ima li jednostavnih recepata?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

baby-blue

Obećava
Poruka
55
obozavam da pravim kolace i torte,ali ponekad mi ne uspiju bas kako treba da ispadnu,pa se nerviram,a i moji roditelji,jer uludo bacim sastojke.Kad bi neko mogao da mi posalje neki jednostavan recept ili da mi ga objasni tako da mi kolaci ispadnu dobri,bila bih mu zahvalna.Nije bitno koji su kolaci u pitanju.
 
Ma ima, ono s keksom i kremom za torte iz kesice, ili razni "kasato" kolaci od mlevenog keksa(dovoljno je 300 gr keksa): :lol: iseckas orahe, zele, stavis suvo grozdje, kokos...sta vec imas, zamesis sve to s malo prokuvane vode sa secerom( ako volis sladje, stavis vise secera) i komadicem margarina...Sve od oka, a ispadne dobro.Vodicu dodaj oprezno, da ne bude retko. Oblikujes kako volis,npr. kao salamicu ili poravnas u plehu...mozes da prelijes cokoladom koju prethodno rastopis sa malo margarina. Ohladis u frizideru, seckas i jedes.
 
cao baby-blue, opet ti!

Posto su te toliko spopali kolaci, pored moje bajadere toplo ti preporucujem jos nesto sto ne mora da se pece. to je moj najomiljeniji slatkis i zove se pesak torta.

dajem ti recept za normalnu meru, a moze se praviti i dupla mera (zavisi koliki kalup za tortu imas, najbolje da koristis kalup za tortu kod kojeg onaj okrugli deo moze da se skine, to mnogo olaksava stvari, ne moras kolac da istresas, samo kad je sve gotovo skines ram).

e pa slusaj:

- 1 litar mleka
- 3 kesice pudinga od vanile
- 3 kasike secera (u kristalu)
- 250g margarina
- 250g secera u prahu
- 150g mlevenog keksa
- 150g kokosovog brasna
- 150g mlevenih oraha
- 2 kesice slaga (pogledaj koliko ti prema uputstvu sa kesice treba mleka ili vode za oba slaga, pa da bi slag bio cvrsci upotrebi samo 3/4 od toga, dakle ako pise da za dva slaga treba 2dl tecnosti, a ti upotrebi 1,5 dl)

Priprema:

prema uputstvu rastvoriti puding u malo mleka (~12 kasika), zatim u to razmutiti kristal secer. staviti ostatak mleka da provri i zakuvati puding. dakle nemoj kuvati onoliko mleka koliko je navedeno u uputstvu za puding, vec na 3 kesice pudinga potrosi samo 1 litar mleka koji je naveden u receptu. ovako dobijen gust puding ohladi da bude leden.
margarin i secer u prahu treba penasto umutiti, pa dobro izmesati sa pudingom (tu mora prilicno da se fizikalise) i dobijenu masu podeliti na tri dela.
prvi deo izmesati sa keksom, drugi deo sa kokosom, treci sa orasima. dole ide prvi deo, na njega drugi i odozgo treci. nadam se da ti je jasno da ako imas gore opisani kalup za tortu onda delove redjas jedan na drugi kako je napisano, a ako nemas upotrebi serpu ili neki drugi sud, namazi papir margarinom, oblozi sud i onda redjaj slojeve naopacke (treci, pa na njega drugi pa prvi), da bi kad to kasnije izvrnes ispalo sve kako treba. to isto sve vazi i za bajaderu.

kada si tortu smestila u kalup ostavi je u frizider da se DOBRO ohladi. (nemoj biti nestrpljiva jer ako nije dovoljno hladan moze da ti se raspadne) Leden kolac premazati gustim slagom, pripremljenim kao sto je gore opisano.

Gotovo!

cao
 
una:
cao baby-blue, opet ti!

Posto su te toliko spopali kolaci, pored moje bajadere toplo ti preporucujem jos nesto sto ne mora da se pece. to je moj najomiljeniji slatkis i zove se pesak torta.

dajem ti recept za normalnu meru, a moze se praviti i dupla mera (zavisi koliki kalup za tortu imas, najbolje da koristis kalup za tortu kod kojeg onaj okrugli deo moze da se skine, to mnogo olaksava stvari, ne moras kolac da istresas, samo kad je sve gotovo skines ram).

e pa slusaj:

- 1 litar mleka
- 3 kesice pudinga od vanile
- 3 kasike secera (u kristalu)
- 250g margarina
- 250g secera u prahu
- 150g mlevenog keksa
- 150g kokosovog brasna
- 150g mlevenih oraha
- 2 kesice slaga (pogledaj koliko ti prema uputstvu sa kesice treba mleka ili vode za oba slaga, pa da bi slag bio cvrsci upotrebi samo 3/4 od toga, dakle ako pise da za dva slaga treba 2dl tecnosti, a ti upotrebi 1,5 dl)

