prebacivanje u Divx pomocu tv fm kartice

Uz Asus karticu dobijas softver koji ne moze da snima direktno u divx. Za tako nesto ce ti trebati neki drugi programcic poput iuvcr-a. Inace slika je sasvim ok kad se prebacuje sa vhs-a, jedino sto ces morati da koristis iuvcr ili da prvo snimis u mpeg2 pa da posle nekim drugim programom tipa virtual dub i slicno prebacis u divx.
 
maric1:
samo jos ovo mislite da cu moci sa mojom konfiguracijom da obavim bez ikakvih problema naravno znam da cu morati dosta duze da cekam ali to nema veze i da li je moguce uz pomoc virtual dub-a
hvala punooooo

Malo ti je cudna konfiguracija. Mnogo prostora na disku i dosta memorije, ali mogao bi da razmislis o nekom jacem procesoru.

Ne bih znao kako ce raditi sa direktnim snimanjem u divx, ali sa prebacivanjem uz pomoc virtual dub-a ce raditi ok.

Skini sa neta virtual dub mod 1.5.
 
jeste i razmisljam o tome ali cu ipak morati da sacekam malo iamm vec virtual dab 1.4 reci mi samo kako se radi tacno u njemu ovo uvozenje i izvozenje u divx u nije problem netrazim direktno prebacivanje
hvala na savetima i samo jos ovo rekao si za asusovu plocu koji model ili mislis na bilo koju
 
Sto se Virtual Dub-a tice: File - Open video file - pronadjes trazeni fajl (mozda ces morati da kazes all files umesto all usable). Kad otvoris fajl odes na Video - Compression i tamo odaberes neki od ponudjenih kodeka Xvid, Divx ili vec neki drugi. Nakon toga ostaje ti samo da kazes File - Save as AVI odaberes direktorij i ime fajla i to je sve. Najbolje prvo malo probaj sa manjim fajlovima i razlicitim kodecima i podesavanjima za kvalitet kako bi nasao pravi odnos kvalitet/velicina fajla.

Ako nece da radi skini 1.5.

Jos nesto sto se tice Asus kartica - kod njih nije moguce na neki normalan nacin poredjati programe - ovo je mali zjb ako hoces da koristis iuvcr. Ali mislim da je neko nedavno postavio link gde je opisano kako se ovo menja.

Ako je neko sacuvao ovaj link nadam se ca ce ga ponovo postovati.

Sto se tice modela Asus kartica, cini mi se da oni imaju samo jedan model u jednom trenutku. Dakle, nije kao kod Pinnacle-a online, standard i pro, vec je samo jedan model.
 
hvala puno svima koji su ucestvovali u ovoj temi pre svega tzaru i ostalim koji su mi mnogo pomogli u ovom "slozenom" prostom postupku tj. bio je do pre par dana dok niste mi sve lepo objasnili a mislim da ce dosta ljudi ovde da nadju ono sto im treba hvala jos jednom besrajnoo
super ste
pozdrav iz Vitosevca
 

Back
Top