XP igrice -problem!

TARANTULA-_-

Primećen član
Poruka
524
ovako imam

amd 2600
512 ram
fx-5200-128

prilikom igranja bilo koje igrice posle nekog vremena me izbaci i onda ponovo ukljucivanje malo igranja i ponovo se nadjem na desku!

skinuo sam naj novije drajvere ali nema promena-sve po istom izbacuje me i dalje!

pricalo se dosta o tome da XP ima tih nekih propust
ubaci sam servis pack 2 i nista!
Tako da mi umesto uzivanja u igrama ostaje smaranje sa pokretanjem iznova igrice!

ako znate nest HELP
 
TARANTULA-_-:
ovako imam

amd 2600
512 ram
fx-5200-128

prilikom igranja bilo koje igrice posle nekog vremena me izbaci i onda ponovo ukljucivanje malo igranja i ponovo se nadjem na desku!

skinuo sam naj novije drajvere ali nema promena-sve po istom izbacuje me i dalje!

pricalo se dosta o tome da XP ima tih nekih propust
ubaci sam servis pack 2 i nista!
Tako da mi umesto uzivanja u igrama ostaje smaranje sa pokretanjem iznova igrice!

ako znate nest HELP
meni ne lici na problem sa operativnim sistemom
 
NICS:
Kompjuter nije za igranje, kada to naucite bice mnogo laksse, a dok ne naucite patite se i to je za ljude
e ajd ne lupetaj molim te....

da PC nije za igranje danasnje graficke bi imali jedno 2036, zvucne bi propale odavno, mp3, mpeg4 i ostalih formata za kompresiju multimedije ne bi bilo i zato ne lupaj.....

armija igraca je, od kad ja pratim racunare (a to je od 88e) odredjivala koja vrsta racunara je in, a koja out.

i sve se uvek vrtelo oko toga da IGRA lepse izgleda, ima veci frame-rate, bolji zvuk, itd... i vecina racunara je izlazila u prvi plan upravo zahvaljujuci igrama.... pocevsi od BBC-a sa ELITEom do PCja sa DOOMom...

uostalom, uporedi broj racunara u domacinstvima u svetu sa brojem racunara u poslovnom svetu (i njihove konfiguracije).... oces primer..... firma u kojoj ja radim ima oko 125 racunara.... broj grafickih kartica oko 15... da zvucne nisu integrisane ne bi ih imao ni jedan.... 120 ima neki celeron... i 120 moze da bude ovog trenutka zamenjeno sa pentiumom 2 i da se uopste ne oseti....

i zato mi nemoj pricati da kompovi nisu za igranje :?
 
skini mainboard monitor odavde http://mbm.livewiredev.com/download.html

zatim skini prime95 odavde http://www.andrew.cmu.edu/user/fma/overclocking2.htm

i nadji ili skini neki benchmark test za graficki sistem (3dmark bilo koji je ok)

skini memtest iso odavde http://www.memtest86.com/memtest86-3.2.iso.zip , dearhiviraj i narezi pomocu recimo nera (burn image opcija OBAVEZNO da bi napravio bootabilan disk)

kada narezes, restaruj komp, podigni sistem sa upravo narezanog cda, i on ce ti odmah krenuti da testira memoriju... ako test padne imas problem sa memorijom... ako prodje, podigni windows, instaliraj mbm i prime95, podesi parametre za nadgledanje senzora u mbmu, stavi refresh senzora na sekundu, podigni dashboard, startuj prime95 torture test u modu gde emituje najvecu temperaturu i cekaj.... ako ti javi prime95 da je doslo do greske, pogledaj temperaturu na dashboardu i ako je prevelika imas problem sa hladjenjem, ukoliko nije onda imas problem sa procesorom i/ili plocom... ukoliko je sve ovo ok, onda pusti benchmark i gledaj da li ce da prodje, ako prsne opet pogledaj temperaturu i ako je prevelika znas gde je problem a ukoliko nije onda imas problem ili sa grafickim sisitemom, sto znaci ili da probas sa drugim drajverima ili ti je graficka neispravna

napomena... ukoliko bilo koji deo "pukne" prvo probaj da postavis konzervativnija podesavanja u BIOSu za taj deo
 

Back
Top