pomoc otvaranje butika

boki50

Početnik
Poruka
17
otvorio bih butik,ali mi trebaju saveti oko potrebne papirologije,koliko para treba za pocetak,koliki su troskovi,gde se moze nabavljati roba.prodavao bih stvari za omladinu farmerice dukseve.molim za pomoc.hvala unapred
 
Papire praviš u APR to nije problem ide lako košta oko 7000 dinara .

Problem je lokacija butika ,svi butici rade ,ali moraš znati šta i kako .

Lokacija radnje ti je od presudnog kartera tebi treba radnja oko 50 kvadrata .

Na dobroj lokaciji ta renta na mesečnom nivou u Novom Sadu košta 1100 eura + troškovi sve kada se sabere izađe na 2000 eura .

Dakle treba svaki dan da zaradiš 90 eura čisto za radnju bez radnika i doprinosa

Dalje nabavka to je ključno u tvom poslu ako ne znaš gde da nabaviš robu onda je to veliki problem .

Postoji mogućnost da te neko uvede u posao ,ali to košta oko 10.000 eura ,znači da ti neko pokaže kako se kupuje skinuta roba sa carine kome trba da tutneš i tako .


Takođe treba da ti neko pokaže i koja Kinaske roba valja koja ne valja šta je dobro od Turske robe šta nije

Znam da ćeš kao svaki početnik reći da ima lokala od 150 eura da si čuo da prijatelj radi tako što ode na 45 blok ,ili u Pančevo itd ,to su samo priče .

Prema istraživanjima 85 % butika se zatvori u prvoj godini i gazda ostane sa ogromnim dugom ,i još 10 % ode u sledeće dve godine .

Znači svega 5% ostane .

Dakle da rezimiramo ti neznaš ništa o ovom poslu , ne znam da li imaš lokal ?,ne znaš gde da nabaviš robu, mislim da ti nisi u ovih 5%

Mani se toga ne navlači bedu na vrat
 
Iako ne volim pesimisticne savete, ipak moram da se slozim sa prethodnim komentarom. Od bitnih informacija za taj posao, ti znas samo da bi prodavao robu za omladinu. U redu je da papirologiju ne znas, i da pitas u vezi toga, ali moras neko pocetno znanje da imas o tom poslu....Moje misljenje.
 
imam rodjaka koji bi me upoznao sa ljudima u n.pazaru za uzimanje robe.zanima me koliki je porez na radnju i tako ti rashodi posto neznam to kako funkcionise..keva mi je na birou pa bih da se radnja vodi na nju,da li bih od biroa mogao dobiti neka sredstva?
 
Care treba ti mnogoooooo para

Lokal + troksovi kosta 2000

Treba ti najmanje 6000 eura robe nema na odlozeno odmah pare jer si pocetnik

Biro daje u najboljem slucaju do 160.000 dinara

Kasa ,fiskalizacija itd kosta 400 eura

Svakog meseca doprinosi oko 200 eura

Dakle tromesecna renta 6000
Roba 6000
Kasa 400
Sva dokumenta 100
Nenadani troskovi rafovi police lutke itd 500 eura
Minimum 13000 start

Mada ima lokal i za 100 i 150 eura samo ti lokali su cist promasaj
Tj pucas i ostajes duzan
 
Ajde objasni to za lokal. Gde ima za 2000 evra? Sve ostalo se slazem, ali mislim da tu preterujes. Evo danas sam bio u NS-u, i ima lokal u trznom centru pored teranove za 200 evra. Kazem pored teranove, jer je tu uvek guzva, dakle imas koga da privuces. Smatram da za butik lokacija nije najbitnija (kao za trafiku recimo). Bitno je da je makar u sirem centru, da nije bas na nekom naselju gde ljdi ne cirkulisu. Dovoljno je samo napisati velikim slovima "farmerice 600 dinara" i doci ce sami kupci. Ne pitaju za kvalitet, samo da je jeftino.
 
Ono sto ja znam je da u Pancevu imas ljude koji se trude da prodaju na veliko i prodaju naravno jeftinije. Zaista ne znam cene, moraces da odes. Odes, pitas za koliko bi ti prodali, razmislis za koliko ces da prodajes. Od onog sto ti ostane, odbij troskove i vidi ima li racunice.
 
