Sta kuvamo DANAS 2.deo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
ti ko moja mama,ima neku zenu koja joj skupo prodaje pilice koji su "trcali " :)
a ima razlike,ove trcece kokoske jesu tvrdje,al su i ukusnije

...zilavije ne uporedivo, a i ukus takodje....

...e sad ko kupuje domace tovne pilice mora da zna od koga ih uzima ako nece da budu kao i oni iz
prodavnice....oni bi trebali bar 10 dana kad dostignu tezinu za klanje da se "skinu" sa koncentrata i
jedu samo kukuruznu jarmu (mleveni kukuruz) i da malo pasu po dvoristu kako bi se iscistio onaj
grozni miris koncentrata iz njihovog organizma..u protivnom dzaba ste bacili pare....
 
bar ja sto sam nasla
pariski je samo pohovanje u brasnu i jajima
becki, brasno jaja pa prezle
orli je nacin pohovanja u 'testu', ono sto mi zovemo slafrok
moja mama u to testo za slafrok zaista stavlja pivo, mada ko zna dal svi tako rade....
frigano mu dodje przeno
znaci sve sto mi kazemo przeno oni kazu frigano
e to sa sirom ne znam naziv, spec.
mozda i iskopam negde
mada dovoljno je i reci pohovano sa kackavaljem
kada vec mozes i pohovano s korn fleksom, ili susamom , parmezanom, itd...
 
Poslednja izmena:
Dušan Kovačević "Klaustrofobična komedija"


"MILICIONER: Šta radiš to, Savo?
SAVA : Skupljam stari hleb. Za svinje.
MILICIONER: Držiš svinje?
SAVA : Ne držim, izdržavam ih. Posle prodaje izdržavaju one mene... Tako, izdržavamo se.
MILICIONER: Hm... Mala ti plata, Savo?
SAVA : Mala... Pomažem sina, kćerku, sestru, brata i majku.
MILICIONER: Puno ih je.
SAVA : Nije njih puno, moj Vule, nego je mene malo. Da me ima više, bilo bi mi lakše. A njih hvala bogu, nikad previše.
...
MILICIONER: Da... a ja mislio da bacaš djubre, pa se baš obradovao što te vidim.
SAVA : Pre pola godine sam prestao da plaćam komunalno. Kad su me tužili, rekao sam sudiji: Neću da plaćam, jer ja nemam šta da bacim... A malopre se nešto mislim da sam, ipak, pogrešio. Morao bi da im plaćam, ali ne zato što ne bacam, već za ono što uzimam... A tebi je malo krivo što vidiš da skupljam hleb?
MILICIONER: Jeste... I da znaš, ima da ti pomognem... Ima da predješ da radiš kod mene. Nećeš ti meni da prekopavaš tudje djubre.
SAVA : Sve zavisi, moj Vule, šta je djubre... Jedan moj komšija, inače baš gospodin čovek, krenuo uoči Nove godine da baci djubre. Lift se zaglavio, a ovi što ga odglavljuju otišli na doček. Kad su ga oslobodili posle dva dana, čovek pojeo sve što je poneo da baci.
MILICIONER: Djubre?
SAVA : Bilo djubre dok nije ogladnio. Sutradan, po zaglavljivanju, počeo da prebira po kesama: ovo još može da se jede, ovo nije djubre, ovo jeste, ovo nije... Prvi dan. Drugi dan sve pojeo. Našli ga s praznim kesama. Još se izvikali na njega: Što si pošao da baciš kad nije bilo za bacanje! Vozaš se iz luksuza! Morao čovek da se izvinjava što je dva dana proveo u liftu i jeo djubre.
MILICIONER: Da... svega ima.
SAVA : A jedan moj komšija, pesnik, kad je čuo ovo, rekao mi je: Znaš, Savo, neko jede djubre u zaglavljenom lifrtu, a većina u zaglavljenoj državi. Veli, dok nam ne odglave državu, siti ćemo se najesti djubreta."
 
evo, pilece belo
krompir skuvan pa kratko proprzen
sos od pavlake, bosiljka, majcine dusice, morske soli...
.
533326_3905192706818_1189276807_33768164_1361858183_n.jpg
 
jel ima neki lagani krem sa jagodama, ili puding ili slag?
nesto na brzinu, a da se izmiskuje, deca da se slade

Paaaaaa vidi kolko je sati, deca mora da su se vec zasladila! Ovde kad te ne beu onda te ne beu uopste :eek:
A sto se tice zasladjivanja podmlatka, pa znas ono sto su pravili kad smo bili mali, izmiksana belanca u cvrst sneg pa dodas ociscene jagode i jos malo mutis, onda dobijes onaj lepi roze krem,klinci ima da misle da je slag, odozgo moze toping od cokolade i na vrh - jagodica bobica :kolac:
 
Paaaaaa vidi kolko je sati, deca mora da su se vec zasladila! Ovde kad te ne beu onda te ne beu uopste :eek:
A sto se tice zasladjivanja podmlatka, pa znas ono sto su pravili kad smo bili mali, izmiksana belanca u cvrst sneg pa dodas ociscene jagode i jos malo mutis, onda dobijes onaj lepi roze krem,klinci ima da misle da je slag, odozgo moze toping od cokolade i na vrh - jagodica bobica :kolac:
jes, to kada sam i ja bila mala
a znas kako se danas svi plase salmonele :D
 
Paaaaaa vidi kolko je sati, deca mora da su se vec zasladila! Ovde kad te ne beu onda te ne beu uopste :eek:
A sto se tice zasladjivanja podmlatka, pa znas ono sto su pravili kad smo bili mali, izmiksana belanca u cvrst sneg pa dodas ociscene jagode i jos malo mutis, onda dobijes onaj lepi roze krem,klinci ima da misle da je slag, odozgo moze toping od cokolade i na vrh - jagodica bobica :kolac: salmonelica :)
 
Paaaaaa vidi kolko je sati, deca mora da su se vec zasladila! Ovde kad te ne beu onda te ne beu uopste :eek:
A sto se tice zasladjivanja podmlatka, pa znas ono sto su pravili kad smo bili mali, izmiksana belanca u cvrst sneg pa dodas ociscene jagode i jos malo mutis, onda dobijes onaj lepi roze krem,klinci ima da misle da je slag, odozgo moze toping od cokolade i na vrh - jagodica bobica :kolac:

...ja ovo i sada pravim, ali malo drugacije....solja voca, solja secera i solja belanaca (obicno ostanu)
...kad se belanca umute u cvrst sne, doda se secer, malo jos mesa pa voce dovavati polako....
..mi smo to kao klicni jeli to nam je bio domaci sladoled:)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top