Sta kuvamo DANAS 2.deo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Najvise volim te dvorisne zabave... a tek kotlic.. a i na rostilj nisam imuna...
Mi jos nismo otvorili sezonu rostiljanja... trebali smo za 1.Maj ali smo isli kod muzevih roditelja... joj jedva cekam... :)
kotlic.jpg


stigao. u kotlicu je bila jagnjeca corba. ostalo sve ekstra. lako je kad je dobro drustvo
 
Poslednja izmena:
...kako se one spremaju?
...nemam pojma ni ja sta su bamije i kako izgledaju:rumenko:
...i kako articoke izgledaju u svezem stanju??
basket-artichokes.jpg

articoke mogu da se spremaju na razne nacine, izmedju ostalog i da se konzerviraju i kisele i prze i melju itd, ja ih najvise volim ovako alla romana, postoje razlicite varijacije na temu, a ja od sastojaka koristim vodu (u kojoj se i kuvaju nakon sto se ociste i napune mesavinom sastojaka kad se otvore), limun (moze umesto njega belo vino), maslinovo ulje, beli lukAC, dosta sveze mente i persuna, biber, so i malo prezli...ima varijanti gde ide razna kombinacija zacina i sastojaka, ja volim ovako relativno jednostavno i dominantni su sastojci koje volim da osetim.
 
Pošto jelte imam sad gomilu belog mesa:lol:
niš ne bi falilo da napravim fil od njega umesto mlevenog(svinj.jun.)?

od te mlevene piletine ja bih pre pravila one mini mini cuftice, sto im je promer max 2 cm :)
one su mi super sa raznim sosevima, i testeninom
mozes da ih umuljas posle u neki paradajz sosic i spagete

a mozes i ono,uvalajas belo u krem supicu od pecurki i zalijes pavlakom za kuvanje i ubacis u rernu
tu moze odma kila da ti ode :D
 
od te mlevene piletine ja bih pre pravila one mini mini cuftice, sto im je promer max 2 cm :)
one su mi super sa raznim sosevima, i testeninom
mozes da ih umuljas posle u neki paradajz sosic i spagete

a mozes i ono,uvalajas belo u krem supicu od pecurki i zalijes pavlakom za kuvanje i ubacis u rernu
tu moze odma kila da ti ode :D

jel si ti to beše stavljala recept skoro?
uh,uh..
ima da se navuku:mrgreen:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top