Sta kuvamo DANAS 2.deo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
pa u ovakve ne ide patispanj zato sto je on premekan..jos ako se natopi nekim sokom, raspada se..
ide biskvitno testo koje je suvlje, a onda sam fil otpusti vlagu i bude taman kako treba..
bacim recept za sat vremena..
joooooooooooj sto mrzim sto sam saveta :(
aj j6g kad ovo znam.

..tacno znam sta bih iskoristila za tu koru....:)

...ajde kad stignes, meni se ne zuri mnogo, za Smokvicu ne znam...
 
pa u ovakve ne ide patispanj zato sto je on premekan..jos ako se natopi nekim sokom, raspada se..
ide biskvitno testo koje je suvlje, a onda sam fil otpusti vlagu i bude taman kako treba..
bacim recept za sat vremena..
joooooooooooj sto mrzim sto sam saveta :(
aj j6g kad ovo znam.
a tvoji saveti su mi uvek bili ko prst u oko:zcepanje:
:zag:
a vidi domacica,sedi negde u prikrajku i umire od smeha
 
:bye:
bar sam negde gospoja :lol:
nego sad stvarno moram da pocnem da pravim sarmice od zelja,a do toga mi je.....:roll:
danas na ulici vidim prastarog dedu,jedva stoji,prodaje 3 vezice zelja
bilo mi ga zao
sad to vene,a i kupila sam mleveno meso
nisam nikad pravila,al sam skontala sve kako treba ,samo ne znam jel u vodicu u kojoj se kuvaju treba dodati kuvani paradajz ili ne?

...nisma nikad pravila sarmice od zelja, to mi je uvek pravila mama...od kad ona ne moze
ja zivim tamo gde zelja nema, i zao mi je zbog toga....znam da je mama uvek sipala samo
vode da ogreznu sarmice pa na tiho...mozes i u rernu da ubacis ispod folije manje ces da
strahujes da ne zagore....bez kuvanog paradaiza, bar u nasoj varijanti....
 
Чоколада и Воће - Јогурт Десерт Рецепт


време припреме: 40 мин


Састојци:
1 кесица `Двострука Чоколада Чунк колачићи микс`
1/4 шоље (50 мл) биљно уље
2 кашике (25 мл) воде
1 јаје
1 1/2 шоље (375 мл) свеже малине
2 шоље (500 мл) малина јогурт
1 шоља (250 мл) слатка павлака, шлаг
2 кашика (25 мл) врући `Фудге` прелив-топинг
1 шоља (250 мл) свеже боровнице

Припрема:

Угрејати пећницу на 180 º Ц.. У великој чинији, умешајте `колачића микс`, уље, воду и јаје да тесто буде меко.
На подмазан плех, спустите тесто кашиком да формирате 6 колачића. Пећи 8 до11 минута или док је готово . Охладити 2 минута, извадите на решетку ѕа хлађење.
У међувремену, притисните преостало тесто у дну и до 2.5 цм стране калуупа. Пећи 8 до 10 минута или док је готово. Потпуно охладити, око 30 минута.
У посуди средње величине сипати 1/2 шоље јогурта, малине, па равномерно распоредити преко коре. Колачиће, поспите мешавином јогурта.Пажљиво нанеси шлаг равномерно преко колачића. Замрзнути 4 до 5сата или док не очврсне. Уклоните стране тигању.
Кашиком нанети топинг преко десерта. Одозго боровнице и преостале малинаме. Чувајте у фрижидеру.

Напомена:
За овај рецепт вам је потребно `Двострука Чоколада Чунк колачићи микс`
`Дупли чоколадни Чанк Поуч Колачићи`
 
SSA52078.jpg
SSA52080.jpg


mladi krompir sa piletinom u sosu od pavlake i sremuša sa salaticom:D

i naravno, pita...sa jagodama i žutim filom: )))

SSA52082.jpg
SSA52085.jpg
 
ko zna sta je deka sa tim liscem radio..

:zcepanje: pala sam sa stolice, luuda ženoooo :zag:

@tema:
Juče bila musaka od rendanog krompira i salata od mladog domaćeg krastavca...
A danas pasulj posan naravno... i zelena salata-

Dragi doneo i brdo mladog luka sa pijace, pa će sutra kod svojih d nabere mlado zelje (iz bašte gde niko ne zalazi - ovo za smoki :mrgreen: )
Tak da sutra spremam zelje sa mladim lukom, pire krompir i nešto od mesa uz to :think:, samo još nismo izglasali koje...:)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top