BOL U STOMAKU

dexter01

Početnik
Poruka
3
Pozdrav, hteo bih da Vas pitam za mishljenje...Ovako, vec 10ak dana imam neki neobican osecaj dosta puta u toku dana u stomaku, donji desno deo...osecaj nekog mehura,jako neprijatno, a i blage bolove ispod rebra sa desne strane isto, i imam par dana osecaj nadutosti stomaka, i manji apetit. Radio sam pre 10 dana krvnu sliku, sve mi je super bilo...samo sedimentacija 12, i ALT 46 a normalna vrednost 39...doktor mi tad reko da je moguce da je povisen jer sam bio nesto bolestan imao sam neki virus, ali mene idalje bolucka i tako mi neprijatno u stomaku...Zanimam me samo sta to moze biti, dal je moguce pankreas ? Inace imam 20 godina, ne pijem ne pusim...
 
Pozdrav, hteo bih da Vas pitam za mishljenje...Ovako, vec 10ak dana imam neki neobican osecaj dosta puta u toku dana u stomaku, donji desno deo...osecaj nekog mehura,jako neprijatno, a i blage bolove ispod rebra sa desne strane isto, i imam par dana osecaj nadutosti stomaka, i manji apetit. Radio sam pre 10 dana krvnu sliku, sve mi je super bilo...samo sedimentacija 12, i ALT 46 a normalna vrednost 39...doktor mi tad reko da je moguce da je povisen jer sam bio nesto bolestan imao sam neki virus, ali mene idalje bolucka i tako mi neprijatno u stomaku...Zanimam me samo sta to moze biti, dal je moguce pankreas ? Inace imam 20 godina, ne pijem ne pusim...
Može biti apsolutno svašta. Što Vam baš pankreas pade na pamet? :s
 
pa ne znam, to mi je prvo palo na pamet, znam da se nalazi negde u tom delu....zabrinut sam jer me vec 10 dana boli ta desna strana ispod rebra, ne znam da li moze biti nesto opasno ? I sta oznacava ALT ako je malo povisen dal zna neko ? Uvek me boli istim intezitetom...malo boli pa prestane pa opet krene boli i sve tako....jako mi neprijatan osecaj i zbog tog osecaja nadutosti stomaka...ako ima neko neki predlog savet sta da uradim bio bih Vam zahvalan...
 
ALT je alanin aminotrasnferaza, što Vam ne znači mnogo. Povišen ALT ukazuje na problem sa jetrom, koji verovatno treba dalje istražiti.
U svakom slučaju, jedino što možete je da posetite lekara. Mi na forumu ne možemo da Vam psotavimo dijagnozu, potrebne su razne dijagnostičke procedure, a ovde se oslanjamo isključivo na subjektivne opise. Stoga, pravac lekaru, a nama se obratite ukoliko Vam je potrebno neko pojašnjenje ili savet.
Podzrav!
 

Back
Top