CHELSEA *Buduci vladar svetskog fudbala*

vlama

Obećava
Poruka
63
Zeleo bih da cujem misljenje ostalih o ovome, dakle da li je chelsea tim kome u narednih bar 10-ak godina niko nece moci da parira na svetu!Sam podatak da Roman Abramovich zaradjuje 3500 hiljade funti po minutu, sto je oko 8000 eura (4,3 milijarde godisnje)!!!
Pa ko onda moze da kaze da ne moze da dovede koga god pozeli,Chelsea ima strasnog trenera, vec sada strasan tim, pre svega odbranu, ali po Mourinhovim recima dovodice u Chelsea svake godine po 3-4 vrhunska fudbalera i na taj nacin praviti ubitacnu konkurenciju i ekipu u kojoj se nece razlikovati 1. i 2.tim!Vec se sada moze pronaci po netu da je Abramovich sve dogovorio oko prelaska Steavena Gerrarda i Joaquina na leto, a sprema ponude za Ronldinha i Shevchenka koje kako je sam rekao ne oekuje da iko moze da odbjije, pa ni bogati timovi poput Milana i Barse!
Sudeci po ovome ova ekipa ce narednih godina debelo iskakati po kvalitetu i snazi u odnosu na sve druge! Kakvo je vase misljenje?
 
Ma nema sanse! Ja sam cak i vrlo sumnjicav da li ce Chelsea uopste biti prvak Engleske.Mislis da Berluskoni ne moze da prati Abramovica ili Anjelijevi.Juve,Milan,Inter,Real,Barsa,Man UTD su tolike velicine da im jednostavno niko nista ne moze.AC Milan je sredinom 90-tih isto kupovao sve sto je mogao da kupi,ali nije uradio nista,pa su onda okrenuli list.
Evo ti recimo primer Barse.Da li si primetio da Barsa uopste ne nosi nikakav natpis na dresu.Ne reklamira ni jednu firmu.I to je tako uvek bilo.I znas sta kazu ljudi iz Barse na to :"ne postoji ni jedna firma koja ima toliko para da moze da plati da bi se reklamirala na nasim dresovima"
Svi ovi klubovi imaju gomile para i iza njih stoje velike firme i kompanije.Chelsea je trenutno hit.Cak mislim da ce Abramovic za par godina da ga proda.On ga je kupio samo da bi "oprao" pare.Sto nije kupio neki klub u Spaniji,Francuskoj,Italiji,Nemackoj? Engleski klubovi finansiski najbolje stoje od svih evro klubova.I najvise zaradjuju od prodaje rekvizita itd.Ubedljivo!
Beruskoni vec 15 godina zaradjuje milijarde,ali nece da ulozi u Milan vise nego sto treba.Uostalom videcemo.Moze tu svasta da se desi.
 
Sve je to u redu, ali finansijska kriza ce u italijanskim klubovima pa cik i Interu, Milanu i Juventusu doci do izrazaja vec kroz 4-5 godina, cak Juve tu stoji i najbolje finansijski i najorganizovaniji je!
Ne slazem se da Roman nije zeleo da kupi druge Evro klubove, pa seti se Rome koju je navodno zelela da kupi NaftaMoscow, iza koje kako se ispostavilo stoji upravo Abramovich, ali je sve propalo zbog malverzacija tadasnje uprave i upada finansijske policije,a kako se pricalo prodaju Rome sprecio je bas Berluskoni!!!
Zatim, Roman je covek koji izuzetno voli fudbal i zna dosta o njemu, druzi se sa igracima, a cak iz Kezmanove price za Zurnal pre mozda mesec dana,covek ni trteninge ne propusta i potpuno je posvecen fudbalu.
Onda, Celzi je na psihickom planu najjaci u Evropi, zahvaljujuci Mourinhu, koji je pre svega psiholog, tek onda veliki takticar i na kraju trener!Video si i sam kako je portu uneo pobednicki mentalitet tako da su oni i pre meca znali da su pobednici, bili su u to sigurni!
Ja licno ne vidim nacin da neko preuzme prvo mestu Celziju, jer Arsenala guraju sudije i to je vise nego ocigledno iu to sigurno nece potrajati,a i totalno su pali psihicki posle poraza od Junajteda i prilicno su labavi i nestalni u formi, Junajted je isuvise neozbiljan u Premijer ligi i potpuno ce se okrenuti dvomecu sa Milanom u kom sam siguran da ce i proci jer je Ferguson covek koji zivi za velike utakmice i retko ih gubi sto je najvaznije, a i smatram da ima starsan tim, samo ako resi pitanje golmana, Liverpul, tim za koji navijam od malena i po meni najveci tim na Svetu uz Reala, tek sledece sezone moze da ima vazniju ulogu u borbi za titulu i to ako zadrzi Zerara, dok su ostali tuzni< dakle Celzi ce se prosetati, videces!!!
 
