Sta kuvamo DANAS 2.deo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
covece E27,ove ko da su pravili u vojsci za smotru.moje izledaju po malo neugledno,a i uzasno su male,kao zalogajcici.deda mi je rekao da u vodu kojom parim listove sipam malo sirceta,onda se listovi ne raspadaju.
a posto beg nikad nije bio cicija....sad imamo ekstra kisele sarmice

praksa, duso, praksa, onda to postane rutina, ne odustaj

rezultat se racuna. ukus je bas kako treba. ja volim sa kiselim mlekom
 
..ima rastana, vinove loze i blitve...ostalo nista bar ne na pijaci...
..nemam pojma sta je stirak..semo noga za ves:lol:
Nisam čula da neko pravi sarmu u listovima blitve.. ona je neutralna.
Nisam jela u listu vinove loze, za nju kažu da je fenomenalna... a raštan, meni to kao zelje, samo malo jačeg ukusa. A ako nemaš zelje, motaj u raštan, samo nađi recept za pripremu raštana pred motanje, da li se potapa i vrućoj vodi, ili se ipak malo bari u ključaloj.
Ja volim sarmu u slatkom kupusu. Kako mama to pravi, pa to je fantazija. Mene mrzi da barim kupus, pa motam samo u kisjelom.
Volim ja sarmice. Ne znam šta bih prije, to ili onaj kolač sa malinama, njami.
 
ostala piletina od juče pa da se ne baci: )))
naravno, danas salatica sa piletinom, pečurkama i tikvicama...sa prelivom:D

toliko sam se najela, ne mogu da dišem sada: )))

SSA52094.jpg
SSA52089.jpg
 
Baby Jane, u potpunosti te razumem što si se prejela, verovatno bih i ja od te divote. Inače sam neumerena kad mi se nešto dopada.

Preterana, odgovara ti nik. Nisi valjda sve te kolače pravila odjednom? Osim ako je za slavu, onda može, tj. mora. I šamrolne. To skoro niko više ne pravi. Čak ni moja mama!

ja ne volim sarmu, mislim, ajd može ali sa kupusom

e da, upravo doručkujem ovsenu kašu
ali houm mejd
neće oni meni da prodaju kesicu za 75 dinara kad pola kila pahuljica košta, kolko, 30 dinara il nešto, plus kašičica meda, plus malo voća, minus aditivi i aromešto bi rekla moja tetka, ovce su za šišanje

Ni ja baš nisam preterani ljubitelj sarme, naročito od kiselog kupusa. A kad to kažem naglas, uglavnom me gledaju kao da sam rekla da ne volim sopstvenu decu. Kako ne voliš!!! Čak više volim te varijante od zelja, mada je to još veća petljavina za pravljenje od klasičnih.
Ovo za ove kaše si potpuno u pravu. U svim tim mešavinama uvek ima nešto nepoželjno, a platiš ga skupo. Ja čak kupim ovas u zrnu, pa skuvam, ako bih da bude baš zdravo. Jer i te pahuljice su preradjenje.
Ja sam zbog tih aditiva i kupila kućnu pekaru. I onda me svi uglavnom pitaju, jel jeftinije izadje da sama praviš hleb. Pa verovatno izadje i jeftinije, ali je glavni razlog što znam šta sam stavila u njega.
 
...sto cesce citam o toj pekarici sve vise dobijem zelju da je imam...a nista mi ne treba u tudjoj kuci, a jos manje za mene samu,
ova moja ne verujem bas da bi jela te hlebove....bi mesila razna testa i posle kukala da mora na brzi hod...a ja bi se ugojila 100%,
jer ne bih mogla da odolim kad zamirise onako taze peceno...
...meni je jako blizu gradska pekara, u njihovoj radnji kupujem hleb za kucu, znate li vi koja je muka kad nocu dune vetar, i donese
miris taze pecenog hleba....jooooooooj..nego sreca pa im tad ne radi radnja..a do jutra me vec prodje volja...

..samo da dodam ja mnooogoo volim sarme od svega...ali me uzasno mrzi da motam to, i obicno pravim kao musaku..lakse mi:rumenko:

..inace nista kuvala nisam....sutra cu da zbrzim neku pilecu corbu malo jacu, tek da nije paprikas...i da bezim napolje na celi dan...
 
pijace su sve vise pune voca i povrca a u nasim glavama stalno pitanje:Koliko je to sve zdravo i ispravno?Evo nesto sto ce vam svakako pomoci,a veoma je jednostavno da ga napravimo:

SPREJ ZA ODSTRANJIVANJE PESTICIDA IZ VOĆA I POVRĆA.

U emisiji Oprah Show je Julija Roberts predstavila sprej za odstranjivanje pesticida iz voća i povrća, koji možemo sami napraviti kod kuće.

Možemo ga upotrebiti za većinu voća i povrća. Toplo vam preporučujem, da operete također i banane (pre nego ih ogulite).

SASTAVNE KOMPONENTE (SPREJA):

1 čaša vode

1 čaša beloga alkoholnog sirceta

1 čajna kasicica sode bikarbone

UPUTSTVO:

Sastavne komponente izmešajte i ulijte u staklenu posudu koju možete koristiti kao sprej.

Voće poprskajte sa svih strana.

Ostavite tako da deluje 5 do 10 minuta, nakon toga voće operite pod mlazom tekuce vode.

