3d dizajn, animacija . . .

marco3dx

Zainteresovan član
Poruka
496
posto je ovo forum Multimedija, mislim da bi bilo ok postaviti ovakvu temu.
Dakle, koga sta interesuje u vezi 3d modelovanja, animacija, texturiranja, renderinga itd. moze ovde napisati pa da diskutujemo...:)
Svi programi su podjednako dobri (Maya, 3ds max, Lightwave, xsi ... itd. ), tako da bi vas zamolio da izbegavate flame-ove...

poz svima
 
marco3dx:
posto je ovo forum Multimedija, mislim da bi bilo ok postaviti ovakvu temu.
Dakle, koga sta interesuje u vezi 3d modelovanja, animacija, texturiranja, renderinga itd. moze ovde napisati pa da diskutujemo...:)
Svi programi su podjednako dobri (Maya, 3ds max, Lightwave, xsi ... itd. ), tako da bi vas zamolio da izbegavate flame-ove...

poz svima

a flash? :)
 
ja vec duze vreme radim u CINEMA 4D (ako si cuo) a zanima me 3D studio max. sta ti mislis koji je bolji?
mene to jako zanima. pazi ovako ja sam sada dobio neki poslic da radim(neku prezentaciju nekog platoa, nadam se da cu je zavrsiti za nekih desetak dana) ako hoces mozemo se malo dopisujemo pa da podelimo iskustvo u toj oblasti?
 
pa ja sam ranije koristio 3ds max, ali sad koristim Mayu... cinema 4d je prilicno dobar softver - nisam imao priliku da ga probam ali sam ga video kod jednog druga!
sta god da te interesuje, mozes napisati poruku pa da diskutujemo...

poz
 
m.unleashed:
3dsmax je najbolji program za 3d animacije

molim te izbegavaj ovakve komentare, jer kao sto sam rekao u prvom postu SVI PROGRAMI SU PODJEDNAKO DOBRI ! ! ! ne postoji najbolji!
ja koristim mayu (jer je MENI najbolja), neki korsite 3dsmax (jer je NJIMA najbolji), neki koriste LIGHTWAVE (jer je ocigledno njima najbolji) itd.

i stvarno nijedan program nije dobio priznanje "najboljeg programa za 3d animaciju" (mada je Maya dobila neku vrstu nagrade za to - link je www.alias.com )! stvar je samo kako taj program koristis...

veliki poz
 
Ja se bavim 3DStudiom imam verziju 6 i svi koji zele da se upuste u vode 3D animacije toplo preporucujem maxa ,jer program je izuzetno jak i sa njim prakticno mozete napraviti sta vam padne na pamet ,naravno uslov za to je da imate potrebno znanje .
 
8)
Ja mislim da su svi programi isti, a da se razlikuju samo u finesama. Neki su precizni, a neki odokativni . Zavisno od projekta treba da se izabere software.Mislim da je za pocetnike najbolje resenje Lightwave. Kad se to savlada, preci na precizne stvari (3D Studio Max). A na kraju , video produkcija, Maya. Mislim da treba da se zna sto vise , jer nikad ne znas gde moze zivot da te odnese.

Puno pozdrava,
ENC
 
marco3dx:
m.unleashed:
3dsmax je najbolji program za 3d animacije

molim te izbegavaj ovakve komentare, jer kao sto sam rekao u prvom postu SVI PROGRAMI SU PODJEDNAKO DOBRI ! ! ! ne postoji najbolji!
ja koristim mayu (jer je MENI najbolja), neki korsite 3dsmax (jer je NJIMA najbolji), neki koriste LIGHTWAVE (jer je ocigledno njima najbolji) itd.

i stvarno nijedan program nije dobio priznanje "najboljeg programa za 3d animaciju" (mada je Maya dobila neku vrstu nagrade za to - link je www.alias.com )! stvar je samo kako taj program koristis...

veliki poz

Svi programi su dobili nagrade za naj program godine , jedina razlika je godina.Ja volim Maya-u , ali mislim da je 3DS mnogo stariji i iskusniji. Mnogo je ulozeno u taj program.Ako pogledamo news,
vidimo da je Autodesk stoji iza Discreet-a.A kako je nastala Maya? Bese to ne tako davno , kada je Alias/Wavefront odlucio da napravi PC/Linux verziju
programa. Industrisko trziste je malo , a novac je potreban.Tu lezi slava.Od samo par godina, dok 3DS ima 15 godina radnog staza.Malo ljudi zna, ali Maya je bila besplatan program (kao i sam Linux).Ista prica kao sa Windows i Linux korisnicima, svako se
buni protiv imperije. :)
 
