Čitava Srbija pred plenidbom!

RoccoS

Veoma poznat
Poruka
11.405
Čitava Srbija pred plenidbom

ezr094.jpg


Beograd -- Građani širom zemlje uplašeni najavom da u Čačku bez stana ostaju porodice koje duguju za grejanje. U 22 osnovna suda pokrenuto 2.294.675 postupaka zbog duga.

Odluka suda u Čačku da se po zahtevu toplane prodaju četiri stana u kojima živi 12 građana, zbog dugova koji ponegde iznose više od 600.000 dinara, odjeknula je širom Srbije.

Kako i ne bi. U 34 osnovna suda širom Republike, minimum tri miliona Srba i njihovih preduzeća nije platilo struju, vodu, grejanje, telefone „za dinar“, fiksnu telefoniju, zatim automobile na lizing, kredite kod banaka...

Pred sudovima u Begradu, Vranju, Kraljevu, Kruševcu, Valjevu, Paraćinu, Jagodini, Boru, Prokuplju, Somboru, Sremskoj Mitrovici, Smederevu, Šapcu, Loznici, Prijepolju, Nišu, Leskovcu, Negotinu, Kragujevcu, Novom Sadu i Zrenjaninu, duguje 2.294.675 građana, a suma koju duguju elektranama, toplanama, bankama, telekomunikacionim kompanijama ne može ni da se nasluti.

Svi ovi građani potencijalna su „novinska vest“. Mnogima koji duguju desetine hiljada dinara već sutra mogu na vrata da pokucaju sudski izvršitelji i da ih zamole da „napuste posed, radi licitacije za naplatu potraživanja“.

Naravno, deo naših građana ne plaća obaveze, jer je to postala u neku ruku i moda. Iz suda u Vranju, na primer, saznajemo da i jedan predsednik opštine iz susednog grada ne plaća struju ni vodu, i bez trunke stida ulazi u sud, a duguje pola miliona dinara.

Da cirkus bude kompletan, pred Vranjskim sudom procesuiraju i svog sudskog izvršitelja (koji treba da „pleni druge“) i to zbog 320.000 dinara duga po raznim neplaćenim računima.

Niš ima najviše šansi da postane novi Čačak. Tamo ima čak 77.000 izvršnih rešenja, 26.000 izvršnih odluka i 5.500 rešenja da se dužnicima proda imovina. Taj grad ima dugotrajnu tradiciju neplaćanja struje i komunalija koji datira još od početaka višestranačja u Srbiji, kada je premijer Živković bio na čelu pokreta - „Slobi ni za struju“.

Ipak, Beograd je najkritičniji. Prvom opštinskom sudu, koji pokriva 10 beogradskih opština (Vračar, Voždovac, Zvezdara, Zemun, Novi Beograd, Palilula, Rakovica, Savski Venac, Stari grad i Čukarica) tuženo je 1.700.000 ljudi i firmi jer na vreme nisu platili obaveze poveriocima. Samo Infostan je tužio milion Beograđana neplatiša, što je ogroman broj.

U Beogradu dodatni problem je i Parking servis, koji je samo u Prvom osnovnom tužio 30.000 vozača bez obzira što nikad nije pred Ustavnim sudom raspravljeno da li parking mesta pripadaju Beograđanima koji imaju svoje stanove i plaćaju i tzv. beogradski porez na život u prestonici, ili su ona pripala ovom beogradskom javnom preduzeću, aktom njegovog osnivanja.

Sve izvesnije da će čačanske porodice ostati bez stanova

"Nemojte, molim vas, da mi oduzimate jedino što imam, jedini krov nad glavom mojih unuka... Ako se to dogodi, oni mogu samo na ulicu, a meni preostaje da se na trgu polijem benzinom i zapalim!"


Ovako je u subotu, u svom domu u Ulici Radiše Poštića, preklinjao Ljubodrag Tadić (60), koji bi uskoro mogao da ostane bez stana, jer za grejanje JP Čačak duguje oko 550.000 dinara. Osnovni sud u gradu na Moravi, podsetimo, doneo je rešenja po kojima dug za grejanje može da se namiri prodajom stanova!

