Sta kuvamo DANAS 2.deo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
evo ti mućkalica:MUĆKALICA ..ala ARDORIS
SVINJSKI BUT--Jedan do dva ražnjića..
JUNECI RAMSTEK - Jedna šnicla
PILEĆI BATAK- Jedan veći
BELO MESO -Jedan ražnić
Parče roštilj kobasice
Pljeskavica od 10..
Slanina mesnata -jedna šnita..
Dve crvene paprike mesnate...
Sve ovo na roštilj da se ispeče...(najbolje u mesarama koje vrše uslužno pečenje)...pa iseći na kockice do 1 cm
Iseckati crni luk kao za gulaš...pola kg..ja obožavam da pomešam praziluk i crveni luk...
Satviti u veću šerpu da se dinsta...
Tri šargarepe narendati..može malo celera isto narendanog...
Naliti vodom i može malo vina...1dl..ja stavim crno domaće ..
Naseckati pečurke 200-250 grama...
1 dl paradajz soka....
Od začina kašicica senfa...so po volji..bosiljak...beli luk obavezno 4-5 čena...peršuna malo ..i jedan lovor...
Na tihoj vatri da se krčka dok ne ispari voda.....
PRIJATNO...
Salata : domaći sir....Pogača
Sutra Punjeno ćureće belo..
 
a meni je danas zivotna energija bila na nuli,
toliko na nuli da sam samo otisla u maxi i gledala sta imaju gotovo da se uzme...
bas mi nije bio dan za kuvanje...
a lepe su girice, one bas bas malecke :)

Kako sam se malopre obradovala :mrgreen: :worth:

Placam nesto u maxiju na kasi i kasirka kaze da su od 19 h do 21 h , sva kuvana tj gotova jela i hleb i peciva 50 % od normalne cene .
Tek da znate !! Meni ce zavrsiti posao ovih dana kad sam u manjku vremena :super:
 
evo ti mućkalica:MUĆKALICA ..ala ARDORIS
SVINJSKI BUT--Jedan do dva ražnjića..
JUNECI RAMSTEK - Jedna šnicla
PILEĆI BATAK- Jedan veći
BELO MESO -Jedan ražnić
Parče roštilj kobasice
Pljeskavica od 10..
Slanina mesnata -jedna šnita..
Dve crvene paprike mesnate...
Sve ovo na roštilj da se ispeče...(najbolje u mesarama koje vrše uslužno pečenje)...pa iseći na kockice do 1 cm
Iseckati crni luk kao za gulaš...pola kg..ja obožavam da pomešam praziluk i crveni luk...
Satviti u veću šerpu da se dinsta...
Tri šargarepe narendati..može malo celera isto narendanog...
Naliti vodom i može malo vina...1dl..ja stavim crno domaće ..
Naseckati pečurke 200-250 grama...
1 dl paradajz soka....
Od začina kašicica senfa...so po volji..bosiljak...beli luk obavezno 4-5 čena...peršuna malo ..i jedan lovor...
Na tihoj vatri da se krčka dok ne ispari voda.....
PRIJATNO...
Salata : domaći sir....Pogača
Sutra Punjeno ćureće belo..

....aaauuu...ovo bas lepo zvuci...
....cekam sutrasnji recept...
....hvala:D
 
znaci danas sve po redu
corbica od paradajza
salatica s maslinovim uljem, paradajzici, krastavac, paprika, luk
pire krompir
i cuftice u sosu


Uploaded with ImageShack.us
i posle da se covek zasladi
jedan kolacic s djumbirom dosta je :)
msm, ne zovu se ovo dzabe valjda cajni kolacici, posto moz zube slomiti ;D
salim se, nije bas tako strasno, lepi su, al sto bi reko moj tata "lepi su, al ih necemo vise praviti:D "
mozda ih i napravim opet ali moram promeniti mere u receptu...
kolko vam puta rekoh da sam antitalenat za kolace? valjda zato sto znam kolko goje -.-


Uploaded with ImageShack.us
 
letnja musakasta salata od tikvica (:p)

ispohovati popreko sečene 4 tikvice
u činiji izmešati 200 gr majoneza (light ako ste na dijeti:mrgreen:), 1 malu crvenu pavlaku (može i zelenu:lol:), 200 grama pečenice ili suvog vrata (iseckane/nog na kockice) i malo sitno seckanog svežeg peršuna
tepsiju popločati prvo tikvicama, preko njih premazati pola fila, pa opet tikvice i na kraju fil
ukrasiti žbunićem peršuna (nije obavezno:lol:)
 
