serviran proizvod
photo8-1.jpg


2. Uvelican detalj
photo9-1.jpg


3. Razvuceno testo za taljatele. Koriscena oklagija... volim da to bude hard core da se unese strast u spremanje hrane :lol:
photo1-1.jpg


4. Urolano testo spremno za secenje
photo2-4-1.jpg


5. Iseceno testo
photo3-1.jpg


6. Opa, taljatele?!!! :mrgreen:
photo4-1.jpg


7. Bowl full of goodness! :D
photo5-1.jpg


8. Pecurke marinirane u belom vinu sa dodatkom maslaca zbog lepseg ukusa. Kasnije je dodata neutralna pavlaka.
photo6-1.jpg


9. Promesati i jos malo ostaviti na vatri u sosu. Njam, njam :lol:
photo7-1.jpg


Bon apettite!!! :lol: :mrgreen:
 
Poslednja izmena:
evo naseg dana u kuhinji :)

domaci ledeni caj je gotov, trenutno je u frizideru :)
soffy :) skuvala sam 3 litre vode, i ubacila 10 kesica caja :D (od svakog po dve : multivitamin, jabuka sa cimetom, zeleni s limunom, no stress :D i nanu), naravno kesice izvadila posle par minuta, kada se caj prohladio malo u njega isedila ceo limun i celu pomorandzu i zasladila ga sa zutim secerom, onako malo.... eto to je to... juce sam umesto 2 kesice no stress :D caja, ubacila dve kesice planinoskom i samo cedjeni limun, i tako, uglavnom uvek ispadne super.... buckaj po zelji sta hoces, malo isprobavaj sigurno ces naletieti na neki ukus koji vama odgovara, onaj juce nam je bio super al se brzo popio :D pa je dragi rekao da danas napravim 3 litre :D e da, uvek te vode malo ispari, ja sam dodala obicne hladne cesmovace mozda deci, pola deci kada sam sipala u flase, cisto da ih napunim do kraja, eto....


pa smo spremali rucak (file i njoke u sosu od neutralne pavlake, gorgonzole i susenog paradajza....)... njegov i moj tanjir....


a potom smo se malo zasladili i ohladili


i opet zasladili :D bilo je u fazonu, dzabe ste cackali zube :))) <3


Uploaded with ImageShack.us

i ja zaista ne znam de mi je sve ovo stalo, sad pravim malu pauzu, cisto da prodisem malo i da se spustim na normalnu temperaturu :).... a onda veceras pravim obecan i tako dugo cekan, od strane mog draganovic, ciz kejk s bresvama.....
ljubac i pozdrav.... odo malo da se izvrnem.... :)
 
Evo drage moje zemske bio nedeljni rucak i ja kuvao za mene i mati mi moju :lol:

Inace danas na meniju je biloo domace taljatele u sosu od pecuraka i imao sam malo vremena da odradim fotke i postupak spremanja.

9. Promesati i jos malo ostaviti na vatri u sosu. Njam, njam :lol:
photo7-1.jpg


Bon apettite!!! :lol: :mrgreen:

Da li si testo prvo skuvao pa onda pomesao sa pecurkama i pavlakom ili zivo stavio? I da li mozes napisati recept za taljatele :) tj koliko cega tacno znam da se umesi brasno i jaja ali ne znam tacne mere
 
Da li si testo prvo skuvao pa onda pomesao sa pecurkama i pavlakom ili zivo stavio? I da li mozes napisati recept za taljatele :) tj koliko cega tacno znam da se umesi brasno i jaja ali ne znam tacne mere

Naravno treba da se skuva testo prvo pa onda da se doda u ukuvan sos i sa taljatelama jos malo da odstoji na vatri. I u kipucoj vodi ne treba mu vise od 2-3 minuta da budu "al dente". Inace taljatele same isplivaju tako i da po tome znas da li je kuvano. A sto se tice tacne recepture iskreno ja ne znam sad da ti to kazem u gram jer ja to sve radim odokativno, imam osecaj :mrgreen: Ja licno stavljam brasno, jaja, veoma malo maslinovog ulja i so. I napravim testo koje stavim jedno pola sata u frizider prvo pa kad to prodje onda ga izvadim razmesim jos malo uz dodavanje brasna jer treba da bude suvkasto i da se ne lepi na oklagiju i secem na par manjih komada da bih mogao da ga razvlacim. Uvek dodavaj brasno kad budes razvlacila sa oklagijom. I kad urolas i iseces kolutove i tad poprskaj sa brasnom i rastresi ih rukama i taljatele ce same da se odmotaju. Eto to cisto par saveta koje mogu da ti dam. I da, za testo nikad ali nikad nemoj da dodajes vodu ili sl. Jaja odrade citav posao.
 