Priprema:

prema uputstvu rastvoriti puding u malo mleka (~12 kasika), zatim u to razmutiti kristal secer. staviti ostatak mleka da provri i zakuvati puding. dakle nemoj kuvati onoliko mleka koliko je navedeno u uputstvu za puding, vec na 3 kesice pudinga potrosi samo 1 litar mleka koji je naveden u receptu. ovako dobijen gust puding ohladi da bude leden.
margarin i secer u prahu treba penasto umutiti, pa dobro izmesati sa pudingom (tu mora prilicno da se fizikalise) i dobijenu masu podeliti na tri dela.
prvi deo izmesati sa keksom, drugi deo sa kokosom, treci sa orasima. dole ide prvi deo, na njega drugi i odozgo treci. nadam se da ti je jasno da ako imas gore opisani kalup za tortu onda delove redjas jedan na drugi kako je napisano, a ako nemas upotrebi serpu ili neki drugi sud, namazi papir margarinom, oblozi sud i onda redjaj slojeve naopacke (treci, pa na njega drugi pa prvi), da bi kad to kasnije izvrnes ispalo sve kako treba. to isto sve vazi i za bajaderu.

kada si tortu smestila u kalup ostavi je u frizider da se DOBRO ohladi. (nemoj biti nestrpljiva jer ako nije dovoljno hladan moze da ti se raspadne) Leden kolac premazati gustim slagom, pripremljenim kao sto je gore opisano.

Gotovo!

cao

uuu ovo zvuchi jako !! i nije klasika orah+puter+secer+jaje ! bash si me zaintrigirala !!
jedva chekam :) a slag iz kesice... ok... ali i pravi slag rulez !!! :)
 
una:
cao baby-blue, opet ti!

Posto su te toliko spopali kolaci, pored moje bajadere toplo ti preporucujem jos nesto sto ne mora da se pece. to je moj najomiljeniji slatkis i zove se pesak torta.

dajem ti recept za normalnu meru, a moze se praviti i dupla mera (zavisi koliki kalup za tortu imas, najbolje da koristis kalup za tortu kod kojeg onaj okrugli deo moze da se skine, to mnogo olaksava stvari, ne moras kolac da istresas, samo kad je sve gotovo skines ram).

e pa slusaj:

- 1 litar mleka
- 3 kesice pudinga od vanile
- 3 kasike secera (u kristalu)
- 250g margarina
- 250g secera u prahu
- 150g mlevenog keksa
- 150g kokosovog brasna
- 150g mlevenih oraha
- 2 kesice slaga (pogledaj koliko ti prema uputstvu sa kesice treba mleka ili vode za oba slaga, pa da bi slag bio cvrsci upotrebi samo 3/4 od toga, dakle ako pise da za dva slaga treba 2dl tecnosti, a ti upotrebi 1,5 dl)

Priprema:

prema uputstvu rastvoriti puding u malo mleka (~12 kasika), zatim u to razmutiti kristal secer. staviti ostatak mleka da provri i zakuvati puding. dakle nemoj kuvati onoliko mleka koliko je navedeno u uputstvu za puding, vec na 3 kesice pudinga potrosi samo 1 litar mleka koji je naveden u receptu. ovako dobijen gust puding ohladi da bude leden.
margarin i secer u prahu treba penasto umutiti, pa dobro izmesati sa pudingom (tu mora prilicno da se fizikalise) i dobijenu masu podeliti na tri dela.
prvi deo izmesati sa keksom, drugi deo sa kokosom, treci sa orasima. dole ide prvi deo, na njega drugi i odozgo treci. nadam se da ti je jasno da ako imas gore opisani kalup za tortu onda delove redjas jedan na drugi kako je napisano, a ako nemas upotrebi serpu ili neki drugi sud, namazi papir margarinom, oblozi sud i onda redjaj slojeve naopacke (treci, pa na njega drugi pa prvi), da bi kad to kasnije izvrnes ispalo sve kako treba. to isto sve vazi i za bajaderu.

kada si tortu smestila u kalup ostavi je u frizider da se DOBRO ohladi. (nemoj biti nestrpljiva jer ako nije dovoljno hladan moze da ti se raspadne) Leden kolac premazati gustim slagom, pripremljenim kao sto je gore opisano.

Gotovo!

cao

OVO JE SUPER! :)
probala sam, sa pravim slagom i dobro je i nije tesko :)
 
Recept za Manch melou... lako je kada ga cak ja spremam i uspe mi svaki put!

5 zumanaca krenes da mutis i dodas casu (sve mere su plasticne case od jogurta) secera, onda nepunu casu ulja lagano, pa 1 casa kiselog mleka (ne extra nego ono plavo obicno), pa casa brasna, prasak za pecivo jedna kesica, pa dve kasike kakaa. sve dodajes kada se prethodna 2 dobro umute.
To lepo u podmazan pleh na 220 i dok se to pece a nece dugo, mutis 5 belanaca sa casom secera da se napravi gust sham i dodas nekoliko kapi limuna.
Kada se testo ispece iskljucis rernu, na tako vruce testo razmazes sham i vratis malo u rernu. Za to vreme kuvas (topis) tablu cokolade sa malo putera i mleka. Razmazes cokoladu preko shama i odmah tako vruce iseces. cekas da se malo ohlati i u frizider... (mada ja jedem vruce sa mlekom...)...
Eto... nije tesko, samo ako su jaja sveza da se sam lepo napravi!
Srecno!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top