...citala sam nedavno na netu, neki recept za rizoto sa lososom...e, eno ga u rerni...
...sta ce od toga ispasti i kakav ce nam rucak biti, tek cemo videti...uglavnom uz taj
rizoto...jos iceberg zelena salata...i dosta za danas:D
 
letnja musakasta salata od tikvica (:p)

ispohovati popreko sečene 4 tikvice
u činiji izmešati 200 gr majoneza (light ako ste na dijeti:mrgreen:), 1 malu crvenu pavlaku (može i zelenu:lol:), 200 grama pečenice ili suvog vrata (iseckane/nog na kockice) i malo sitno seckanog svežeg peršuna
tepsiju popločati prvo tikvicama, preko njih premazati pola fila, pa opet tikvice i na kraju fil
ukrasiti žbunićem peršuna (nije obavezno:lol:)

:heart:

gde ces zeno ovaj zbunic persuna - vitaminska bomba! :malav:
bolje bez njega..samo trigliceridcici;)

ja sam juce krenula sa musakom - clasica..
a zavrslia sa mix lazanja musaka..
red krompira, red mlevenog prodinstanog mesa u koje je dodat pelat, red besamela, red kolutova samo ocedjenog patlidzana, pa opet sve jos jednom ..posuto rendanim edamerom..mmmmmmmmm..ukusno :jede: ( i kaloricno..:rumenko:)

danas dinstani laks kare i pire...danima sam ga sanjala..
 
Poslednja izmena:
Afro, matičnjak..davajte recopise uz pohvale...koji vam je to štos?

..ma prosto ko "pasulj":D
..ja sam imala oko 300gr svezeg lososa...i to je sasvim dovoljno, cak ako je za dvoje moze i malo manje...
..znaci kao za pilav...izdinstala sam manju glavicu luka, jednu vecu sargarepu na kolutice, u to ubacila losos
isecen na kocke...malo prodinstala sve zajedno..dodala vegetu, beli luk u prahu, suvi persun, biber i malo aleve
parike (ne mora)...jednu vecu solju kao za caj pirinca...sve to malo proprzila dok nije isparila sva tecnost i dok
pirinac nije poceo da se "staklasto sija"..nalila 3 te iste solje vode...i pravac rerna...:D
...i sad kod nas ne znam ima li ove iceberg salate...to je ona koju dobijem kad se kupi BigMek...malo je cvesca
prosto krcka kad se jede....odlicna je....u nju maslinovo ulje i vinsko sirce...

...probaj, ja cu za koji dan opet ovo da pravim..ako budem u situaciji i slikacu:D
 
..ma prosto ko "pasulj":D
..ja sam imala oko 300gr svezeg lososa...i to je sasvim dovoljno, cak ako je za dvoje moze i malo manje...
..znaci kao za pilav...izdinstala sam manju glavicu luka, jednu vecu sargarepu na kolutice, u to ubacila losos
isecen na kocke...malo prodinstala sve zajedno..dodala vegetu, beli luk u prahu, suvi persun, biber i malo aleve
parike (ne mora)...jednu vecu solju kao za caj pirinca...sve to malo proprzila dok nije isparila sva tecnost i dok
pirinac nije poceo da se "staklasto sija"..nalila 3 te iste solje vode...i pravac rerna...:D
...i sad kod nas ne znam ima li ove iceberg salate...to je ona koju dobijem kad se kupi BigMek...malo je cvesca
prosto krcka kad se jede....odlicna je....u nju maslinovo ulje i vinsko sirce...

...probaj, ja cu za koji dan opet ovo da pravim..ako budem u situaciji i slikacu:D

Super zvuči...probaću..a ti slikaj :) Hv :heart:
 
Super zvuči...probaću..a ti slikaj :) Hv :heart:

...slikala bih i danas,al' nas bilo previse u kujni...pa da ne bih objasnjavala, a da opet
oni ne pomisle da sam fijuknula..ostade samo na prici....
...i jeste super je ukusno, jednostavno, brzo, lagano...
...e, verovatno moze i sa nekom drugom ribom, ali za prvi put savetujem da probas
ovako...pa posle menjaj:D
 
Musaka ....naravno... ARDORIS
1,5 kg krompira .na kolutove ..u tepsiju beli luk sitno seckan 1dl. belog vina i malo samo vode i maslinovo ulje..da se peče
Za to vreme luk crni po volji..(crveni, srebrni običan domaći praziluk..koji god imate može i mešano), tri četiri srednja sitno seckana.
da se prži 1 šargarepa na žilijen. jedan manji plavi paradajz na kockice sa sve korom,malo celera narendati obavezno,može par šampinjona, i meso,( na kockice male) ja mešam jedno pileće belo i malo mleveno juneće 200 gr, ondak dva veća paradajza (može sos u tetrapaku) da se izdinsta da ispari voda...
Biber..bosiljak, peršun, so , aleva..
kad je krompir skroz gotov, tj isparila voda.. ondase sipa onaj nadev..i polako promeša..One gornje kolutove krompira samo onako poredjati po vrhu kao kod obične musake.
Preliti sa dve čaše jogurta i dva umućena jajeta...još 10 min u rernu i prijatno...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top