utisci sa slave -drugi deo

S

SINDI

Gost
Eto, i ja sam bila na slavi...Staro drustvo, svi u paru, a ja singl..Odjednom se javio taj cudan osecaj...da ne pripadam tu.Pa radoznala pitanja..pomalo sazaljiva, pomalo ljubopitljiva...kao da je biti sam najgora stvar koja moze da ti se desi...
A ja bez potrebe da objasnjavam ili da se zalim, bez potrebe da mi neko da podrsku...Samo sa potrebom da odem.
Neuroticno , zar ne..
 
Nimalo neuroticno, sasvim normalna reakcija nakon takve tenzije. Ali pusti druge, najbitnije je da si ti srecna iako si 'sama'. Ovo je pod navodnicima jer imas dete, sto znaci da ne da nisi sama nego si u vecem drustvu nego iko od nas bez dece ikada :)
 
Nina2:
Nimalo neuroticno, sasvim normalna reakcija nakon takve tenzije. Ali pusti druge, najbitnije je da si ti srecna iako si 'sama'. Ovo je pod navodnicima jer imas dete, sto znaci da ne da nisi sama nego si u vecem drustvu nego iko od nas bez dece ikada :)
HM, greska, dvoje dece... :wink:
Ali, Nina, nisu deca razlog zasto ja nisam usamljena...vec, nemam pojma, neki osecaj da mi je bas dobro da malo budem ja-ja, sama sa sobom...
Nikad nisam ni bila sama na taj nacin-da budem sama, a da ne budem usamljena..sto je dobar osecaj!
Samo me jako nervira taj stav-jadna, kako ce sama...**** te, koji je ovo vek?
 
SINDI:
HM, greska, dvoje dece... :wink:
Ali, Nina, nisu deca razlog zasto ja nisam usamljena...vec, nemam pojma, neki osecaj da mi je bas dobro da malo budem ja-ja, sama sa sobom...
Nikad nisam ni bila sama na taj nacin-da budem sama, a da ne budem usamljena..sto je dobar osecaj!
Samo me jako nervira taj stav-jadna, kako ce sama...* te, koji je ovo vek?

Onaj koji zna da zagreje samocu osvojio je svet! 8) Ali vrlo malo nas ima koji se ne plasimo samoce i iskreno umemo da uzivamo u njoj a da se nikada ne osecamo usamljeni. Pusti druge, sazaljevaj i ti njih :wink: Kad pomislis koliko ce se isti ti ljudi ako sutra ostanu sami osecati totalno izgubljeno, jer neko ko razume samocu nece sa sazaljenjem gledati u nekog ko je sam i kome je dobro tako.
Sitne, jadne duse Sindi, nista vise.
 
Licno mislim da su to gluposti na koje se ti ne trebas obazirati
Sudeci po statistici prevara ogroman broj ljudi zivi u laznim vezama, brakovima...
Ti si u odnosu na njih u prednosti
A oni koji imaju normalne veze i ljubav nece skenirati tvoju ljubavnu situaciju...nece se uopste brinuti o tome
 
Nina2:
SINDI:
HM, greska, dvoje dece... :wink:
Ali, Nina, nisu deca razlog zasto ja nisam usamljena...vec, nemam pojma, neki osecaj da mi je bas dobro da malo budem ja-ja, sama sa sobom...
Nikad nisam ni bila sama na taj nacin-da budem sama, a da ne budem usamljena..sto je dobar osecaj!
Samo me jako nervira taj stav-jadna, kako ce sama...* te, koji je ovo vek?

Onaj koji zna da zagreje samocu osvojio je svet! 8) Ali vrlo malo nas ima koji se ne plasimo samoce i iskreno umemo da uzivamo u njoj a da se nikada ne osecamo usamljeni. Pusti druge, sazaljevaj i ti njih :wink: Kad pomislis koliko ce se isti ti ljudi ako sutra ostanu sami osecati totalno izgubljeno, jer neko ko razume samocu nece sa sazaljenjem gledati u nekog ko je sam i kome je dobro tako.
Sitne, jadne duse Sindi, nista vise.
Ma nisu ljudi zlonamerni, oni zaista misle tako...Pa i ja sam dugo ostala u braku za koji sam znala da ne stima vec sigurno tri godine iz dva razloga
1.mislila sam da ce biti bolje
2.plasila sam se samoce
Pomalo sam zbunjena sad...kako sam dobro!Sve mislim , to je neki novi oblik neuroze :lol:
 
SINDI:
vuk_:
Daj ne smarajte, kakva je bila sarma?
he, he, bila je suuuper...kao i pecenje...i pet vrsta salate... i kolaci...i torta...i belo vino...i crno...jel ti curi voda na usta :wink:

Ne kusaj me Sotono, frizider mi na 5 metara
6.gif
 
SINDI:
Ma nisu ljudi zlonamerni, oni zaista misle tako...Pa i ja sam dugo ostala u braku za koji sam znala da ne stima vec sigurno tri godine iz dva razloga
1.mislila sam da ce biti bolje
2.plasila sam se samoce
Pomalo sam zbunjena sad...kako sam dobro!Sve mislim , to je neki novi oblik neuroze :lol:

