svi koji se razumeju u umrezavanje obavezno da pogledaju ovo

Clavius

Početnik
Poruka
8
PRE NEGO STO POCNEM SAMO DA VAS ZAMOLIM DA NE ISKLJUCITE OVU TEMU jer pre nego sto sam ju postavio pogledao sam sve moguce teme pre ove preko pretrage i nisam nasao odgovor tako da KO USPEO DA RESI PROBLEM STVARNO ZA NJEGA MOGU DA KAZEM DA JE prof. ZA MREZE

Pa da pocnem :

1. IMAM DVA RACUNARA ( Pentium IV ) Mrezne katice su Sweex na oba racunara, Kabl je Cross UTP i 100% ispravan juce su ga testirali ( ako nekome znaci u Kanibalu )

2.Imao sam jedno vreme Win 98 na oba racunara i uspesno sam ih umrezio tako sto sam dodeli ime workgroup : HOME ip adresa jednog 192.168.0.1 a drugog ip : 192.168.0.2 . na oba sam stavio Subnet mask : 255.255.255.0 ,Ime racunara je jednog bilo Clavius1 a drugog Clavius2 posle toga mreza mi nije radila pa sam zatim instalirao IPX i onda je sve pocelo noramalno da radim medjutim kako je vreme prolazilo presao sam na OS XP Profesional. Ponovio sam indentican postupak ali kada ukucam ping 192.168.0.1 sa drugog racunara samo dobijam time out i obrnuto . Dosada mi se jos nije desilo da je jedan racunar video drugog.Posumnjao sam na kabl da mu nije otisao radni vek medjutim kada su ga testirali rekli su mi da savrseno dobro radi 100% je ispravan.

NIKO NE ZNA STA BI MOGLO DA BUDE svi kazu da sam sve sto je potrebno uradio ali meni moja mreza neradi cak samo pokusao i preko Wizarda ali nista od moje mreze MOLIM VAS AKO BILO BILO STA MISLITE GDE SAM NAPRAVIO PROPUST RECITE MI odnosno pomozite mi molim vas ako je moguce samo da ih umrezim do 27 decembra

Moj e-mail : **********
 
Poslednja izmena od moderatora:
Jandrla:
Kabl: OK
IP/SM: OK
Net. drv ?
Kartice ?
Firewall ? (Neverujem)
Menjao poz. net.kart na pci ?

Pa nisi dao bash poono info-a...Verovatno kad bi sakupio znao bi shta je... ;)

Net driver : Onaj koji prepozna sam XP jer onaj koji sam dobio uz mreznu nece da prihvati kao ni driver koji sam skinuo sam neta

Kartice : Sweex 10/100 Mbit PCI LANCARD

Firewall : nema ga jedino imam Zone alarm na jednom ali ugasim ga skroz kada pokusavam da ih umrezim

Menja poz. kartica nisam jer nisam video potrebu za tim kada su super radile na 98SE

:idea: DA LI JE SADA DOVOLJNO
 
Clavius:
Jandrla:
Kabl: OK
IP/SM: OK
Net. drv ?
Kartice ?
Firewall ? (Neverujem)
Menjao poz. net.kart na pci ?

Pa nisi dao bash poono info-a...Verovatno kad bi sakupio znao bi shta je... ;)

Net driver : Onaj koji prepozna sam XP jer onaj koji sam dobio uz mreznu nece da prihvati kao ni driver koji sam skinuo sam neta

Kartice : Sweex 10/100 Mbit PCI LANCARD

Firewall : nema ga jedino imam Zone alarm na jednom ali ugasim ga skroz kada pokusavam da ih umrezim

Menja poz. kartica nisam jer nisam video potrebu za tim kada su super radile na 98SE

:idea: DA LI JE SADA DOVOLJNO

Driver: Ako si siguran da su kartice (Otvorio komp i video sticker na kartici...) Sweex-tandara-mandara skini ovaj driver: http://www.sweex.com/product.asp?pid=263&s=2

Menjanje poz. kartice je meni jednom pomoglo, preporuchio bih ti i da to probash.
Jer mozesh da mi kazesh koji irq (Interrupt No.) imaju?

