Sta kuvamo DANAS 2.deo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
@Lunasa
E baš ću da probam po ovom receptu, pa da znam da l' volim ili ne :D

Probaj pa javi :D

I da, da dodam, ako su višnje u pitanju, najbolje ih je promuljati sa tim brašnom i šećerom, da ne ostanu mesta na kojima je samo brašno a opet da budete sigurne da ga ima dovoljno, da neće curiti sok unaokolo.

Fazon sa ovim kolačima je što ima jaaaako malo testa, uglavnom je sve fil :lol:
I da, količina je za onu veću đuveč tepsiju.
Ako je manja ima više testa a ako je ona velika onda treba dupla mera.
 
Ovo testo koje ja pravim ne sadrži jaja i baš je onako... mekano.
Evo recept ako neko hoće da proba.

1 supena kašika šećera
1 margarin
10 supenih kašika hladne vode
brašno da se to sve zamesi, ni meko ni tvro.
Da odstoji u frižideru bar pola sata (može i da prenoći, nikakav problem).

Pleh se ne podmazuje, testo se podeli na dva dela, razvuče, strpa u pleh polovina, doda se (okvirno oko 1kg voća) i onda se razvuče i druga kora preko, peče se oko 20-30 minuta.

I da, kad se stavi voće, obavezno se pospe sa šećerom i brašnom, da brašno pokupi sokove (znači ako je višnja još posebno obratiti pažnju!), a od tog brašna i sokića se stvori kao neki strava fil unutra...

Ne znam, jako jednostavan recept, čak i za mrzitelje mešenja a vrlo ukusno testo.


I može i u slanoj varijanti, onda se samo doda so u testo i opet može da se filuje čime god..

Hvala, puno...zvuci kao da bi moglo i da mi uspe :D

Khm, ruku na srce to sam mislila i za prethodne neuspele pokusaje, ali ajde. :lol:
 
Ima ono masno, debelo, što se kruni i raspada po ustima, recimo... sipkavo.
I većina lenjih pita (po poslastičarnicama, pekarama i ostalim objektima) se pravi odtakvog testa.

A testo od američke pite je tanko, fino, preukusno, ne guši i ne davi i sam kolač sa takvim testom je jako sočan.
+ se i strašno lako i brzo pravi, imam super recept.
to je to, sve se slažem sa tobom u opisu lenjopitastih testa : )
ja ga pravim ako ti, sa vodom, brašnom, margarinom i šećerom
ili sa brašnom, margarinom, šećerom, jedno jaje i kašika milerama, u obe varijante je mmmm
sad mi se jede
 
Ovo testo koje ja pravim ne sadrži jaja i baš je onako... mekano.
Evo recept ako neko hoće da proba.

1 supena kašika šećera
1 margarin
10 supenih kašika hladne vode
brašno da se to sve zamesi, ni meko ni tvro.
Da odstoji u frižideru bar pola sata (može i da prenoći, nikakav problem).

Pleh se ne podmazuje, testo se podeli na dva dela, razvuče, strpa u pleh polovina, doda se (okvirno oko 1kg voća) i onda se razvuče i druga kora preko, peče se oko 20-30 minuta.

I da, kad se stavi voće, obavezno se pospe sa šećerom i brašnom, da brašno pokupi sokove (znači ako je višnja još posebno obratiti pažnju!), a od tog brašna i sokića se stvori kao neki strava fil unutra...

Ne znam, jako jednostavan recept, čak i za mrzitelje mešenja a vrlo ukusno testo.


I može i u slanoj varijanti, onda se samo doda so u testo i opet može da se filuje čime god..
veoma slicno mojoj piti, samo sto ne ide kora od gore, nego se pospe dobro sa prezlom i kokosom i vanilin secerom, msm te visnje :)))))
 
Mislim, lažem, naravno.
Kad pravim štrudlu ili bilo koje drugo malo komplikovanije kiselo testo, obavezno na početku drndam mikserom (onim vijugavim dodacima), pa nemam ja bre snage kao moja baba što je imala, a ipak volim da bude ukusno i skontala sam da je to najbolja varijanta.

Mikser super izmesi na početku, posle ga ja dodatno doradim i na kraju bude oke..
 
Mislim, lažem, naravno.
Kad pravim štrudlu ili bilo koje drugo malo komplikovanije kiselo testo, obavezno na početku drndam mikserom (onim vijugavim dodacima), pa nemam ja bre snage kao moja baba što je imala, a ipak volim da bude ukusno i skontala sam da je to najbolja varijanta.

Mikser super izmesi na početku, posle ga ja dodatno doradim i na kraju bude oke..
ja za ta kisela, tj. luda testa imam nesto maaaaa, jednostavno najbolje
ako hoces da ti testo bude ko bakino :)
imam sestru :mrgreen:
koja obozava luda testa i obozava da mesi i rado je koristim u te svrhe :)
a ona sve to njenim rucicama umesi
ljubi je seka :)
 
ja za ta kisela, tj. luda testa imam nesto maaaaa, jednostavno najbolje
ako hoces da ti testo bude ko bakino :)
imam sestru :mrgreen:
koja obozava luda testa i obozava da mesi i rado je koristim u te svrhe :)
a ona sve to njenim rucicama umesi
ljubi je seka :)

Ti ko moja sestra...sto bi ona mesila, kad ima mene, koja ne bih vadila ruke iz kiselih testa :lol:

Al ova prhka me nece, majku mu. nesto ja tu pogresno radim
 
Ti ko moja sestra...sto bi ona mesila, kad ima mene, koja ne bih vadila ruke iz kiselih testa :lol:

Al ova prhka me nece, majku mu. nesto ja tu pogresno radim

pravila sam i po ovom receptu kolac http://www.coolinarika.com/recept/torta-od-sira-i-visanja/ (one dve slike dole, sam ja dodala)
znas sta, probaj da dodajes po osecaju... msm, ako mislis da je presuvo, dodaj maslaca jos, ako mislis da ti je previse gnjecavo, dodaj brasna
mere su tu, normalno da postoje
al ja ne znam kad sam poslednji put se pridrzavala mera u receptu, bas onako od reci do reci
uvek mi nesto ili fali ili mi je visak, ili ili...
pokusaj da verujes sebi i svom osecaju
i ako tvoji prsti kazu treba jos ovoga, poslusaj ih :))))
 
Poslednja izmena:
Probaj pa javi :D

I da, da dodam, ako su višnje u pitanju, najbolje ih je promuljati sa tim brašnom i šećerom, da ne ostanu mesta na kojima je samo brašno a opet da budete sigurne da ga ima dovoljno, da neće curiti sok unaokolo.

Fazon sa ovim kolačima je što ima jaaaako malo testa, uglavnom je sve fil :lol:
I da, količina je za onu veću đuveč tepsiju.
Ako je manja ima više testa a ako je ona velika onda treba dupla mera.

E, Lunasa...Je l' bi mogla da premeriš tu tepsiju?
(msm, lepo ti rekla Cruella da daš recept za debile :lol: )
 
sad cu da se obrukam,al nije mi prvi put.malo pre sam samo probala vrele kolace i bilo je prekiselo.
sada sam lepo jela,nije prekiselo testo,vec sam zaboravila da u visnje stavim secer.

meni valjda u zivotu nisu uspeli kolaci.
mislim,meni se svidja,al mojima bas i ne

fora je da ja recept procitam i vise ga ne gledam
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top