3DS je u pocetku komplikovan ,ali kada savladas osnovne funkcije onda ide lako ,zato ako zelis da se bavis 3D animacijom potrudi se ,jer kad steknes odredjeno znanje nema sta nemozes da napravis ,samo kod mene licno je potrebna dobra inspiracija i onda sve ide ko podmazano ,ali ako nemam inspiracije ma kakvi nista neide od ruke .
 
Ako pogledamo news,
vidimo da je Autodesk stoji iza Discreet-a.A kako je nastala Maya? Bese to ne tako davno , kada je Alias/Wavefront odlucio da napravi PC/Linux verziju
programa. Industrisko trziste je malo , a novac je potreban.Tu lezi slava.Od samo par godina, dok 3DS ima 15 godina radnog staza.Malo ljudi zna, ali Maya je bila besplatan program (kao i sam Linux).Ista prica kao sa Windows i Linux korisnicima, svako se
buni protiv imperije. :)

Maya nije nastala tako sto je A/W odlucio da napravi Linux/winblows verziju maye, vec Irix/Win, jer A/W je tada bio u vlasnistvu kompanije Silicon Graphic cije su sve radne stanice bazirane na Irix operativnom sistemu, a to nije ni priblizno sa linuxom. Verzija za linux postoji tek koliko se dobro secam od ver. 4, i svakako nije besplatna, isto se placa kao i ostale verzije za Irix, mac i win. Maya je jedan od najvecih uspeha A/W kompanije, kao i pkaet Studio Tools a ko misli da je ta firma bez iskustva evo mala informacia:
Jos 1983. godine osnovana je kompanija Alias (ime dobijeno po Anti-Alias tehnici koja je koriscena u njihovom prvom programu) koja se bavi razvojem softverskog paketa za kreiranje realisticnih 3d animacija. Iste te godine nastaje i kompanija Wawefront(ime potice od termina koji se koristi za opisivanje noseceg talasa svetlosti). Njihov prvi program je izbacen 1984. i nosi naziv Preview i koriscen je u velikim firmama i studijima: Universal Studio, NBC, ELectronic Arts, NASA i dr. 1985. godine Alias izbacuje svoj softverski paket ALIAS/1 koji je baziran na kardinalanim splajnovima (odavde i poticu NURBS krive). 1986. izbacuju ALIAS/2 paket koji vise nije CAD paket vec CAID - znaci era industrijskog dizajna tu pocinje. Itd, itd ima tu jos doasta stvari pre ujedinjenja te dve kompanije.Koliko se vidi ALIAS/Wavefront ima i radni staz i iskustvo.
Kazes Autodesk stoji iza Descreta. I Silicon Graphic stoji iza A/W, malo li je???
 
forgotten:
Ako pogledamo news,
vidimo da je Autodesk stoji iza Discreet-a.A kako je nastala Maya? Bese to ne tako davno , kada je Alias/Wavefront odlucio da napravi PC/Linux verziju
programa. Industrisko trziste je malo , a novac je potreban.Tu lezi slava.Od samo par godina, dok 3DS ima 15 godina radnog staza.Malo ljudi zna, ali Maya je bila besplatan program (kao i sam Linux).Ista prica kao sa Windows i Linux korisnicima, svako se
buni protiv imperije. :)

