Sta kuvamo DANAS 2.deo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
..izvadi sad i stavi u hladnu vodu, odledice se...koliko sam shvatila ti ionako glavno jelo jedes tek oko 16h...
Da da, kasnije popodne...
Sad ću da probam...z:)
moze i u toplu vodu...bitno je da nije vrela

Ok...

A što je bitno da nije vrela?
Ja sam ranije znala da tako odmrzavam, ali baš u vreloj vodi, pa sam prestala... ne znam zašto...
 
pa zato sto ce meso poceti da se 'kuva'
plus ladna je bolja, jer znamo i da se bakterijice mnoze na toplom

Da, bolja je hladna, samo nece biti nista ni ako stavi toplu vodu, ohladice se od zaledjenog mesa, samo ako meso ne stoji satima tako kad se vec odmrzne..
Bar meni nista nije bilo a radim to vec dobrih 15 godina :lol:

Ko je mogao da ceka da se odmrzne prirodno, kad s posla moram da trcim u obdaniste, pa trk i radnju, pa trk za sporet....

A kuvanje danas za sutra sam brzo prestala da praktikujem, jer nikad se nije znalo ko i koliko ce to da jede sutra. Nikad vise hrane nisam bacala nego tada.
 
...promenis vodu par puta i odledjeno...ako imas mikro, mozes i u njoj zacas da odledis.....
...cak mozes direktno zaledjeno da ubacis u serpu, zavisi sta planiras da spremis, ali ako se kuva ili
dinsta, nista mu ne smeta, jedim udarcem ubijes dve muve:D

Ove modernije rerne imaju opciju za odmrzavanje hrane.
Takođe, može da skuva zaleđeno pile u ekspres-loncu pa onda da ga zapeče u rerni ili tiganju.

Ja recimo sipam malo ulja u ekspres lonac, stavim zamrznuto meso (junetinu ili piletinu), posolim, nalijem vode (tri prsta iznad mesa) i okrenem na 2 da se dinsta jedno 45 minuta od momenta kad lonac "propišti". Nakon toga ga otklopim i pojačam "vatru" i pustim da višak vode uvri a meso se zapeče.
 
Ove modernije rerne imaju opciju za odmrzavanje hrane.
Takođe, može da skuva zaleđeno pile u ekspres-loncu pa onda da ga zapeče u rerni ili tiganju.

Ja recimo sipam malo ulja u ekspres lonac, stavim zamrznuto meso (junetinu ili piletinu), posolim, nalijem vode (tri prsta iznad mesa) i okrenem na 2 da se dinsta jedno 45 minuta od momenta kad lonac "propišti". Nakon toga ga otklopim i pojačam "vatru" i pustim da višak vode uvri a meso se zapeče.

..nisam to znala, dobro sad svi noviji aparati imaju svasta nesto...jos samo da smisle da kuva samo:lol:..super stvar....
..uvek smetne s' uma expres lonac jer ga ja nemam odavno, jedan sam unistila, drugi nikad nije dosao na red da se kupi...
..ja kad kuvam mnoga jela, ubacim meso onako smrznuto, na izdistan lud i sargarepu i sta vec, pa nalijem malo vode jer
zaledjeno meso i samo pusti vodu...pa dinstam, kuvam zavisi sta je i nikad nikave razlike nije bilo, jedino kad su u pitanju
snicle...ne moze...nije to, to....
 
Izvo'te...kiflice sa eurokremom...ove male na tanjiricu je pravila moja Milica i one su sa secerom u prahu...

Picture 437.jpg


Picture 438.jpg
 
..nisam to znala, dobro sad svi noviji aparati imaju svasta nesto...jos samo da smisle da kuva samo:lol:..super stvar....
..uvek smetne s' uma expres lonac jer ga ja nemam odavno, jedan sam unistila, drugi nikad nije dosao na red da se kupi...
..ja kad kuvam mnoga jela, ubacim meso onako smrznuto, na izdistan lud i sargarepu i sta vec, pa nalijem malo vode jer
zaledjeno meso i samo pusti vodu...pa dinstam, kuvam zavisi sta je i nikad nikave razlike nije bilo, jedino kad su u pitanju
snicle...ne moze...nije to, to....

Joj ja sam navučena na ekspres-lonac, sve u njemu kuvam. I supu, i meso, i grašak, i đuveč.
Valjda stvar navike.

A špagete su sa prelivom od mesa i pavlake.

Izdinstaš manju glavicu luka sa oko 400gr (možeš i manje) mlevene junetine (ja svinjetinu ne jedem pa većinu jela pravim sa junetinom). Kad je uprženo dodaš oko 200ml pavlake sa kuvanje, so, vegetu, biber, muskatni oraščić, origano (neko voli majčinu dušicu). Prokuvaš dok pavlaka malo uvri. Mada sad ove nove vrtste pavlake poput meggle su guste pa im ne treba puno ukuvavanja. Kad je kuvano dodaš 200 gr rendanog kačkavalja, promešaš nekoliko puta dok je na šporetu da se kačkavalj fino istopi i rategne i dodaš kuvane špagete ili neku drugu pastu. Na ovu meru je išlo 500gr špageta.

Ide fino uz neko pitko belo vino. Ko voli vino, naravno.
 
E imam pitanjac, ako možete da mi date par ideja.
Šta da nosim na posao, radim celu nedelju popodne, i dok dođem kući kasno mi je da večeram.
Juče sam ponela bananu i htela sam posle da oglođem nogu od stola.
Danas nosim tunu sa povrćem.
Šta bih još mogla?
Aa nije testo, najbitnije mi je da pobegnem od toga.
 