Liverpul je strasan klub! Ja ih jako volim i navijam za njih,ali totalno sam sada nezainteresovan za njih jer mi lice na Inter.Totalno su bespomcni.Ocekivao sam da je Benitez da sredi situaciju i da ce liverpul da gazi redom,medjutim nista se nije promenilo.Trenutno gotivim Arsenal jer ga svi mrze,a oni igraju odlican fudbal.Arsenal igra najbolji fudbal,u zadnjih 7-8 godina, u svojoj istoriji.Sve sto si rekao za Murinja se slazem,covek je jednostavno genije.Oseca igru,oseca igrace,oseca protivnika.Strasan strateg.Mada priznajem da nisam ocekivao da ce ovako da preokrene situaciju u Celziju.Pored svega toga ne treba zanemariti iskustvo Fergusona i Vengera.Ipak su mnogo vise u Premijer ligi i tu do kraja moze svasta da se desi.Videcemo.
Sto se tice talijanskog fudbala...jeste u krizi,finansiskoj i reprezentativnoj.Ali Milan nikako nije u krizi,posebno ne finansiskoj.Dok god je Berluskonija za mene je Milan najbogatiji klub na svetu i moze sigurno da kupi koje hoce igrace i koliko hoce...samo ako Berluskoni bude tako hteo.Meni Breluskoni i Abramovic sto se tice kapitala dodju na isto.Juve je strasan klub koji ima fantastican skauting.Mislim...klub koji bez problema proda Vijerija,pa onda Zidana na vrhuncu karijere i opet bude prvak Italije 2x za redom bez problema...to je stvarno neverovatno.
 
Slazem se da Celsi ne moze jos dugo. Imaju najvecu motivaciju na svetu, mislim zbog toga sto tako ljudi pricaju i stmpa tako kaze. Mada to nemoze dugo. Liverpool je imao dosta problema na pocetku. Benitez je vrhunski trener i moze sa Liverpoolom dosta ali sledece sezone jer kad u tim ubacite 4 spanca koji kao da nisu culi za engleski fudbal potrebno je vreme za njihovo prilagodjavanje. Alonso je za sada dobar ali su ostali neozbiljni. U engleskoj nema trte-mrte kao u Spaniji. Tamo ako ti je dribla dribla pa ako pogresis - Vazno je ucestvovati - a ovde ako pogresis dovodis u pitanje svoje ucesce u sledecoj utakmici, ili pak u sledecem minutu.

pozdrav svim fanovima LIVERPOOLA i srecna nova godina!
 
Engleski fudbal je veoma cenjen u svetu,najbolji stadioni,najbolja publika,najbolje ribe na tribinama,naj,naj,naj,.Mancester yunajted,Arsenal,Liverpul-to su svetski velikani,svaka cast.
Italijani, Spanci, Nemci,Francuzi,itd,vele sile u fudbalu,svaka cast.
Sve je to bilo nekad,sad je na scenu stupio Roman Abramovic i Celsy je najbolji klub na svetu,covek ima pare i kupuje igrace koje hoce.Mozda Celzy nece da osvoji titulu u premijeru(sto je cista nebuloza)ali igraju najboli i najlepsi fudbal ,sto se meni kao velikom ljubitelju fudbala veoma svidja i uvek cu glasati za Celzy.
Nesmem ni da pomislim sta ce Celsy biti u narednim godinama...
 
Nemam nista protiv Celzija,a posebno ne protiv Murinja.Ipak setite se samo AC Milana '95,'96,'97,'98. kupovali su sve sto je moglo da se kupi i nista nisu uradili.Real je u slicnoj poziciji bio prosle sezone.Celzi je relativno mali klub i koliko ja znam ima najmanje trofeja od svih londonskih klubova.Poslednja titula je osvojena,ako ne gresim,'55. Ne znam da li ce izdrzati do kraja.Premijer ligu mozda i osvoje i mozda jos neki kup u engleskoj od onih silnih debilnih kupova koji nikome ne znace nista osim Englezima.Za ligu sampiona nema sanse,bilo koji italijanski klub ce da ih "ubije" sa katanacom.Italijanski klubovi ubijaju igru klubova koji igraju lep i napadacki fudbal.Celsi u LS ne moze da prodje pored Milana,Juventusa,Intera,Bajerna,Barselone,Reala...
Na kraju ipak mislim da ce Abramovic za par godina da proda Celzi...samo dok opere dovoljno para...posle mozda kupi neki drugi klub.
 
Ne znam kako neko ko nije dugogodisnji navijac Celsija moze da navija za njih.Ciji si oni klub-Ruski?Engleski?Gde je timu dusa kad dodje dasa da lovu napravi sebi The Best Of Planeta Zemlja tim i sta je tu spektakularno?
Drugo je npr. Milan, tu ima dosta fenomenalnih stranih igraca ali tu su i dalje legende Milana Maldini, Costacurta...tako da oni imaju identitet.
Isto sto je Chelsea sad to je Real bio(a i sad je).Kako fanovi Reala znaju za koga navijaju kad su im 4 najbolja igraca sveze dovedena a nijedan Spanac?!
S druge strane postoje timovi kao Zvezda 91. :D :) 8)
 
ne vrti se sve oko para u fudbalu :!: :!: evo pogledajte primjer Reala. Doveli su ,,najbolje"igrace na planeti pa im barsa bjezi 10 bodova
mada mislim da je sa CHelsijem druga prica Roman Abramovic ne kupuje zvijezde koje su pokazale svoje i cije je vrijeme proslo :P to su igrachi tipa ronaldo,zidan,carlos...
inace mislim da su ispred Chealsea trenutno Barselona,Milan i Juventus
 
Mislim da si totalno u pravu,chelsea ubedljivo vodi u engleskoj ligi koja je jedna od najjacih liga na svetu.Ali ne samo i to nego im je manager jedan od najbogatijih ljudi na svetu,moze da kupi svakog igraca na svetu,ali mislim da su neki u pravu kada kazu da je Abramovich kupio chelsea samo da bi "oprao" pare, i da ce ga verovatno uskoro prodati
 

Back
Top