Sta kuvamo DANAS 2.deo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
ja bilo koje da spremam uvek malko prokuvam

ne znam, uzimam ove spremne za rernu i nikada ih nisam prokuvavala, i uvek su bile odlicne
e sad, ja ti inace nista necu uraditi ako ne moram
pa tako i ovo :)
ako su vec izmislili nesto poput ovoga, ja sam rada da to iskoristim :))))
msm, ne znam, da ne postoje ove kore, ja verovatno lazanje pravila ne bih
jer kao sto rekoh vec sto puta, mrzim testa, mrzim da mesim
pa jos da ih kuvam, ma lazanje bi mi bile nocna mora, hahahaha :)))))
 
medo, ni ja ne volim lenju pitu, ali to prhko testo volim u svakoj kombinciji, a lenju pitu ne mogu da smislim
nije isto testo, slično je al se opet razlikuje dosta : ))
to je testo kao za američku pitu ili tart npr
 
Onda ja to ne volim :(

jel se secate vi keksica na masinu? http://www.coolinarika.com/recept/keks-na-masinu/
al je to moja baka nekad pravila, obozavala sam to kao dete
samo sto su nasi keksi bili bez oraha i bez cokolade
a i ovaj prasak za pecivo mi je sumnjiv, msm, da to ne ide
msm, znaci bude upravo to prhko testo koje ubacis u masinu za mlevenje mesa, tamo gde su one rupice stavis modlu sa nekim oblikom zeljenim
i kako izlazi testo tako ga seckas na zeljenu duzinu i peces
meni su to najlepsi keksici
al ja nemam masinu za mlevenje mesa :(
jbbg, ima baka al ja nemam, a rado bih pravila
 
medo, ni ja ne volim lenju pitu, ali to prhko testo volim u svakoj kombinciji, a lenju pitu ne mogu da smislim
nije isto testo, slično je al se opet razlikuje dosta : ))
to je testo kao za američku pitu ili tart npr

Ja mislim da to prhko testo ne volim.
Ne volim kad je mrvljivo i suvo ili suvkasto...bemliga, jedino da probam američku pitu negde, pa da vidim to prhko/sipkavo :neutral:
 
e samo da vam kazem da sam se namucila sa tim testom,mnogo je fino,al se cepkalo i raspadalo,nisam mogla da ga razvucen,nego sam ga onako ko krpice,pa lepila jedno pored drugog

i lazanje nikada ne kuvam pre,zato ga ja zalivam sa jako puno besamela
 
Ima ono masno, debelo, što se kruni i raspada po ustima, recimo... sipkavo.
I većina lenjih pita (po poslastičarnicama, pekarama i ostalim objektima) se pravi odtakvog testa.

A testo od američke pite je tanko, fino, preukusno, ne guši i ne davi i sam kolač sa takvim testom je jako sočan.
+ se i strašno lako i brzo pravi, imam super recept.
 
Nego, imam pitanjac...
Samo ne znam je l' za ovde ili za dijetu :lol:

Elem, da li je bolje da pohujem tikvice ili da pravim kao neke fašire od njih, m?
Kapiram da bih te fašire mogla ispeći u rerni i da su malo manje nezdravi :think:
 
Ima ono masno, debelo, što se kruni i raspada po ustima, recimo... sipkavo.
I većina lenjih pita (po poslastičarnicama, pekarama i ostalim objektima) se pravi odtakvog testa.

A testo od američke pite je tanko, fino, preukusno, ne guši i ne davi i sam kolač sa takvim testom je jako sočan.
+ se i strašno lako i brzo pravi, imam super recept.

Pa na sunce taj recept, sta cekas, sva testa za americku pitu koja sam pravila su ispadala bzvz.

Ali molim recept za debile, posto ne kapiram sta mi ne uspeva.
 
Ovo testo koje ja pravim ne sadrži jaja i baš je onako... mekano.
Evo recept ako neko hoće da proba.

1 supena kašika šećera
1 margarin
10 supenih kašika hladne vode
brašno da se to sve zamesi, ni meko ni tvro.
Da odstoji u frižideru bar pola sata (može i da prenoći, nikakav problem).

Pleh se ne podmazuje, testo se podeli na dva dela, razvuče, strpa u pleh polovina, doda se (okvirno oko 1kg voća) i onda se razvuče i druga kora preko, peče se oko 20-30 minuta.

I da, kad se stavi voće, obavezno se pospe sa šećerom i brašnom, da brašno pokupi sokove (znači ako je višnja još posebno obratiti pažnju!), a od tog brašna i sokića se stvori kao neki strava fil unutra...

Ne znam, jako jednostavan recept, čak i za mrzitelje mešenja a vrlo ukusno testo.


I može i u slanoj varijanti, onda se samo doda so u testo i opet može da se filuje čime god..
 
pa da,mozda sam trebala duze?meni cim se onako uoblikovalo,ja ga stavila u frizider i posle sat razvila.ja sam po onom receptu sa kulinarike koji si okacila

moras ga dobro umesiti
jer se tu ne stavlja nikakva tecnost
i prakticno se sve svodi na mesenje brasna i maslaca
i kako ga ti mesis sve vise, ono pod tvojim prstima se topi i mesi
i slobodno dodas po osecaju maslaca ako mislis da ga jos malo treba
osetis pod prstima, ne znam kako drugacije da objasnim
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top