Sta kuvamo DANAS 2.deo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
ovo nisam znala, cek to znaci da je drzim oko pola sata u toj vodi?
ja sam tek od skoro pocela da perem salatu onako list po list, povrce i voce nikada nesto posebno nisam prala, a sada sam pocela da se tripujem na sve zivo, ribam sve kao luda, smuci mi se zivot dok operem salatu

...a zasto to radis? jos ces da se preLadis od tolike Ladne vode...:think:
 
ma nisam ni ja pre tu salatu potapala
nego jela pre normalno, operem pod mlazom vode ko i sve
i onda kad sam zabebila
naplasilo me njih par
"a jedes salatu , a toksoplazmoza, a ovo a ono, ..."
i tako
prestala sam skoro i da je jedem od tada i to ovih par puta kada sam je pojela potopila sam je
smara me to
(p.s. sad poslednja dva puta opet sam je samo redovno oprala)
ma....
sta ima i da mi fali, i prasinu sam lizala pa sam ostala ziva....
msm, da se svi mi malo vise tripujemo nekada...
 
...mislim da ne lajem, ovaj net koliko je dobar toliko je uzas...
...kako smo mi nekad kad smo bile trudnice, jele sve..i tad su se koristili
kojekakvi pesticidi i cuda..nije to izmisljeno ove godine...
..opustite se bre, zivite normalno, pa niste bolesne ako ste trudne,
dok god nemate nekih trudnicikih problema, nema potrebe da zivite
pod staklenim zvonom....a nadam se da ih ni necete imati...
 
ovo nisam znala, cek to znaci da je drzim oko pola sata u toj vodi?
ja sam tek od skoro pocela da perem salatu onako list po list, povrce i voce nikada nesto posebno nisam prala, a sada sam pocela da se tripujem na sve zivo, ribam sve kao luda, smuci mi se zivot dok operem salatu

dobro, ti si u fazi zivota da je bolje da peres..
i kad beba dodje - isto ces dobro da peres..

ma da, sav zelenis treba tako da odstoji u vodi..

.
a da vas pitam - jel vi perete iseckani sladak kupus od kojeg spremate salatu,m?
ja samo skinem dva tri povrsinska sloja i to je to..
a slusala sam kad je neki dr pricao kako kupus ima izmedju listova od svog povrca najvise toga sto treba da se pere..
 
salata stvarno moze da bude jako opasna
treba je oprati u puno voda,pod mlazom nije dovoljno
salatu uvek perem pod mlazom,jer ako je staviš u vodu,ona će opet da pliva među tom prljavštinom...kao i kupanje i tuširanje..
po meni je logičnije i čistije prati je pod mlazom vode...
dobro, ti si u fazi zivota da je bolje da peres..
i kad beba dodje - isto ces dobro da peres..

ma da, sav zelenis treba tako da odstoji u vodi..

.
a da vas pitam - jel vi perete iseckani sladak kupus od kojeg spremate salatu,m?
ja samo skinem dva tri povrsinska sloja i to je to..
a slusala sam kad je neki dr pricao kako kupus ima izmedju listova od svog povrca najvise toga sto treba da se pere..

isto kao ti spremam kupus...skinem dva tri prva lista i ostalo rendam...
nikad nam ništa do sada nije falilo,bogu hvala...
 
dobro, ti si u fazi zivota da je bolje da peres..
i kad beba dodje - isto ces dobro da peres..

ma da, sav zelenis treba tako da odstoji u vodi..

.
a da vas pitam - jel vi perete iseckani sladak kupus od kojeg spremate salatu,m?
ja samo skinem dva tri povrsinska sloja i to je to..
a slusala sam kad je neki dr pricao kako kupus ima izmedju listova od svog povrca najvise toga sto treba da se pere..

ne znam za kupus, skoro sam cula sam da on moze imati neku listeriju, isto opasnu valjda baketriju i prestala sam da ga jedem sirovog : I
 
salatu uvek perem pod mlazom,jer ako je staviš u vodu,ona će opet da pliva među tom prljavštinom...kao i kupanje i tuširanje..
po meni je logičnije i čistije prati je pod mlazom vode...


isto kao ti spremam kupus...skinem dva tri prva lista i ostalo rendam...
nikad nam ništa do sada nije falilo,bogu hvala...
tacno,ali promenis puno voda
sam da me ubijes,ne znam zasto je salata opasnija od recimo kupusa,dal povuce vise otrova...
a u vodi ga otpusta
mislim,sad vec malo lupam:D
 
salatu uvek perem pod mlazom,jer ako je staviš u vodu,ona će opet da pliva među tom prljavštinom...kao i kupanje i tuširanje..
po meni je logičnije i čistije prati je pod mlazom vode...