"U ovih 56 kvadrata, koje hoće da mi oduzmu, živim sa sinom Zoranom, snahom Brankicom i dva unuka. Rano sam ostao udovac i sam odgajao troje dece. Sve do 1999, kada sam ostao bez posla u Magnohromu, redovno sam plaćao grejanje. Ali, kada sam ostao bez primanja, s obzirom na to da ni deca nisu radila, nije se imalo odakle", kaže Tadić.

"Kada sam sudskom odlukom 2005. vraćen na posao, tužio sam firmu za naplatu zarada iz prethodnih šest godina. Nažalost, radio sam do 2008, a oni su mi ostali dužni i plate za te tri godine. Opštinski sud u Čačku doneo je izvršnu presudu, ali nikako da naplatim sada već milion dinara. Sud tu ništa ne radi, iako je ažuran kada treba da se uzme stan za dug od oko 5.000 evra", dodaje on.

Ljubodrag je, inače, tek od januara ove godine počeo da prima penziju, od samo 17.800 dinara, ali mu ne rade ni sin ni snaha...

Direktor JP Čačak Petar Domanović kaže kako njima nije cilj da sugrađanima otimaju stanove, već da ih natera da isplate dugovanja, zbog kojih je ugroženo grejanje čitavog grada.

"Da se odustane od prodaje stanova pravno je moguća stvar, ali teško izvodljiva. Sve je to sada sudska procedura, u koju ne želimo da se mešamo. Međutim, mi smo i dalje otvoreni za sve dogovore, za reprograme...", kaže on

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=02&dd=27&nav_id=495502
 
Nemam pokretne ni nepokretne imovine na svoje ime,ne mogu da mi zaplene nista,mogu samo da me posalju u poluotvoreni zatvor da odlezim dug za kredit,imam i vikende a s obzirom da su zatvori prenatrpani ceka se ima i da zastari,primanja sam prepisao nevencanoj zeni,i tu ne mogu nista da uzmu,sto se mene tice,idem da odlezim dug,mozda cu i da napisem knjigu pod nazivom Moja Borba pa kad izadjem da osvojim vlast,nakradem se para i odem negde daleko.
 
Eto da ga pomenem, čisto da imate u vidu ako pokucaju žuti sa tužbom:

Član 378
(1) Zastarevaju za jednu godinu:
1) potraživanje naknade za isporučenu električnu i toplotnu energiju, plin, vodu, za dimničarske usluge i za održavanje čistoće, kad je isporuka odnosno usluga izvršena za potrebe domaćinstva;
2) potraživanje radio-stanice i radio-televizijske stanice za upotrebu radio-prijemnika i televizijskog prijemnika;
3) potraživanje pošte, telegrafa i telefona za upotrebu telefona i poštanskih pregradaka, kao i druga njihova potraživanja koja se naplaćuju u tromesečnim ili kraćim rokovima;
4) potraživanje pretplate na povremene publikacije, računajući od isteka vremena za koje je publikacija naručena.
2) Zastarevanje teče iako su isporuke ili usluge produžene.
 
ne moze ako je doslo do prekida zastarelosti (opomenama, tuzbom itd.)

Ako je predmet zastareo,zastarevanje se prekida i pocinje teci iznova ako je duznik priznao dug,kazu obligacije.

Ne prekida se zastarevanje ničim sem naplatom. Imao sam u rukama presudu za RTV pretplatu gde se tuženi jednostavno pozvao na gore navedini član i svo starije dugovanje od godinu dana je ODBIJENO iako je RTS slao opomene. Tek da znate.

Slanje opomene ne znači ama baš ništa. Pa ni tužba.
 
p.s.

A što se ne pozivaju na zakon o obligacionim odnosima? Tad sudija mora da odbije sav dug stariji od godinu dana....

Kako su poceli, realno je ocekivati ukidanje svih zakona koji im stoje na putu. Kao pojcanje sudovima naglo se angazuju sve cesce i tzv. agencije za naplatu dugova, koje su inace u EU deo svakodnevnog treniranja strogoce nad nerdovnim platisama.
 

To su možda Dužnici pred plenidbom. Šta reći o osobama koje potroše tuđe, a imaju svoje !!

Najmanje što tu se može uraditi, je nadoknaditi štetu oštećenom (onome čija su sredstva potrošena).