Joj ja sam navučena na ekspres-lonac, sve u njemu kuvam. I supu, i meso, i grašak, i đuveč.
Valjda stvar navike.

A špagete su sa prelivom od mesa i pavlake.

Izdinstaš manju glavicu luka sa oko 400gr (možeš i manje) mlevene junetine (ja svinjetinu ne jedem pa većinu jela pravim sa junetinom). Kad je uprženo dodaš oko 200ml pavlake sa kuvanje, so, vegetu, biber, muskatni oraščić, origano (neko voli majčinu dušicu). Prokuvaš dok pavlaka malo uvri. Mada sad ove nove vrtste pavlake poput meggle su guste pa im ne treba puno ukuvavanja. Kad je kuvano dodaš 200 gr rendanog kačkavalja, promešaš nekoliko puta dok je na šporetu da se kačkavalj fino istopi i rategne i dodaš kuvane špagete ili neku drugu pastu. Na ovu meru je išlo 500gr špageta.

Ide fino uz neko pitko belo vino. Ko voli vino, naravno.

...bas zanimljiv recept, ja pravim cesto sa mlevenim mesom ali mi nikad nije palo na pamet da dodajem u to pavlaku za kuvanje, a sigurna sam da je ukus
odlican, probacemo..hvala:)
 
..lepo izgledaju Bi, jesi ovo testo sama mesila ili je ono lisnato...mi smo par puta probale sa lisnatim i nije bas nesto ispalo bogznakakoukusno,
a iz pekare nam sve fino:mrgreen:..sreca pa ovde i nema tako lepih peciva u pekarama kao tu...
 
E imam pitanjac, ako možete da mi date par ideja.
Šta da nosim na posao, radim celu nedelju popodne, i dok dođem kući kasno mi je da večeram.
Juče sam ponela bananu i htela sam posle da oglođem nogu od stola.
Danas nosim tunu sa povrćem.
Šta bih još mogla?
Aa nije testo, najbitnije mi je da pobegnem od toga.

Znači nećeš pastu?

Hm, pa možeš da kupiš nekoliko vrsta onih smrznutih mešavina povrća. Prodinstaš ih na malo ulja (palminog na primer, ako držiš dijetu). Kad je udinstano dodaš soja sos. A možeš i komadiće grilovane piletine ili obareni pirinač. Sve su ti to fine opcije a ukusno je i kada se ohladi.
 
...bas zanimljiv recept, ja pravim cesto sa mlevenim mesom ali mi nikad nije palo na pamet da dodajem u to pavlaku za kuvanje, a sigurna sam da je ukus
odlican, probacemo..hvala:)

Pa i ja uglavnom pravim sos od mlevenog mesa i domaćeg paradajza u flaši ali rekoh da promenim.
Ovaj preliv je u preuzet iz recepta za kanelone. Njime se pune kanelone i peku u rerni. Ali može da se njupa i sa kuvanom pastom.
 
Pa i ja uglavnom pravim sos od mlevenog mesa i domaćeg paradajza u flaši ali rekoh da promenim.
Ovaj preliv je u preuzet iz recepta za kanelone. Njime se pune kanelone i peku u rerni. Ali može da se njupa i sa kuvanom pastom.

..e tako i ja, a vidis nedavno smo nesto pominjale te kanelone da nemamo pojma kako se to sprema, a probale bismo...:)
..sve moze da se modifikuje taman posla kad bismo se samo drzali strogo recepata..bar je kod mene tako...
 
..e tako i ja, a vidis nedavno smo nesto pominjale te kanelone da nemamo pojma kako se to sprema, a probale bismo...:)
..sve moze da se modifikuje taman posla kad bismo se samo drzali strogo recepata..bar je kod mene tako...

Imam oooodličan recopis za kanelone. Ako hoćeš, odoh po sveščicu pa da ti otkucam recept. Pravim ih stalno i stvarno su preukusne.
 
Meh, mene je smorila ova zima.
Osetim kako nemam više energije i kako se sa svakim komadom neke testenine, pogačica, kolačića i tako toga samo još više zatrpavam u to nešto.
Nedostaju mi neke lepe sveže stvari i jedva čekam proleće :D


Pile, hvala na ideji, skroz sam izgubila iz vida da i to dinstano povrće može da se jede hladno :)
 
Ja sam sama pravila testo. Imam odličan recept iz prastare knjige recepata Dr.Oetker - Podravka. Nasledila od svekrve, a moja mama ima istu. Evo slikala sam ga. Pa koga zanima. Valjda može da se pročita kad se uveća



Samo imam primedbu na veličinu tog testa u koje se umotavaju viršle. Bolje je kad je uže, a duže, znači nekih 20-ak x 5 cm. Lepše izgleda i lakše se umotava.
 
Poslednja izmena:
Ja sam sama pravila testo. Imam odličan recept iz prastare knjige recepata Dr.Oetker - Podravka. Nasledila od svekrve, a moja mama ima istu. Evo slikala sam ga. Pa koga zanima. Valjda može da se pročita kad se uveća

http://www.dodaj.rs/?1t/l5/1gpIBCy3/recept.jpg

Samo imam primedbu na veličinu tog testa u koje se umotavaju viršle. Bolje je kad je uže, a duže, znači nekih 20-ak x 5 cm. Lepše izgleda i lakše se umotava.

auuu kako je star recept, kad se pominje i pecenje u rerni na cvrsto gorivo...:)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top