Sta kuvamo DANAS 2.deo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Špagete, sa nekim sosom. Videću na šta će da izadje kada krenem da pravim... ako krenem da pravim.
Trenutno sedim na stolici, glavu ne mrdam ni za mm (milimetar, ne moj muž ;) ), jer kako pomislim da je pomerim, tako me vrtoglavica pomeri iz ose :(Dobro je da znam slepo kucanje, pa gledam samo u ekran, fiksiran pogled, još malo pa će vrat da mi se ukoči. :(
I sve se mislim - doći će dete iz vrtića, muž sa posla, šta ću da im iznesem da ručaju, šta ću ja da ručam, čime da na'ranim ovo malo u trbi? A ne mogu da se mrdnem, jer ću da isprobam mekoću tepiha... baš je trudnoća najlepše stanje, ma nema lepše :(
 
na koliko stepeni da pečem projice?

Meni je matora rerna pa ukljucim na 250, da se zagreje pa smanjim na 150. I ispadnu Ok. Al o5, to je moja rerna. Gornji grejac greje jace, donji slabije, pa stavim na onu zadnju policu i tako, kombinujem. Ako ti je nov sporet i ja mislim da ti je 200 stepeni+20 min sasvim dovoljno.
 
Poslednja izmena:
Dajde recept te tikvice i meso, podje mi voda na usta
treba jedna ili dve tikvice, zavisi dal oces da bude vise tikvicasto :mrgreen:, narendane tikvice da napomenem...
ja imam 250 gr mesa, moze i malo vise od toga
treba ti jedan prasak za pecivo
2 jajeta
i brasna od oka, sve to zbuckas, zacinis po ukusu
vadis kasikom i przis i eto...
danas ne nameravam nista drugo
sad sam izasla iz kupatila, domestos mi je u grlu
toliko od mene :)
 
treba jedna ili dve tikvice, zavisi dal oces da bude vise tikvicasto :mrgreen:, narendane tikvice da napomenem...
ja imam 250 gr mesa, moze i malo vise od toga
treba ti jedan prasak za pecivo
2 jajeta
i brasna od oka, sve to zbuckas, zacinis po ukusu
vadis kasikom i przis i eto...
danas ne nameravam nista drugo
sad sam izasla iz kupatila, domestos mi je u grlu
toliko od mene :)

Evo vecere. Hvala. S obzirom sta je sve izribao mogu tolko.
 
Nije me bilo baš dugo, pa sam pročitala sve što sam propustila ( 70-ak strana, čini mi se), da se ne priključim neobaveštena...
Čim stignem s posla nameravam da ispohujem hleb ( mi to zovemo "hleb u jaja") i tikvice ( kad sam već u pohovanju),a pošto tikvica ima dosta, možda ih narendam za čušpajz...

Elem, šta sam htela da pitam...Vuku mi se neki čvarci po frižideru,a mrzim da bacam hranu, pa ne znam šta bih s njima...Da su "normalni", napravila bih pogačice sa čvarcima, ali to su oni presovani, cedjeni....je l' može nešto s njima ili da ih ipak frknem u kantu?
 
dajte moolim vas recept za neke gurmanske "poslastice"
nešto kao šapnskle pitice parkine, dakle nešto što je zgodno za goste, da se ne pravi previše komplikovano a da je gurmansko, tj onako ukusno i dobro : )
 
dajte moolim vas recept za neke gurmanske "poslastice"
nešto kao šapnskle pitice parkine, dakle nešto što je zgodno za goste, da se ne pravi previše komplikovano a da je gurmansko, tj onako ukusno i dobro : )

ja za goste volim praviti pite ili palacinke
obicne i one u boji sa spanacem npr...
e sad... moja ljubav se totalno razmazila sa pitom od sira i tikvica i urnise me polako :)
kaze, stalno bi je mogo jesti
a ja mu objasnjavam da je bitna raznovrna ishrana, da ne mozemo ziveti na piti :D
 
Nije me bilo baš dugo, pa sam pročitala sve što sam propustila ( 70-ak strana, čini mi se), da se ne priključim neobaveštena...
Čim stignem s posla nameravam da ispohujem hleb ( mi to zovemo "hleb u jaja") i tikvice ( kad sam već u pohovanju),a pošto tikvica ima dosta, možda ih narendam za čušpajz...

Elem, šta sam htela da pitam...Vuku mi se neki čvarci po frižideru,a mrzim da bacam hranu, pa ne znam šta bih s njima...Da su "normalni", napravila bih pogačice sa čvarcima, ali to su oni presovani, cedjeni....je l' može nešto s njima ili da ih ipak frknem u kantu?


Ne znam sta su ti "normalni" cvarci za pogacice, ali ako su mnogo isposceni (koliko sam razumela) napravis testo za pogacice, onada te cvarke pomesas sa mascu ili margarinom, premazujes testo i savijas kao knjigu (ko za salcice), razvijes i vadis casom. Odozgo zarezati nozem kao mrezicu i peci , dobijes samo takve pogacice sa cvarcima. Nadam se da sam ti pomogla :D
 
dajte moolim vas recept za neke gurmanske "poslastice"
nešto kao šapnskle pitice parkine, dakle nešto što je zgodno za goste, da se ne pravi previše komplikovano a da je gurmansko, tj onako ukusno i dobro : )

mozes da napravis palacinske sa spanacem, da ih premazes krem-sirom, preko sira prsku sunku, sitno seckanu papriku....uvijes ih, svaku preseces na po tri dela i svaki deo uvezes sa strukom vlasca
odlicno izgleda i super je ukusa
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top