GERILA I SAMO GERILA

CIKLON B

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
351
DA LI MOZDA U OVOM LEZI SPAS

KOGA MI MOZEMO DA ODVALJUJEMO NA FRONTU?
NIKOG
KAKO SE BORI IRAK I KOLIKO JE MRTVIH KUCI POSLO VIJETNAM.

OVO JE RESENJE ZA SRBSKU VOJSKU. DA BATALIMO ZARDJALE TOPOVE UZMEMO PUSKE PA U SUMU KAO I OBICNO DOBRO CE NAM ICI!
 
CIKLON B:
DA LI MOZDA U OVOM LEZI SPAS

KOGA MI MOZEMO DA ODVALJUJEMO NA FRONTU?
NIKOG
KAKO SE BORI IRAK I KOLIKO JE MRTVIH KUCI POSLO VIJETNAM.

OVO JE RESENJE ZA SRBSKU VOJSKU. DA BATALIMO ZARDJALE TOPOVE UZMEMO PUSKE PA U SUMU KAO I OBICNO DOBRO CE NAM ICI!

Ajd na stranu tvoj odvratni nick ali recimo da je vijetnam poslao kuci vise desetina hiljada mrtvih sto u francusku (mada se mahom radilo o legionarima za koje niko ne mari) sto najvecim delom u Ameriku. Problem nije u tome koliko je Amera u plasticnim vrecama doputovalo iz Vijetnama, za ovu diskusiju mnogo je bitnija brojka koliko je Vijetnamaca ostalo da truli u Vijetnamu eeeee a tu su vec milioni u pitanju.

Eto npr vrlo efikasan nacin za borbu protiv gerile su nasli Svabe u Srbiji 41-ve 100 za 1, pa su time potpuno izbacili iz igre cetnike, koji su cak i usli u gradjanski rat sa partizanima (i na zalost u tome prodali dusu djavolu tj opredelili se da saradjuju sa svabama) a partizani su morali da prebace teziste svojih operacija van Srbije (naime sami i jedino u Srbiji je na snazi bilo pomenuto zloglasno pravilo)

Dakle gerila jeste efikasan nacin borbe ali ona ima svoje mesto i ulogu kao sto imaju i opstenarodna odbrana, teritorijalna odbrana i slicni koncepti. Medjutim nikako nije moguce osloniti se iskljucivo na takvo nesto ....
 
CIKLON B:
Candyman:
??????????????????????

A, s'o bi ti sada is'o u shumu? Sa kim bi se ti SADA mlatio???

GOVORIM O STRATEGIJI ODBRANE ZA BUDUCNOST. NE POZIVAM DA SADA IDEMO U SUME.

ALI AKO VEC OCES ODGOVOR
IMA SE GDE ICI I ZA STA RATOVATI
KAO STO JE OVK NEKADA RADILA
MOZEMO I MI SADA DA NAPRAVIMO NESTO SLICNO

NE zaboravi da su OVK, ANA, UCPMB... TERORISTI!!!!
Mislim da je takvom vidu odbrane najslicnija primena specijalnih jedinica. Njih porediti sa teroristima ne smem i bio bi zlocin to uciniti. Gerila je vid odbrane od okupatora, a koliko znam nas niko nije okupirao. Da jeste, to bi bila sasvim druga prica.
CIAO! 8)
 
CIKLON B:
BRATE OKUPIRANI SMO
KOSOVO JE OKUPIRANO

TAKO DA JE BORBA PROTIV OKUPATORA MOGUCA
ZNAM BRE DA SU OVK TERORISTI
STA NAS SPRECAVA DA RADIMO SLICNO
CILJ OPRAVDAVA SREDSTVO

Makijavelizam.
U novije vreme bi se to nazvalo fanatizmom. Ne ide se grlom u jagode, ili "kao zdrebe pred rudu"... i sl. Oni mogu tako postupati jer ne postoji drzava za koju bi se mogli vezati. Nece niko odgovarati za pocinjena (zlo)dela(Haradinaj prim. aut.).
Kosovo nije okupirani nego prodato, sto se na kraju krajeva svodi na isto.
Protiv kog okupatora bi se borili? Samo pitam, ne zaj***am!
CIAO! 8)
 
CIKLON B:
DA LI MOZDA U OVOM LEZI SPAS

KOGA MI MOZEMO DA ODVALJUJEMO NA FRONTU?
NIKOG
KAKO SE BORI IRAK I KOLIKO JE MRTVIH KUCI POSLO VIJETNAM.

