Malta

Malta je za mene bila prijatno iznenadjenje iako sam prosle godine boravio u najgorem mogucem mesecu, sto se tice vremenskih uslova, februaru. Aranzman od 7 dana je bio sjajan. Malta je sastavljena od nekoliko ostrva od kojih su naseljeni Malta (glavno) i Gozo (severozapadno). Na Malti se jednostavno snalazite gradskim prevozom uz blagu pomoc karte. Obala nije pescana, ali ima izuzetne prednosti koje se moraju videti. Ceo nocni zivot se desava u jednoj ulici u mestu St. Julian's gde se nalazi mnostvo diskoteka, klubova i kafica i gde se vikendom sjati cela drzava i turisti. Ako ima jos pitanja, postavite ih.
U svakom slucaju, topla preporuka za posetu Malti!
 
Proslog meseca su se vratili sa Malte moja drugarica i njen suprug.
Kazu da je lepo ali nista posebno, Malta je mnogo mala pa je obidjes za sat vremena, nije za letovanje posto nema plaza.
Rekli su mi da je nedelju dana sasvim dovoljno, sve preko toga je ubijanje vremena i dosada. Inace je bilo oko dvadesetak stepeni, nije za kupanje.

To je ono sto sam ja cula.
 
Prošle godine sam bio na Malti i to u letnjem periodu. Zanimljivo je ali ništa posebno. Ako imaš mogućnosti da odeš negde drugde toplo bi ti preporučio.Maltu za sada zaobiđi.
 
Idem u septembru na Maltu, u Sliemu. Da li neko moze da mi kaze nesto vise o Malti, sta ima da se vidi, tj. jedan opsti utisak?
Hvala unapred. Cao
 
Dobro si izabrala septembar, jer Malta ima užasnu klimu preko leta. Toliku količinu vlage nisam nigde doživela, jedva se diše. Malena je, obidje se za tri sata cela. Sa afričke strane je stenovita dozla boga, ali Sljema je OK. Pešice možeš stići od nje do Valete, glavnog grada. Vozi se levom stranom, zato ne uzimaj rent-a car. Voda u vodovodu je preradjena morska, pa ne da je slana , nego je gorka. Iako je sanitarno ispravna, dobra je za tuširanje i sve ostalo sem za piće. Izrazito katolička zemlja, sa dobroćudnim ljudima. Obidji obavezno Rabat i Mdinu i naravno Valetu / u njoj imaš crkvu gde su sahranjeni čuveni vitezi, impresivna je/. Savremena zemlja gde možeš da šopinguješ do mile volje, englesko govorno područje. Prolaze sve kreditne kartice. Ako imaš mogućnosti, predji na susedno ostrvo Gozo, on je bašta Malte.
Lep provod želim.
 
nisam bila.....a cula sam da nije nesto :shock: ........... u pitanju je jun mesec ako to ima neke veze sa sezonom ili sta ti ja znam ......
naci cu neke slicice........
 
miskica:
jel' bio neko na Malti u mestu Slima. Interesuju me utisci (cene, narod, saveti...)
Hvala unapred...


Zivim na Malti vec pola godine i planiram da zbrisem u najskorije vreme. Doci na nedelju dana, na odmor, mozda i nije strasno........., ali ne ocekuj provod, ne ocekuj dobru uslugu, plaze su grozne, sve sam kamen i stena, u moru meduze, morski jezevi, sve je prljavo, ljudi glupi, nevaspitani i neobrazovani, ne znaju ni da racunaju....
Jedva cekam da odem.
Zao mi je sto sam bila ovako sva negativna, ali na zalost, to je relna slika ovog glupog ostrva.
Ja sam ocekivala mnogo vise, s obzirom na to da je ovo bivsa britanska kolonija, da je Mediteran....
Mozda nije lose videti i ne vratiti se nikad vise u zivotu!
 
majamarijana
Mnogo slatko sam se nasmejao zato sto sam ja bio 2000?ili 1.? na Kipru oko 1 godine i isto ga vidim kao ti Maltu. Tako i nisam otisao na Maltu iako su sa Kipra bile dzabe ekskurzije. E svuda je dobro kad si turista sa puno para.... a i za desetak dana dok ne razgledas i pozadinu slike..... Otisao bih na maltu da vidim , ipak!
 