Ajd uradi pa da nastavimo ako treba... ;)
 
Jandrla:
Clavius:
Jandrla:
Kabl: OK
IP/SM: OK
Net. drv ?
Kartice ?
Firewall ? (Neverujem)
Menjao poz. net.kart na pci ?

Pa nisi dao bash poono info-a...Verovatno kad bi sakupio znao bi shta je... ;)

Net driver : Onaj koji prepozna sam XP jer onaj koji sam dobio uz mreznu nece da prihvati kao ni driver koji sam skinuo sam neta

Kartice : Sweex 10/100 Mbit PCI LANCARD

Firewall : nema ga jedino imam Zone alarm na jednom ali ugasim ga skroz kada pokusavam da ih umrezim

Menja poz. kartica nisam jer nisam video potrebu za tim kada su super radile na 98SE

:idea: DA LI JE SADA DOVOLJNO

Driver: Ako si siguran da su kartice (Otvorio komp i video sticker na kartici...) Sweex-tandara-mandara skini ovaj driver: http://www.sweex.com/product.asp?pid=263&s=2

Menjanje poz. kartice je meni jednom pomoglo, preporuchio bih ti i da to probash.
Jer mozesh da mi kazesh koji irq (Interrupt No.) imaju?

Ajd uradi pa da nastavimo ako treba... ;)

IRQ sam pogledao koji je preko Device Managera

Na jednom racunaru mi je IRQ 23
na drugom racunaru mi je IRQ 22

A sto se tice drivera downloadovao sam ga i pre ali xp nikako nece da ga prihvati
 
Clavius:
Jandrla:
Clavius:
Jandrla:
Kabl: OK
IP/SM: OK
Net. drv ?
Kartice ?
Firewall ? (Neverujem)
Menjao poz. net.kart na pci ?

Pa nisi dao bash poono info-a...Verovatno kad bi sakupio znao bi shta je... ;)

Net driver : Onaj koji prepozna sam XP jer onaj koji sam dobio uz mreznu nece da prihvati kao ni driver koji sam skinuo sam neta

Kartice : Sweex 10/100 Mbit PCI LANCARD

Firewall : nema ga jedino imam Zone alarm na jednom ali ugasim ga skroz kada pokusavam da ih umrezim

Menja poz. kartica nisam jer nisam video potrebu za tim kada su super radile na 98SE

:idea: DA LI JE SADA DOVOLJNO

Driver: Ako si siguran da su kartice (Otvorio komp i video sticker na kartici...) Sweex-tandara-mandara skini ovaj driver: http://www.sweex.com/product.asp?pid=263&s=2

Menjanje poz. kartice je meni jednom pomoglo, preporuchio bih ti i da to probash.
Jer mozesh da mi kazesh koji irq (Interrupt No.) imaju?

Ajd uradi pa da nastavimo ako treba... ;)

IRQ sam pogledao koji je preko Device Managera

Na jedno racunaru mi je IRQ 23
na drugom racunaru mi je IRQ 22

OK.
Si staFio noFi driver?
 
Meni je sumnjivo sto pominjes da za jednu karticu nisi nasao pravi drajver. Koristis "ono sto je XP nasao", ma sta to znacilo. Verovatno tu lezi problem.

Osim toga mislim da gresis sto koristis IPX/SPX protokol veze. To je staro i namenjeno i radjeno prvenstveno za Windows 95, 98 i za Nowell servere. Sada se u ogromnom procentu koristi TCP/IP
AKo imas vremena poseti ovu lokaciju i procitaj, videces da za IPX/SPX je potrebno malo vise podesavanja, a potpuno nepotrebno po meni. Koristi lepo TCP/IP i konfigurisi kako XP trazi i mora da radi..

http://www.windowsnetworking.com/articles_tutorials/ipxspx.html

Javi sta si uradio.
 

Back
Top