Evo drage moje zemske bio nedeljni rucak i ja kuvao za mene i mati mi moju :lol:

Inace danas na meniju je biloo domace taljatele u sosu od pecuraka i imao sam malo vremena da odradim fotke i postupak spremanja.

1. Serviran proizvod
photo8-1.jpg


2. Uvelican detalj
photo9-1.jpg



9. Promesati i jos malo ostaviti na vatri u sosu. Njam, njam :lol:
photo7-1.jpg


Bon apettite!!! :lol: :mrgreen:
joj, kako bih sada ovo smazala
sutra cu to da spremim, brzinski je taman
 
Poslednja izmena:
Naravno treba da se skuva testo prvo pa onda da se doda u ukuvan sos i sa taljatelama jos malo da odstoji na vatri. I u kipucoj vodi ne treba mu vise od 2-3 minuta da budu "al dente". Inace taljatele same isplivaju tako i da po tome znas da li je kuvano. A sto se tice tacne recepture iskreno ja ne znam sad da ti to kazem u gram jer ja to sve radim odokativno, imam osecaj :mrgreen: Ja licno stavljam brasno, jaja, veoma malo maslinovog ulja i so. I napravim testo koje stavim jedno pola sata u frizider prvo pa kad to prodje onda ga izvadim razmesim jos malo uz dodavanje brasna jer treba da bude suvkasto i da se ne lepi na oklagiju i secem na par manjih komada da bih mogao da ga razvlacim. Uvek dodavaj brasno kad budes razvlacila sa oklagijom. I kad urolas i iseces kolutove i tad poprskaj sa brasnom i rastresi ih rukama i taljatele ce same da se odmotaju. Eto to cisto par saveta koje mogu da ti dam. I da, za testo nikad ali nikad nemoj da dodajes vodu ili sl. Jaja odrade citav posao.

e hvala, aj bar reci koliko si jaja stavio? :D za brasno mi nije problem dodavacu dok ne bude taman ali ne znam koliko jaja :D
 
Recept za tjesto rezance,spagete ,talatelje na 1 cjelo jaje ide 100 grama brasna obicnog,koliko jaja tolio grama brasna ,to se umjesi dok nebude tvrdo tjesto.Samo u slucaju da su jaja mala onda je potrebno dodato malice vode,recimo kolika je polovina ljuske od jajeta.To razvuci i ko ima masinu za rezance zacas to napravi,a moze i kako je gore opisan postupak razvlacenja.Tjesto nemora da stoji u frizideru,al je bolje kad se razvuce da odstoji na nekoj krpi i da se malo prosusi,malo sa jedne pa sa druge strane.Pa tek onda da se sjece i ako se tjesto prosusimalo moze da se sjece bez dodavanja brasna.
Napravljeni rezanci ili sta se vec prailo od tog tjesta mogu da se dobro osuse na krpi dan ,dva i da se stave u kutiju i da stoje godinu dana.Kad imas vremena napravis i posle je rucak zacas gotov jedino sto se tad duze kuvaju.
 
Kakva delišas stranica :D

Boki, ja sam isto kuhala nanu, malo šećera, limun i narandžu :)
Sutra ću eksperimentisati sa ostalim čajevima, ima gomila nekih mango, papaja, avokado varijanti koje niko živ ne pije zimi :D

Što se tiče isparavanja, ja napunila flašu, pa je prosula u šerpu... kad sam punila nazad - trećina flaše isparila :))
Ojoj, fiziko, što te nisam učila na vrijeme :D


Ostalo izgleda njami, a čekamo i fotku čizkejka :)



Što se tiče mojih punjenih paprika, taman ih krenula pakovati, kad naiđoše 3 gladne drugarice... taman! :)
nema više paprika,a nema ni muke :)


Time bih završila današnju konzumaciju hrane, ali bogami ne i pića :D
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top