Engleski ili skandinavski jezici...?

Ja sam upisao skandinavske bas zato sto engleza ima previse, a i mrzi me da ucim pravila engleskog koja se koriste samo na snobovskim okupljanjima... mnogo sam gledao americke filmove... :)

Jedino sto mislim da je vama devojkama lakse da nadjete posao sa tim jezicima nego nama momcima... jbg...
 
Rasta gal:
Koliko vas ima tamo na grupi za skandinavske jezike? Jel velika konkurencija pri prijavljivanju?

не знам за конкуренцију, али у сваком случају - скандинавија...а ево и зашто: енглески је светски језик (ко би рекао? :wink: ) и подразумева се да га зна свако ко хоће да комуницира са светом около...значи то је језик који МОРА да се зна. тако да се оријентишеш на скандинавију, а ЕНГ онако неки курс упоредо или шта ти ја знам...
 
фигхтер:
Rasta gal:
Koliko vas ima tamo na grupi za skandinavske jezike? Jel velika konkurencija pri prijavljivanju?

не знам за конкуренцију, али у сваком случају - скандинавија...а ево и зашто: енглески је светски језик (ко би рекао? :wink: ) и подразумева се да га зна свако ко хоће да комуницира са светом около...значи то је језик који МОРА да се зна. тако да се оријентишеш на скандинавију, а ЕНГ онако неки курс упоредо или шта ти ја знам...

ovo je JAKO tacno... engl valja samo ako bi "easy way" za studiranje, ali tu ti je onda "hard way" za posao... i taj "way" mi se cini sve vise "hard"... a skandinavija ne vidim kako moze da ti propadne...
 
Rasta gal:
U velikoj sam dilemi - da li je bolje upisati engleski ili grupu skandinavskih jezika? Svi mi govore da je bolje da zavrsim kurs engleskog, a da vecu perspektivu ima ova druga grupa jezika...Moze neki savet?
Bolje upiši Engleski velika je ponuda ali velika je i potražnja. Možeš da radiš kao prevodilac na TV, novinama, u školama za jezike, mogućnosti su neograničene.

Skandinavske jezike ,kod nas, malo ljudi zna ali malo se i traže. U ambasadi treba možda par njih, retke su škole jezika u kojima se uče ti jezici itd.

Mada, ako budeš super uvek ćeš naći posao.
 
Izaberi skandinavske jezike, jer na grupama kao sto je ta mnogo se lakse radi. Ako si upoznata, na jezicima gde ima dosta ljudi jako se teze radi. Na skand.jezicima ne primaju mnogo ljudi, tako da je rad mnogo olaksan i mnogo je bolja komunikacija izmedju profesora i studenata. A ovako, na drugim jezicima ne mozes da dodjes do izrazaja i postajes samo broj.
 
Ја бих ти саветовао да упишеш неки језик са којим ћеш касније моћи лакше да нађеш посао. Нека ти оријентација буде трговинска размена наше земље са иностранством. Значи, скандинавски језици одмах отпадају.Пошто енглески и онако сви знају и он отпада. Шта остаје?
1. Немачки
2. Руски
3. Италијански
Није лоша ни опција неки од суседних језика.
Гледај мало и огласе у новинама, па види шта се тражи. Имаш довољно времена до пријемног да добро размислиш.
 

Back
Top