Sta kuvamo DANAS 2.deo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne mogu da postavim sliku, ali je recept odlican (nije mi ostalo za veceru ni mrvica):

Pecena teleca kolenica s umakom

1 veca teleca kolenica (moze i svinjska)
2.kasike sirceta (stonog)
1glavica crng luka (nesto veca)
1.lovorov list
1karanfilic (ne mora ako nema)
2 male sargarepe
1 komad celera
50g maslaca
150 (moze i 200)gr. kisele pavlake
1 kasicica skroba
biber u zrnu

LItar slane vode (zavisi kolika je kolenica) prokuvati sa sircetom, zacinima i ociscenom zeleni. U vodi staviti pripremljenu (opranu) kolenicu i skuvati je da bude mekana (oko 30 min. zavisi od "starosti") Izvaditi je iz lonca, ocediti premazati maslacem i peci na srednjom temperaturi oko 45.min dok ne dobije smedju boju. U toku pecenja stalno je prelivati (sok od pecenja razrediti s malo supe od kuvanja kolenice)...Umutiti skrob sa pavlakom (prethodno ga malo razmutiti) i time zgusnuti umak, prokuvati ga i zaciniti. Prilog po zelji...

Deluje komplikovano-nije, i vrlo je ukusno narocito zgusnuti umak, prste da polizes...
Prijatno:)
 
Poslednja izmena:
attachment.php


attachment.php


attachment.php

isto pravimo, samo sto ja u kockastoj tepsiji lakse mi posle za secenje
najlaksi nacin a i meni najukusnije :D
 
gaye, kako ono ide ona piletina, sa kesicom supe od šampinjona pa u rernu?
Izvadila piletinu za sutra a nemam ideju šta praviti, dal to što si pominjala ili pileći paprikaš sa povrćem?:think:

cicak, samo iseckas to meso na snicle ili na manje komadice, kako volis i kako ti dodje, uvaljas u supu iz kesice, nauljis vatrostalnu ubacis sve to
nalijes sa pavlakom za kuvanje i to je to
potrosim celu tu supu iz kesice da znas, i ono sto ostane dodam na tu piletinu u vatrostalnoj pa izmesam dobro, pre nalivanje pavlake, so ti ne treba, supica je slana
pecem sa onim poklopcem na vatrostalnoj, i pred kraj skinem poklopac da se zapece
 
...nije tesko, ako imas volje i zelje da naucis...ustvari i bez toga nije tesko,
par puta probas i posle razvuces koru preko najveceg stola i jos ti pada sa strane:lol:
mama mi je slala slike pre neki dan, stavlja koru na koru, namaze ih izmedju
msm, jufku na jufku
pa ih zajedno razvlaci ko jednu, dok ne budu tanke ko ta jedna razvucena
i onda se kaze u toku pecenja listaju
hocu da me nauci kad stignemo danas :)
 
mama mi je slala slike pre neki dan, stavlja koru na koru, namaze ih izmedju
msm, jufku na jufku
pa ih zajedno razvlaci ko jednu, dok ne budu tanke ko ta jedna razvucena
i onda se kaze u toku pecenja listaju
hocu da me nauci kad stignemo danas :)

...ahaaa...ali ti prvo treba da naucis da razvlacis jednu jufku, na odredjenu duzinu/sirinu...pa ces
posle te finese i jos komplikovanije nacine savladavati polako....
 
evo bambi
samo sam kopirala taj post :)

boranija

izdinstala sam isecenu glavicu luka, dodala oko pola kile boranije (jedno ono frikom pakovanje), nalila vodom, onako da bude taman preko nje, msm, ne previse, jer ne volim kad je retko, niti kad je onako trci-trci-pa-naletis-na-boraniju
zacinis po svom ukusu, (so, ili vegeta ili kocka za supu, kos at voli, biber pred kraj kuvanja) dodas mirodjije 2-3 prstohvata, moz i vise (msm, moja 2-3 prstovhata su sigurno 2 kasicice ravne, ali susene mirodjije sam imala)
sipas unutra jedan cep sirceta ili 2/3 cepa sirceta
i kuvas...
ne treba boraniji puno da se skuva, ja ne volim ni kad je raskuvana i gnjecava sasvim
ovo mozes za pola sata zavrsiti sve
umutila brasno i alevu sa hladnom vodom, pa sipala u boraniju i dodala jedno celo jaje
i mesala na ringli
boranija se zgusne, i jaje se lepo razmuti dok mesas
eto, to je to
veoma je ukusna, mm je par puta pohvalio
 
