Digitalna Vs Analogna

A

A_B

Gost
Jel bi znao neko da mi odgovori koja je prednost digitalne satelitske televizije u odnosu na analognu (vise kanala il' sta) i dal'je dovoljno samo da se dokupi risiver za digitalnu, ili mora jos nesto (imam analogni sistem)
 
pa u principu imas vise kanala ali nisu neki filmski i sporstski vec samo oni manje popularni a inace slika je perfektna a i zvuk.Treba ti univerzalni konvertor i digitalni resiver(izaberi neki humax ili nokia)izaberi da resiver ima neki cam modul najbolji trenutno je matrix cam koji neke kanale otvara i bez kartica(provereno jel ga ja posedujem)
 
Anonymous:
pa u principu imas vise kanala ali nisu neki filmski i sporstski vec samo oni manje popularni a inace slika je perfektna a i zvuk.Treba ti univerzalni konvertor i digitalni resiver(izaberi neki humax ili nokia)izaberi da resiver ima neki cam modul najbolji trenutno je matrix cam koji neke kanale otvara i bez kartica(provereno jel ga ja posedujem)
Pozdrav, Prvo razlika je u samom sistemu prenosa informacija zatim u kodiranju i dekodiranju a sto je najbitnije i u kvalitetu. Da ne govorimo o propratnim informacijama koje mogu da se kodiraju i salju zajedno sa slikom, uz to tu je i komercijalna isplativost jer se ispostavilo da je odrzavanje Digi Sata mnogo povoljnije nego remont starih sistema i td.
 

Back
Top