novogodisnja trpeza

uobicajeno
podvarak
ruska

i jos neke salate sa ovog foruma, ona indonezanska ili tako nesto, pravila nekoliko, odlicne su

kolaci mi nesto ne uspevaju, ali sitni (ono sa kokosom) opet sa foruma (al' hvalim forum!) su dobri.

pa cu misliti, kao i svake godine, da ce bogata trpeza umilostiviti bogove da i cela naredna godina takva bude - bogata, slatka, kaloricna, masna
 
Pošto mi je dojadila sarma,prase i francuska salata, to se neće naći na novogodišnjoj trpezi.
Praviću slanu tost tortu,beli rolat,pileću salatu,urnebes,punjene slane palačinke,carsku pitu,puževe od sira sa susamom,mimozu,ćureće medaljone punjene sirom.................
Pretpostavljam da će i biti neko meso,ali kakvo,sad baš ne znam................:-D
 
Selena:
Pošto mi je dojadila sarma,prase i francuska salata, to se neće naći na novogodišnjoj trpezi.
Praviću slanu tost tortu,beli rolat,pileću salatu,urnebes,punjene slane palačinke,carsku pitu,puževe od sira sa susamom,mimozu,ćureće medaljone punjene sirom.................
Pretpostavljam da će i biti neko meso,ali kakvo,sad baš ne znam................:-D
Šta god bilo na stolu, završiće se prasetom! :lol: Jaka mi je baš pa Nova godina bez istog! :wink: :lol:
 
Selena:
Pošto mi je dojadila sarma,prase i francuska salata, to se neće naći na novogodišnjoj trpezi.
Praviću slanu tost tortu,beli rolat,pileću salatu,urnebes,punjene slane palačinke,carsku pitu,puževe od sira sa susamom,mimozu,ćureće medaljone punjene sirom.................
Pretpostavljam da će i biti neko meso,ali kakvo,sad baš ne znam................:-D

meni ovo nikad ne može da dojadi 8-) i uvek će se naći na novogodišnjoj trpezi;-)
 
Za ostalo ne znam još, ali sam se sa Aleksom dogovorila da za dolazak Deda Mraza obavezno pravimo medenjake u obliku kućice.
medenjaci0gx.jpg

po sledećem receptu:
Potrebno je:
- 175g meda
- 70g šećera
- 70g putera
- oko 350g brašna
- malo soli
- pola kašičice praška za pecivo
- 2 jaja
- kašika mleka
- 250g šećera u prahu

Za ukrašavanje:
- belance
- kašika prah šećera
- "srebrne" perlice

Zagrejati med, šećer i puter. Promešeti brašno, so, karanfilić i prašak za pecivo. Umešati jaje u masu sa medom, dodati u brašno i zamesiti glatko testo. Ostaviti na hladnom oko 2 sata.
Testo razvući na poleđinu pleha obloženog papirom za pečenje (ili dobro podmazanog i posutog brašnom), tako da bude debljine oko 0,5cm. Toplim nožem iseći komadiće za kućicu i krov, a od ostataka iseći kvadratiće za put i dimnjak.
Drugo jaje umutiti sa mlekom i premazati testo pa peći 15-20 minuta u rerni zagrejanoj na oko 190C.
Umutiti belance sa šećerom, sišati u kesicu, napraviti mali otvor i ukrasiti delove kućica. Spojiti kućice (delove "zalepiti" belencem i šećerom)

PS Recimo da su dimenzije kućice oko 10x6 (prednji i zadnji deo), bočne strane 6x7 i krov 6,5x6cm
 
ebote koliko u nashem narodeu ; )))
koliko je ta hrana bitna...
sushtina svakog praznika je u
hrani
htela sam jos da pisem na tu temu ali ne znam shta. to je verovatno dobro
nisam nishta ni rekla
 
joj ljudi sacuvajte malo pa kad vam pretekne...
selena el zovesh forum
shta je mimoza je l to torta
ne stoji mi da sam kao fina ali ehehhe
ok shvatam ja to kao meditaciju kuvanje je vrsta meditacije i radovi po kuci
ceo dan neshto rintas em se smiris em se osecas korisnim em tise neko divi raduje i tako...

ma vi ste bre ljudi majstori s ovom krstaricom isplativ biznis je restoran hahah
svako kuva dva dana u nedelji i strava eto taman vas ima puno
; )
 
smehu,
volela bih da sam tvoja komsinica.
Onda bih gvirila kada ti dolaze bratanci...pa bih ti zvrcnula na vrata
sa praznom soljicom u rukama, kao nestalo mi secera a bas mi je paaaao.
I ne bih se neckala, ni iz finoce, kada bi mi ponudila komadesku kolaca.