evo bambi
samo sam kopirala taj post :)

boranija

izdinstala sam isecenu glavicu luka, dodala oko pola kile boranije (jedno ono frikom pakovanje), nalila vodom, onako da bude taman preko nje, msm, ne previse, jer ne volim kad je retko, niti kad je onako trci-trci-pa-naletis-na-boraniju
zacinis po svom ukusu, (so, ili vegeta ili kocka za supu, kos at voli, biber pred kraj kuvanja) dodas mirodjije 2-3 prstohvata, moz i vise (msm, moja 2-3 prstovhata su sigurno 2 kasicice ravne, ali susene mirodjije sam imala)
sipas unutra jedan cep sirceta ili 2/3 cepa sirceta
i kuvas...
ne treba boraniji puno da se skuva, ja ne volim ni kad je raskuvana i gnjecava sasvim
ovo mozes za pola sata zavrsiti sve
umutila brasno i alevu sa hladnom vodom, pa sipala u boraniju i dodala jedno celo jaje
i mesala na ringli
boranija se zgusne, i jaje se lepo razmuti dok mesas
eto, to je to
veoma je ukusna, mm je par puta pohvalio
Jaoooo, jel ti to meni tepaš?! :rumenko:
Hvala lepo na receptu, :klap:
ali ja sam kuvam svoja jaja.
crazy-1.gif
 
Danas ručali ćureću supu, sa puno povrća i domaćim rezancima, karađorđeve šnicle i zelenu salatu. To sve svekrva pravila, pa ne kačim slike, da se ne kitim tuđim perjem. :D

Dezertirali u mojoj izvedbi. " Moskva " tortu i sitne kolače.

2lb0weq.jpg

Ovaj citirani post je od 24.4.ove godine, a povod je što hoću da pravim Moskva tortu. Od kad sam je videla na ovoj slici mislim o njoj. Pa sam izguglala jedno 1.500 manje ili više sličnih ili različitih recepata. Pola od toga su "originalni" recepti hotela Moskva.
I onda sam rešila da se obratim na pozdanu adresu i da tražim recept od Zadovoljne domaćice.
 
http://forum.krstarica.com/showthre...i-ideje...?p=16609887&viewfull=1#post16609887

Ovo je recept za "moskva" tortu, za koju je jedne godine na Etno sajmu jedna forumašica dobila drugu nagradu za ukus torte. Po tom receptu je ja pravim.

Hvala puno. Izgleda komplikovano, ali, polako, mogu ja to. Ovaj vikend i najavljeno zahladjenje koje je već počelo je idealan za pravljenje kolača. Da se uključuje rerna, da se kuva fil na pari, da se ugrejemo.

soffy, čuvaj se, odmaraj, proći će i smak sveta. Gledaj to sa vedrije strane - smršaćeš !
 
imate li neka od vas neki fin recept za lososa? imam šnicle (ili filete, nisam sigurna šta je šta), spremila bih ga nekako lagano, ne znam da li može ona obična marinada pa se samo zapeče ili imate neki bolji recept?
 
....meni je losos samo isprzen najlepsi...i uz njega neki prilog ako mora ili samo salata....

...a pravila sam i rozito od lososa ili sa lososom kako god, odlican je....ali to kad imas vise pa ti pretekne neka manja
kolicina....u svakom drugom slucaju je prosto greota to fino meso mesati sa bilo cim....

....samo okreni na teflonu...ali ono prvo jednu stranu da se lepo isprzi pa drugu, ne okreci svaki cas..:)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top