Ja se vratila pre nedelju dana, i bilo mi je super. :) Obisla sam celu Maltu sa svim ostrvima. Pa nadje se i po koja pescana plaza, nije bas da je sve kamenjar. :)
Sve u svemu lepa je Malta, ima mnogo da vidis, ali ako hoces negde na letovanje sa dugackim pescanim plazama, odluci se za neko drugo mesto. :)
 
Malta je zanimljiva 7 dana. Bio sam pre 3,5 godine. Super mi je bilo. Obisao sam je uzduz i popreko. Ima lepih stvari. Popajevo selo, izlasci u STJuliansu (odmah pored Slieme), nemoj ici u drugi deo Malte sa smestajem...
Ako resis da ides kontaktiraj me na e-mail kvadratoglasi@eunet.yu i detaljno cu ti reci kako i kuda da ides.
Pozz
 
cao skorpijice...
ja samo sto sam dosla sa malte pre 2 nedelje, dok moj brat radi tamo po nekoliko meseci godisnje vec 4 poslednje godine, a imam i par poznanika odande...

tako da navali sa pitanjima....

pozdrav...

ps: st julians je super, ako nista drugo nalazi se pored pachivila (to je mesto sa nocnim klubovima)
 
Najvise me interesuju cene (hrana, cene po kaficima itd).
Kontakt sa Srbijom...Jel bolje da koristim roming ili da kupim karticu tamo? Koliko sta kosta?
Sta preporucujes da se pogleda na Malti? Zatim, gde da se izadje?
I posto si zensko, da li znas koliko je feniranje? :D
 
cao skorpijice...
sto se tice hrane - u prodavnicama je oko 10-20% skuplja, mada ne mora da znaci za sve proizvode... kao i ovde, gledaj da kupujes u vecim jer je tamo jeftinije. ali je izbor hrane znatno bolji.
sto se tice restorana - oko 50% i vise skuplji... moja preporuka ti je da spremas hranu sama, a da povremeno se hranis po restoranima. obicno parce pice na ulici kosta preko 100 din.
kafici i klubovi - verovala ili ne jeftinije u dosta slucaja... tj, iste su skoro cene po kaficima tj barovima u odnosu na klubove. cak sta vise, imas klubove gde uvek ima promocija tekile ili slicno, koja bukvalno kosta oko 60 din. tako da, obzirom da su klubovi obicno jedni blizu drugog, pogledas koji to vece pravi promociju i odes tamo (posle mozes i drugde). ako volis latino, r'n'b i mtv hits svidece ti se, jer uglavnom je ta vrsta muzike po klubovima.
ukoliko si na malti vise od 2 nedelje - kupi karticu!!! jeste da kosta oko 25 eura (pola te cifre je kredit) ali ce te izaci jeftinije nego mob. mada, ukoliko si sigurna da ces samo da primas i saljes poruke (na 063 recimo) mene je roming izasao oko skoro 3000 din za 3 nedelje (nisam razgovarala do duse). od toga sam slala i u srbiju i na maltu sms.
na malti mozes sve znamenitosti obici u toku jedne nedelje... obzirom da je hladnije ne preporucujem plavu lagunu i gozo, ali ako vidis da je vreme ok i da nema jakog vetra - samo napred. valleta i mdina su veoma lepi gradovi... malta je mala, tako da neces imati problema. mozes i sama da se organizujes, bice ti jeftinije nego grupno. bus u jednom pravcu kosta oko 40din, a do plaze oko 100.
sto se izlazaka tice - u pachivilu (koji je tacno pored st juliansa) ima tona klubova, tako da ne brini, svi su maltene u jednoj ulici.
feniranje ne znam koliko je posto se ne feniram, ali ne verujem da je nesto preterano...
inace nas plug za struju tamo ne ide, treba ti britanski plug...

ako ti treba jos nesto - pisi...

srecan put....
 
Preporucujem Maltu takodje, ali ne na duze od 7 dana.
Mali zuti autobusici i ljubazni vozaci ucinice ti dostupnim svaki deo te male ali lepe zemlje.
Obavezno obidji Popjaveo selo, gde je snimljen film o Popaju, prelepo je.
Ja sam bio u februaru i iako je bilo svega 14-15 stepeni i cesto padala kisa, bio je lepo.
Video sam i plavu lagunu, ali organizovano, a na Gozo ostrvu nisam bio jer je more bilo uzburkano. Inace u zimskom periodu jako malo ljudi tamo i mozes sresti.
Malta je dosta skuplja od Srbije, pa cak i recimo od Italije gde sam skoro bio. Na nivou je Francuske. Moneta je malteska lira. 1ML kosta 2,50 evra. Restorani su skupi.
St Julians je jedino mesto za izlaske, gde se vikendom sjati cela Malta i zaista imas lep izbor kompleksa diskoteka ili npr. salsa i slicnih barova.
Puno lepih trenutaka na Malti ti zelim!
 

Back
Top