OVO JE RESENJE ZA SRBSKU VOJSKU. DA BATALIMO ZARDJALE TOPOVE UZMEMO PUSKE PA U SUMU KAO I OBICNO DOBRO CE NAM ICI!
Ti se valjda salis!Pa boriti se mozemo samo mnogo pametnijom politikom i da pokusamo biti sto bogatiji kao drustvo,pa ce nam i uticaj biti veci.Ako ti to nisi shvatio iz poslednjih 100 godina nase istorije onda ne znam sta jos treba da se dogodi???Inace ta gerila je danas efikasna za nase ciljeve kao decja igra sa strelama i plasticnim pistoljima.Pa izgledali bi kao divljaci i ludaci.
 
Ama covece,shvati postoje samo dva fronta:politicki i ekonomski(sto vise evra po glavi stanovnika).Vojska je tu manje vazna.Ne mozes pobediti ako nemas pametnu drzavnu politiku i puno novca.Cak i ratove koje smo vojnicki dobili gubili smo ih "za zelenim stolom".Posle tih ratova mnogo bolje su ziveli oni koje smo porazili.Pa nisu Siptari skoro ostvarili svoje ciljeve zbog te gerile UCK vec zato sto su sa puno narko novca finansirali lobije sirom sveta a najvise u SAD za svoje ciljeve i imali najpametniju politiku i medijski nastup na Balkanu.Bez toga ta UCK je jaka koliko i savez lovaca.
 
ne znam sta je tebi.da li ti si lud ili sta.ne znam da li znas,ali gerila se koristi u urbanim sredinama,ili sredinama gde ima mnogo sume i planina.ako nisi primetio,pogledaj kartu kosova i metohije(posto je neko odvalio da tamo treba da idu nasi "gerilci",i videces da je to RAVNICA PODELJENA SREDINOM JEDNIM BRDOM.DA,TU JE NEKAD BILO JEZERO ILI NEKA SLICNA VELIKA VODA,ZZA OBAVESTENJE.znaci,nemamo teren.kao drugo,neko vec rece da su na kosovu teroristi,i da su lek za njih specijalne jedinice(63.72.kobre,saj,zandarmerija)mada mislim da ce se sa njma njakati samo zandarmerci.pominjali su neki vijetnam,irak,ali samo jedna stvar,tu ameri napadaju,brojno i tehnicki su nadmocnija sila,a ni tada vijetnamci,ni sada iracani nece da se predaju.za razliku od njih,mi smo vec potpisali mirovni sporazum,i znas kako,ne bih da krsenjem istog dospemo opet nekih desetak godina u izolaciju.jeste da sam ja militarista,ali ovakve gluposti cak ni meni ne padaju na pamet.tebi ako se mozda ratuje,lepo potpisi ugovor sa vojskom u nekoj specijalnoj jedinici,i onda na ratiste u irak ili tako negde,pa se izduvaj malo.i da,kada se budes(i ako)vratio,svrati na forum,cisto da nam ispricas kakva si iskustva imao sa gerilom.maniac
 
hmm
ajde pitanje
Da li je to terorizam ako bi svako koga su ameri ikada maltretirali malo maltretirao amere na isti nacin
mislim, ipak njihovi ljudi ne znaju sta njihova vlada i armija rade po svetu
gledao sam na cnn-u kad je bin laden parkirao avione u njujork interviju sa randomno odabranim prolaznicima i najvise ih je reklo "My God what have we done to deserve this" tj Boze sta smo im skrivili za ovo? kapirate
a ako bi se jednom mesecno dogadjale explozije po americi sa teroristickim porukama na tvu ili na neki drugi nacin mislim da bi doslo do revolucije...
na kraju terorizam je i gadjati nacionalnu televiziju ili bolnicu, skolu ... jedina razlika je sto je to radila profesionalna i priznata armija jedne drzave a ne grupa idealista
ne kazem... ni jedni ni drugi nisu cveca
ali mislim da je bin laden uboo centar mete...
 

Back
Top