Moj ti je savet(iskustvo) ne otvaraj u ovom vremenu krize ništa,čuvaj pare za bolje dane.Butici garderobe su sada cist promasaj,hrana je broj 1 a para za pocetak treba i to mnogo 200 evra lokal,30-50 evra knjigovodja,dažbine za PIO+porezi=100 e,roba minimum 5000 evra e to ti je sad sve minimum minimuma i to da samo ti radiš bez radnika a da zaboravio sam komunalije i struju jos 20 e.Sve je ovo minimum!Lokacija je itekako važna samo da znas.
 
ma meni je lokal nije veliki problem,kod mene su lokali od 100-250e u arandjelovcu.nego me zanimaju troskovi,saveti,trikovi za nabavku robe i tako to.hvala na ovim predhodnim savetima .molio bih ako neko ima jos koji
Mani se Novog Pazara,tu su ti samo putni troskovi i nista drugo.Hvataj ove sto kreiraju (kopiraju) po kucama i sami siju,to ti je najjeftinija nabavka,mada nisam siguran da je tekstil nesto sto ima prodju.Znas,kineske je robe ovde koliko hoces,a nas narod i nema neku naviku da kupuje po buticima.Naravno,ti imas svoju racunicu i u svakom slucaju,zelim ti sve najbolje!!!
 
U pravu što kažu da sad i nije baš pravo vreme za otvaranje butika, prvenstveno što je mart l slabiji po pitanju kupovine garderobe, to ti kaže dugooogodišnji trgovac tekstila.A drugo tu ti je i prelazno vreme , znači idu tanje stvari a već par godina unazad dešavalo se da iz deblje garderobe odmah pređemo na kratak rukav.

Inače što se tiče N.Pazara tu nećeš omašiti, pusti ovi što pričaju samo za put koliko ti treba, jer ja tamo nabavljam i ono što oni šiju jeste kvalitetno i baš je za butik.Imaju oni i Tursku robu ali je kod njih znatno skuplja u odnosu na Pančevo, tamo ti je povoljnija isto izbora dobrog imaš.
Inače imaš i u Nišu , Kruševcu što naši isto šiju poput ovih u N.Pazaru, pa raspitaj se i za njih verujem da ćeš se snaći.
I još ovo što se Pazaraca tiče oni hoće i poštom posle da ti šalju pa ne moraš svaki put ići tamo, Aksom i roba baš brzo bude dopremljena.
A što se tiče farmerki nemoj samo kineske , očajne su ipak su Pazarci za to majstori.

Srećno.
 
Sto se lokala tice Novi Sad bulevar oslobodjenja kod dnevnika 1100 eura + troskovi taj lokal pored teranove je propao jer nije bilo ljudi (drzao ga je moj drug)
U Arandjelovcu ne otvaraj nista jer je trziste vec pokupljeno znam 100% )(moja bivsa zena tamo ima lokal(
 
pa ja sam iz te okoline,arandjelovac mi je bolja solucija nego topola.Jer je butik u pdv-u?jer se porez placa na po nekoj osnovici ili kolicini robe?Koliko bi meni para trebalo za registraciju butika,porez na mesecnom nivou?i jer mora fiskalna kasa i koliko ona kosta?
 
pa ja sam iz te okoline,arandjelovac mi je bolja solucija nego topola.Jer je butik u pdv-u?jer se porez placa na po nekoj osnovici ili kolicini robe?Koliko bi meni para trebalo za registraciju butika,porez na mesecnom nivou?i jer mora fiskalna kasa i koliko ona kosta?
Pa čovek ti u gornjim postovima lepo sve napisao , i naravno da treba kasa nije to pijaca.
 
15000 eura ako hoces da fercera .

Ako si na selu kupi plastenik ima uvek mesta na pijacama u BGD i Novom Sadu eventualno Kragujevac ,Nis,Subotica,Kraljevo ostala mesta zaboravi

Plastenik 600 kvadrata tj 6 plastenika po 100 kvadrata ili kako god 7200 eura + seme + sistemi orosavanja oko 16000 eura sve ukupno

Plus moras da imas svoje vozilo

Ili ovce 100 ovaca + mehanizacija + lekovi ukupno 21000 eura trziste je sandzak ,moras imati ovcu koja proizvodi meso @ roamano @

Ili kao ja IT
Ulaganje kompjuter + kopirani programi sve ukupno 100 eura
programiranje naucis PHP i radis online za 400 do 600 eura dodas i javu i eto hiljadu evra ali ima da se radi
 
15000 eura ako hoces da fercera .