Nisu ljudi zlonamerni? :wink: Iznenadila bi se 8) Sacekaj da ti bude bolje, da ti odjednom procveta nova veza, super posao, krene ti u zivotu kao nikad, pa da vidis koliko ljudi nisu zlonamerni. :wink:
Ljudi te naprosto vole kad mogu da te sazaljevaju a mrze kad si srecan i uspesan.
Naravno, podrazumeva se da ne generalizujem 8)
 
Nina2:
SINDI:
Ma nisu ljudi zlonamerni, oni zaista misle tako...Pa i ja sam dugo ostala u braku za koji sam znala da ne stima vec sigurno tri godine iz dva razloga
1.mislila sam da ce biti bolje
2.plasila sam se samoce
Pomalo sam zbunjena sad...kako sam dobro!Sve mislim , to je neki novi oblik neuroze :lol:

Nisu ljudi zlonamerni? :wink: Iznenadila bi se 8) Sacekaj da ti bude bolje, da ti odjednom procveta nova veza, super posao, krene ti u zivotu kao nikad, pa da vidis koliko ljudi nisu zlonamerni. :wink:
Ljudi te naprosto vole kad mogu da te sazaljevaju a mrze kad si srecan i uspesan.
Naravno, podrazumeva se da ne generalizujem 8)

Ljudi su cudni. Polazim od sebe jer mi je ranije uvek bilo krivo kada se nekome desi nesto lepo. Mislim, nije mi nikada bilo krivo sto je on/ona uspesan, vec me je vise pogadjala cinjenica da sam ja bio neuspesan. Odvojio sam se i krenuo svojim putem. Maltene sam sve ostavio iza sebe, a pratila su me samo cetiri dobra prijatelja i jedna drugarica. Ovo ostalo sam batalio. Nakon jedne takve promene, imao sam drugacije misljenje o sebi, okolini, drugim osobama... Imam lep posao, ne zalim se na platu, uslove rada, imam super devojku, dani mi prijatno prolaze. I tek sam onda shvatio da nisu ljudi u pitanju, vec ja. Ja sam taj koji sebi mora da diktira tempo. A ne drugi. To sto imas dvoje dece i sto zivis samackim zivotom, nije nista lose. Sta vise, nekada takav period u nama probudi interesovanja za necim drugim. Recimo, ranije nikada nisam imao kompjuter. Kada sam raskrstio sa okolinom, drugarica me je posavetovala da kupim racunar. Nisam znao ni da ga upalim. A sada, .NET, ASP, SQL, C++ (prog. jezici) i sl. su mi najvece zanimacije u zivotu. Doduse, ima i lepsih i zanimljivijih stvari kojima se covek moze posvetiti. Ali to je stvar izbora i ukusa.
Hocu da kazem da treba da iskoristis svoje slobodno vreme da radis nesto i smisljas nesto sto ce ti jednoga dana biti od velike koristi. Pusti druge da pricaju. Reci ne moras da se plasis. Ionako su prazne.
A i decica su tu. A to je po mom nekom shvatanju najlepsa zanimacija.
Kad sve zaboravis i kada sama pokrenes zivotno "kolo srece", sve se okrece. Sresces nekoga, desavace ti se stvari o kojima sada i ne razmisljas. Bice ti lepo, interesantno i zanimljivo. Ceo svet ce ti biti pod nogama i naucices da gospodaris situacijama kao jedna elegantna i cvrsta osoba....

Reci osobe koja je vec sve to prosla...... :oops:
 
Oni koji su u većini, uvek misle da su u pravu. Meni se dešavalo i obrnuto - da sam jedina od mojih drugarica bila u ozbiljnoj vezi, i one su uvek pokušavale da me odvoje od momka (ne bukvalno, ali da mi nametnu osećaj da sa mnom nešto nije u redu), pričama - al' nam je bilo dobro u izlasku, kako je dobro biti slobodan, mi smo se sinoć muvale/zezale sa ne znam kim, a ti si sedela s njim kod kuće i sl.
Ili, mi idemo u šoping, a ti kuvaš ručak. Kao - mi živimo punim plućima, a ti vodiš penzionerski život. Naravno da sam ja bila zadovoljna svojim izborom i nije mi bilo žao ni jednog jedinog propuštenog noćnog ludovanja. A, kada bih i osetila potrebu za takvim izduvavanjem, uvek sam imala slobodu da ga i ispunim. Eto, tada su se one osećale kao u boljem položaju od mene (ili je ipak neka zavist bila u pitanju?).
Sada su i one manje-više u položaju u kom sam ja bila još tada, i sada imaju tu 'sažaljevajuću priču' za one koje su još uvek same.
To je samo ubeđivanje samog sebe da nam je dobro, i to na račun drugih.
 

Back
Top