Za veće količine voća tako pripremljenu tecnost nalijete u posudu i u nju položite voće i povrće.
·
 
pijace su sve vise pune voca i povrca a u nasim glavama stalno pitanje:Koliko je to sve zdravo i ispravno?Evo nesto sto ce vam svakako pomoci,a veoma je jednostavno da ga napravimo:

SPREJ ZA ODSTRANJIVANJE PESTICIDA IZ VOĆA I POVRĆA.

U emisiji Oprah Show je Julija Roberts predstavila sprej za odstranjivanje pesticida iz voća i povrća, koji možemo sami napraviti kod kuće.

Možemo ga upotrebiti za većinu voća i povrća. Toplo vam preporučujem, da operete također i banane (pre nego ih ogulite).

SASTAVNE KOMPONENTE (SPREJA):

1 čaša vode

1 čaša beloga alkoholnog sirceta

1 čajna kasicica sode bikarbone

UPUTSTVO:

Sastavne komponente izmešajte i ulijte u staklenu posudu koju možete koristiti kao sprej.

Voće poprskajte sa svih strana.

Ostavite tako da deluje 5 do 10 minuta, nakon toga voće operite pod mlazom tekuce vode.

Za veće količine voća tako pripremljenu tecnost nalijete u posudu i u nju položite voće i povrće.
·

mmmmmmmmmmmmmm ima li sta lepse od jagoda u alkoholnom sircetu :)
 
...sto cesce citam o toj pekarici sve vise dobijem zelju da je imam...a nista mi ne treba u tudjoj kuci, a jos manje za mene samu,
ova moja ne verujem bas da bi jela te hlebove....bi mesila razna testa i posle kukala da mora na brzi hod...a ja bi se ugojila 100%,
jer ne bih mogla da odolim kad zamirise onako taze peceno...
...meni je jako blizu gradska pekara, u njihovoj radnji kupujem hleb za kucu, znate li vi koja je muka kad nocu dune vetar, i donese
miris taze pecenog hleba....jooooooooj..nego sreca pa im tad ne radi radnja..a do jutra me vec prodje volja...

..samo da dodam ja mnooogoo volim sarme od svega...ali me uzasno mrzi da motam to, i obicno pravim kao musaku..lakse mi:rumenko:

..inace nista kuvala nisam....sutra cu da zbrzim neku pilecu corbu malo jacu, tek da nije paprikas...i da bezim napolje na celi dan...
jesi li ti u budvi?
i jedan moj ujak je blizu gradske pekare
i kad god odem tamo, budi me isti miris
:)
 
inace, ja svop to voce, povrce, perem redovno
eventualno z.salatu potopim u ladnu vodu sa jednim do dva cepa sirceta i isprem posle dva sata dobro
al bas vockice da tako tretiram
nema sanse
necu ziveti bas ni tolko dugo da moram sve toliko da ribam
 
ma slazem se bre..
ja sam od onih koji nisu bas revnosni u dugotrajnom pranju..
znam i da bi salatu trebalo opranu potopiti u vodu u kojoj je rastvoreno sirce, al ..:rumenko: jacam imunitet..
jutros sam do kuce pola pola jagoda neopranih iz..onako jednu po jednu iz kese..

...ni ja to sa salatom ne radim nikad, ali je zato zakiselim kad je pravim da obicno niko sem
mene ne moze da je jede....to mu onda valjda dodje na isto.....
...moramo se malo celiciti, sto vise budemo ispirali, bicemo sve kilaviji...
 
...ni ja to sa salatom ne radim nikad, ali je zato zakiselim kad je pravim da obicno niko sem
mene ne moze da je jede....to mu onda valjda dodje na isto.....
...moramo se malo celiciti, sto vise budemo ispirali, bicemo sve kilaviji...

hahahhahahhahhahahah isto!
kad sam bila klinka mama me jurila za to pranje, a meni je bilo tako slatko da samo uberem voce u basti, protrljam kroz prste i pojedem..
jednom sam joj rekla da cu popiti posle casu vode i to je to..
i danas tako jedem smokve..
stanem ispod drveta dok se ne namirim..
 
hahahhahahhahhahahah isto!
kad sam bila klinka mama me jurila za to pranje, a meni je bilo tako slatko da samo uberem voce u basti, protrljam kroz prste i pojedem..
jednom sam joj rekla da cu popiti posle casu vode i to je to..
i danas tako jedem smokve..
stanem ispod drveta dok se ne namirim..

..a kako drugacije:lol:
..ja tako i tresnje i visnje...samo kad sam im u blizini...
..uvek kad im dodje vreme, zaboli me dusa koliko mi voca propadne
na placu, a onda pomislim beru komsije ipak ne propadnu skroz:(
 
ma slazem se bre..
ja sam od onih koji nisu bas revnosni u dugotrajnom pranju..
znam i da bi salatu trebalo opranu potopiti u vodu u kojoj je rastvoreno sirce, al ..:rumenko: jacam imunitet..
jutros sam do kuce pola pola jagoda neopranih iz..onako jednu po jednu iz kese..

ovo nisam znala, cek to znaci da je drzim oko pola sata u toj vodi?
ja sam tek od skoro pocela da perem salatu onako list po list, povrce i voce nikada nesto posebno nisam prala, a sada sam pocela da se tripujem na sve zivo, ribam sve kao luda, smuci mi se zivot dok operem salatu
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top