"Nemojte, molim vas, da mi oduzimate jedino što imam, jedini krov nad glavom mojih unuka... Ako se to dogodi, oni mogu samo na ulicu, a meni preostaje da se na trgu polijem benzinom i zapalim!"
Nemoj da se trošiš za benzin Ljubodraže, nego pređi na iznajmljivanje stana...
 

To su možda Dužnici pred plenidbom. Šta reći o osobama koje potroše tuđe, a imaju svoje !!
Najmanje što tu se može uraditi, je nadoknaditi štetu oštećenom (onome čija su sredstva potrošena).
Nemoj da se trošiš za benzin Ljubodraže, nego pređi na iznajmljivanje stana...

pa nije to bas tako kao sto ti pricas. naime kako vidimo iz teksta - imamo 2,3 miliona slicnih tuzbi. zamislimo sada da svi oni pokusaju da prodaju svoje stanove zbog namirenja dugovanja? ko bi ih kupio? dakle to je neizvodljivo.
ocigledno je da se moramo baviti uzorokom ovih pojava a to je masovno i drasticno siromasenje naroda tokom vladavine zutog rezima.
 

To su možda Dužnici pred plenidbom. Šta reći o osobama koje potroše tuđe, a imaju svoje !!

Najmanje što tu se može uraditi, je nadoknaditi štetu oštećenom (onome čija su sredstva potrošena).



Nemoj da se trošiš za benzin Ljubodraže, nego pređi na iznajmljivanje stana...
^^
Dokaz koliko je ljudska glupost velika...

Znas li ti da u vecini zemlja kada jednom platis porez za nesto ( npr stan dok si ziv ne moras da ga placas ) ovde to radis svaki mesec. Znaci kupis stan, platis porez i onda ti naplacuju svaki mesec sto zivis u tom stanu ( ne komunalije, vec stanovanje ko da si ga iznajmio... )
 
^^
Dokaz koliko je ljudska glupost velika...

Znas li ti da u vecini zemlja kada jednom platis porez za nesto ( npr stan dok si ziv ne moras da ga placas ) ovde to radis svaki mesec. Znaci kupis stan, platis porez i onda ti naplacuju svaki mesec sto zivis u tom stanu ( ne komunalije, vec stanovanje ko da si ga iznajmio... )

To se na zapadu zove "property tax" i normalno je da se treba platiti. Niko ne tera Srbe u EUropu, EUropa jednostavno nema alternativu, a pravila igre se mora pridrzavati. ;)
 
Kako su poceli, realno je ocekivati ukidanje svih zakona koji im stoje na putu. Kao pojcanje sudovima naglo se angazuju sve cesce i tzv. agencije za naplatu dugova, koje su inace u EU deo svakodnevnog treniranja strogoce nad nerdovnim platisama.

Samo nek izvole trenirati strogoću. Kad prvom budu čistili ostatke lubanje sa mog belog zida u hodniku, predomisliće se po tom pitanju.
 
Nemam pokretne ni nepokretne imovine na svoje ime,ne mogu da mi zaplene nista,mogu samo da me posalju u poluotvoreni zatvor da odlezim dug za kredit,imam i vikende a s obzirom da su zatvori prenatrpani ceka se ima i da zastari,primanja sam prepisao nevencanoj zeni,i tu ne mogu nista da uzmu,sto se mene tice,idem da odlezim dug,mozda cu i da napisem knjigu pod nazivom Moja Borba pa kad izadjem da osvojim vlast,nakradem se para i odem negde daleko.


Brilijantno, "Mein Kampf" u srpskom izdanju.:zper::worth:
 

kako vidimo iz teksta - imamo 2,3 miliona slicnih tuzbi. zamislimo sada da svi oni pokusaju da prodaju svoje stanove zbog namirenja dugovanja? ko bi ih kupio? dakle to je neizvodljivo.
Izvodljivo je, jer onaj ko poseduje stan od 60.000 a duguje 5.000, on ima dovoljno sredstava da vrati dug

Ako se slučajno bude desilo da tržišna cena stanova padne na 4.000 po stanu, tada se slobodno javite ponovo & otvorite novu temu.

ocigledno je da se moramo baviti uzorokom ovih pojava a to je masovno i drasticno siromasenje naroda tokom vladavine zutog rezima.
Čak i da je tako, osiromašenje znači da moraju smanjiti potrošnju. Siromaštvo ne znači da mogu da nastave se šire, samo bez plaćanja računa !
 

Back
Top