Maya nije nastala tako sto je A/W odlucio da napravi Linux/winblows verziju maye, vec Irix/Win, jer A/W je tada bio u vlasnistvu kompanije Silicon Graphic cije su sve radne stanice bazirane na Irix operativnom sistemu, a to nije ni priblizno sa linuxom. Verzija za linux postoji tek koliko se dobro secam od ver. 4, i svakako nije besplatna, isto se placa kao i ostale verzije za Irix, mac i win. Maya je jedan od najvecih uspeha A/W kompanije, kao i pkaet Studio Tools a ko misli da je ta firma bez iskustva evo mala informacia:
Jos 1983. godine osnovana je kompanija Alias (ime dobijeno po Anti-Alias tehnici koja je koriscena u njihovom prvom programu) koja se bavi razvojem softverskog paketa za kreiranje realisticnih 3d animacija. Iste te godine nastaje i kompanija Wawefront(ime potice od termina koji se koristi za opisivanje noseceg talasa svetlosti). Njihov prvi program je izbacen 1984. i nosi naziv Preview i koriscen je u velikim firmama i studijima: Universal Studio, NBC, ELectronic Arts, NASA i dr. 1985. godine Alias izbacuje svoj softverski paket ALIAS/1 koji je baziran na kardinalanim splajnovima (odavde i poticu NURBS krive). 1986. izbacuju ALIAS/2 paket koji vise nije CAD paket vec CAID - znaci era industrijskog dizajna tu pocinje. Itd, itd ima tu jos doasta stvari pre ujedinjenja te dve kompanije.Koliko se vidi ALIAS/Wavefront ima i radni staz i iskustvo.
Kazes Autodesk stoji iza Descreta. I Silicon Graphic stoji iza A/W, malo li je???

8)

Pa... ne moras da mi citiras "About Us". Znam ja to.
Jesi li nekad radio na IRIX-u ?
 
ENC:
forgotten:
Ako pogledamo news,
vidimo da je Autodesk stoji iza Discreet-a.A kako je nastala Maya? Bese to ne tako davno , kada je Alias/Wavefront odlucio da napravi PC/Linux verziju
programa. Industrisko trziste je malo , a novac je potreban.Tu lezi slava.Od samo par godina, dok 3DS ima 15 godina radnog staza.Malo ljudi zna, ali Maya je bila besplatan program (kao i sam Linux).Ista prica kao sa Windows i Linux korisnicima, svako se
buni protiv imperije. :)

Maya nije nastala tako sto je A/W odlucio da napravi Linux/winblows verziju maye, vec Irix/Win, jer A/W je tada bio u vlasnistvu kompanije Silicon Graphic cije su sve radne stanice bazirane na Irix operativnom sistemu, a to nije ni priblizno sa linuxom. Verzija za linux postoji tek koliko se dobro secam od ver. 4, i svakako nije besplatna, isto se placa kao i ostale verzije za Irix, mac i win. Maya je jedan od najvecih uspeha A/W kompanije, kao i pkaet Studio Tools a ko misli da je ta firma bez iskustva evo mala informacia:
Jos 1983. godine osnovana je kompanija Alias (ime dobijeno po Anti-Alias tehnici koja je koriscena u njihovom prvom programu) koja se bavi razvojem softverskog paketa za kreiranje realisticnih 3d animacija. Iste te godine nastaje i kompanija Wawefront(ime potice od termina koji se koristi za opisivanje noseceg talasa svetlosti). Njihov prvi program je izbacen 1984. i nosi naziv Preview i koriscen je u velikim firmama i studijima: Universal Studio, NBC, ELectronic Arts, NASA i dr. 1985. godine Alias izbacuje svoj softverski paket ALIAS/1 koji je baziran na kardinalanim splajnovima (odavde i poticu NURBS krive). 1986. izbacuju ALIAS/2 paket koji vise nije CAD paket vec CAID - znaci era industrijskog dizajna tu pocinje. Itd, itd ima tu jos doasta stvari pre ujedinjenja te dve kompanije.Koliko se vidi ALIAS/Wavefront ima i radni staz i iskustvo.
Kazes Autodesk stoji iza Descreta. I Silicon Graphic stoji iza A/W, malo li je???

8)

Pa... ne moras da mi citiras "About Us". Znam ja to.
Jesi li nekad radio na IRIX-u ?

Ako si znao za taj "About Us", cemu onda te tvoje proste izjave. Irix video jesam, radio nisam, a i ne zelim. Ja da kupim celu masinu samo da bi imao Irix OS - ne hvala!:? Zadovoljan sam ja mojim linuxom i mayom koja radi na njemu i koja nije besplatna; koja nit' je bila, niti ce biti :wink:
Inace moj prosli post nije citiran abaut us vec nesto sto sam odavno procitao u jednom casopisu. Jbg, volim da se informisem da ne bih "naseo" na glupe i neinformisane postove poput ovih.
Pozdrav.
 
Evo mog poslednjeg rada u 3DStudiu 6 :

roomsea.jpg
 

Back
Top