isto kao ti spremam kupus...skinem dva tri prva lista i ostalo rendam...
nikad nam ništa do sada nije falilo,bogu hvala...

e to
i meni je uvek bilo logicnije pod mlazom iz istog razloga, onako sve to pliva zajedno i opet ga moram isprati
u svakom slucaju mislim da su me vise nastrasili s tom zelenom salatom
da je to bas tako, vala bi svaki treci covek zapatio vec nesto zbog zelene salate
 
evo drage savete :lol:
sta cu kad znam!

salata prvo treba DOOOOOOOOOOOOOOOOBRO da se opere ispod mlaza vode! dobro!!!
a onda se oprana potopi u hladnu vodu u kojoj je razblazeno alkoholno sirce..i tako odstoji najmanje pola sata!

samo ja ovo nikad nisam radila.
 
e to
i meni je uvek bilo logicnije pod mlazom iz istog razloga, onako sve to pliva zajedno i opet ga moram isprati
u svakom slucaju mislim da su me vise nastrasili s tom zelenom salatom
da je to bas tako, vala bi svaki treci covek zapatio vec nesto zbog zelene salate

ja cula da 80% ljudi ima tu toxo i da ni ne zna i da nije nista opasno samo ako se zakaci u trudnoci
i sad ja spadam u onih 20 posto, a nikad salatu prala nisam kako treba i realno valjda su onda male sanse i da je sada dobijem pored ribanja tolikog
plus sto traljm svaki list

i slazem se da se sa svim tim preteruje u pm i da je net proklet za te stvari
 
al kako list salate dobro oprati hahaha
ja to promuljam pod mlazom
msm, aj da je to krastavac pa ga moze covek lepo oprati
al sta da radim s listom koji se kida na grublji dodir
sto kaze tara
izgubim volju za zivotom a ne jelom dok sredim salatu po svim standardima :D
 
e to
i meni je uvek bilo logicnije pod mlazom iz istog razloga, onako sve to pliva zajedno i opet ga moram isprati
u svakom slucaju mislim da su me vise nastrasili s tom zelenom salatom
da je to bas tako, vala bi svaki treci covek zapatio vec nesto zbog zelene salate

pa sve je nekako zatrovano...aj da te ne plašim previše,al tako je...
ali i čovek je stvorio određenu vrstu imuniteta i jačine u odnosu na sve cica boce koje pojede,tako da se ja uopšte ne sekiram kad mi klinci jedu višnje sa drveta ili trešnje komšijske...pa to je uvek bilo najslađe..mislim,to komšijsko...i nikad im ništa nije bilo...evo mi ga straiji već juče probao zelene,al kaže ispljunuo je jer su previše zelene...:hahaha:...al meni je bitno da nema straha u sebi...i to ga jača...
 
ja cula da 80% ljudi ima tu toxo i da ni ne zna i da nije nista opasno samo ako se zakaci u trudnoci
i sad ja spadam u onih 20 posto, a nikad salatu prala nisam kako treba i realno valjda su onda male sanse i da je sada dobijem pored ribanja tolikog
plus sto traljm svaki list

i slazem se da se sa svim tim preteruje u pm i da je net proklet za te stvari

ma gde da nemam toxo, kada sam ceo zivot odrasla i provela sa po bar 5 macaka u kuci
cim sa pocela da puzim majka rodjena me trazila po dvoristu a ja ispod stolice s mackom se sakrila i zajedno jedemo mackinu hranu iz njene cinije :D
a da ne govorim da smo macke ljubili, mazili, spavali sa njima, davali im da nas lizu
... haha
i sad jedna salatica da mi naskodi, pih :malav:
 
ma gde da nemam toxo, kada sam ceo zivot odrasla i provela sa po bar 5 macaka u kuci
cim sa pocela da puzim majka rodjena me trazila po dvoristu a ja ispod stolice s mackom se sakrila i zajedno jedemo mackinu hranu iz njene cinije :D
a da ne govorim da smo macke ljubili, mazili, spavali sa njima, davali im da nas lizu
... haha
i sad jedna salatica da mi naskodi, pih :malav:
bokice, ja sam isto ceolog zivota sa mackama sto po dvoristu,sto po stanu i sada imam dve macke u stanu i ubedjena sam bila da imam toxo ali je nemam

p.s. tako je, salate su nista bre! : )
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top