Ako si na selu kupi plastenik ima uvek mesta na pijacama u BGD i Novom Sadu eventualno Kragujevac ,Nis,Subotica,Kraljevo ostala mesta zaboravi

Plastenik 600 kvadrata tj 6 plastenika po 100 kvadrata ili kako god 7200 eura + seme + sistemi orosavanja oko 16000 eura sve ukupno

Plus moras da imas svoje vozilo

Ili ovce 100 ovaca + mehanizacija + lekovi ukupno 21000 eura trziste je sandzak ,moras imati ovcu koja proizvodi meso @ roamano @

Ili kao ja IT
Ulaganje kompjuter + kopirani programi sve ukupno 100 eura
programiranje naucis PHP i radis online za 400 do 600 eura dodas i javu i eto hiljadu evra ali ima da se radi

Ne znam zasto si toliki pesimista. 15 000 evra za butik??? Ma daj bre. Zasto zaboraviti ostala mesta vezano za prodaju poljoprivrednih proizvoda na pijaci?
 
Da 15000
Treba ti lokal ,koji radi ne cumez u kojem radnica uglavnom pije kafu i cita novine
Taj lokal ti je najvaznija stvar kosta od 1100 do 2000 eura mesecno do 40 kvadrata
Lokal se placa tri meseca unapred
Treba ti roba u stratu nema na pocek butik mora da bude full pun ynaci jos 6000 eura (minimum)
Trebaju ti rafovi ,lutke ,kabina
Fiskalna kasa+ fiksalizacija
I svasta nesto adaptacija,knjigovodja i slicno itd
Da to je bez vozila koje je naravno neophodno
Butici od dvesta evra rente sa hiljadu evra robe su proslost svi su mrtvi ili su se prebacili na pijace

U Platsenicima se proizvodi vansezonsko povrce ono je skupo i ostatku Srbije 95% ljudi na pijacama kupuju samo sezonsko
 
Da 15000
Treba ti lokal ,koji radi ne cumez u kojem radnica uglavnom pije kafu i cita novine
Taj lokal ti je najvaznija stvar kosta od 1100 do 2000 eura mesecno do 40 kvadrata
Lokal se placa tri meseca unapred
Treba ti roba u stratu nema na pocek butik mora da bude full pun ynaci jos 6000 eura (minimum)
Trebaju ti rafovi ,lutke ,kabina
Fiskalna kasa+ fiksalizacija
I svasta nesto adaptacija,knjigovodja i slicno itd
Da to je bez vozila koje je naravno neophodno
Butici od dvesta evra rente sa hiljadu evra robe su proslost svi su mrtvi ili su se prebacili na pijace

U Platsenicima se proizvodi vansezonsko povrce ono je skupo i ostatku Srbije 95% ljudi na pijacama kupuju samo sezonsko


Za butik prosto ne mogu da verujem, ali ne sirim raspravu jer priznajem da ne znam. Ako je tako, onda je mnogo. Za plastenike nisi u pravu, to pouzdano znam. U staklenicima se prodaje van sezone. U plasteniku je samo zasticenije i ranije stigne, ali svakako da nema recimo paradjza zimi, kao sto ga ima u stakleniku. Moja tetka radi tako, i stize joj u aprilu prvi rod, i cena krece oko 100 dinara, dok se u jeku sezone spusti do 40. Govorim za Smederevo. Uvek kad je izlazila na pijac je prodala sve za samo par sati (oko 100 kg).
 
Da dobro sam napisao tvoja tetka je recimo već uzela tržište u Smedervu i nema mesta za druge razumeš?

To je problem malih mesta malo je onih koji mogu da kupe .

Nije tema o prodaji na pijaci, pa necu siriti, samo ti kazem da nije tako. Ko god stane na tezgu kada je sezona, prodace 100 kg olako.

Ovo za butik nemam razloga da ti ne verujem ako si upucen, ali recimo, za oko 12 000 evra mozes napraviti farmu koka nosilja od 1000 komada, sto je, priznaces, mnogo veci i ozbiljniji posao....
 
Da poenta je u tome da od 15000 do 20000 je minimum novca za biznis na kome ces da se naradis muski .

Jer ljudi bi da uloze 200 eura u lokal 1000 eura u robu da kucaju svaki drugi racun i da kukakju kako ne ide pa kada zatvore ,kriva im drzava i ne znam ko jos .

Da slazemo se najmanje 15000 eura i to dobro gledati sta otvoriti
 

Back
Top