gledajuci slike zaboravih da napisem sta je bilo kod nas za Novu godinu: svi su imali sve a ja samo posne stvari. Posle smo bili u gostima. Svi su jeli sve a ja - cips i kikiriki. I pila gazirane stvari. Sutradan sam se probudila otecena od te soli i sa podocnjacima kao da sam bancila.
 
zorab:
smehu,
volela bih da sam tvoja komsinica.
Onda bih gvirila kada ti dolaze bratanci...pa bih ti zvrcnula na vrata
sa praznom soljicom u rukama, kao nestalo mi secera a bas mi je paaaao.
I ne bih se neckala, ni iz finoce, kada bi mi ponudila komadesku kolaca.

gledajuci slike zaboravih da napisem sta je bilo kod nas za Novu godinu: svi su imali sve a ja samo posne stvari. Posle smo bili u gostima. Svi su jeli sve a ja - cips i kikiriki. I pila gazirane stvari. Sutradan sam se probudila otecena od te soli i sa podocnjacima kao da sam bancila.
Eeeeeeeeeee, a šta bih ja dao da sam komšija smehu...:wink: Dođe mi da se nekako pretvorim u bratanca!
 
Espanol:
Eeeeeeeeeee, a šta bih ja dao da sam komšija smehu...:wink: Dođe mi da se nekako pretvorim u bratanca!
Pa sad...
Bilo bi lepo imati vas za komšije, tim pre što moji bratanci jesu preslatki klinci, ali, uprkos trudu, ne mmare mnogo za kolače :( , tako da bi dobro došli ovi što "gvire" i žele da se pretvore u njih ;) :lol:
 
nekako mi se cini da bih ovde mogla da napisem sta danas napravih.
Jeste da nije novogodisnje jelo, nije cak ni za Badnji dan jer je mrsno, ali onima koji su jeli prijalo je.
Dakle, napravila sam proju (projaru?) sa dooosta punomasnog belog sira i to ne suvise razdrobljenim jer volim kada se vidi da ga ima. I - sad se hvalim kako sam inventivna, a mozda je to neko vec uradio - dodala sam konzervu ocedjenog kukuruza.
Bas interesantno izgleda a ima i sta da se žvaćne sto je za proju dodatni kvalitet jer je nekima "gusta" i teska za gutanje.
 
zorab:
nekako mi se cini da bih ovde mogla da napisem sta danas napravih.
Jeste da nije novogodisnje jelo, nije cak ni za Badnji dan jer je mrsno, ali onima koji su jeli prijalo je.
Dakle, napravila sam proju (projaru?) sa dooosta punomasnog belog sira i to ne suvise razdrobljenim jer volim kada se vidi da ga ima. I - sad se hvalim kako sam inventivna, a mozda je to neko vec uradio - dodala sam konzervu ocedjenog kukuruza.
Bas interesantno izgleda a ima i sta da se žvaćne sto je za proju dodatni kvalitet jer je nekima "gusta" i teska za gutanje.
Pisali smo već negde (samo gde? ;) ) o projama, ali mi se ova verzija sa kukuruzom toliko dopala da sam morala da probam. Odličan ti je fazon! :D
proja2se.jpg
 
kompot od shljiva:
Ehej smehu jel to po receptu iz Lise, takve iste imam zalepljene u mom kuvaru!?Kako sam se iznenadila kad sam ih videla...znaci jos neko se mlati oko toga osim mene..pravo olaksanje!
:)
Da budem iskrena, pojma nemam odakle je recept :-? , ali iz nekog časopisa - jeste.
Medenjaci su davno isprobani, pred Novu godinu sam pravila i kućice (na opšte oduševljenje ;) ).
I, da, mlatim se takvim stvarima - kad mi se učini da neki recept ima smisla čuvati - sačuvam ga ;) :lol: .
Pozdrav!
 
Predstoje nam bozicni i novogodisnji praznici,pa svi oni koji ostaju u svojim toplim domovimaverovatno razmisljaju,sa cime bi mogli popuniti praznicnu trpezu,a da ne bude klasika tipa sarma,pecenje,kupus salata......Nesto svecano i primamljivo sa dekoracijom.Svece,salvete,cvetni aranzmani....
 

Back
Top