Otvoreno pismo Sorosu

Glas Sauronov

Primećen član
Poruka
674
Поштовани господине Сорош,
Већ дуже време се дружим са вашим пуленима, борцима за „отворено друштво“, истина само виртуелно, пошто реално дружење не би поднео мој млади организам.
Током тог дружења скапирао сам да сам ја само патетична мала „србенда“, Прави Србин Ксенофоб. Такође сам схватио да како смо у 21. веку све мора да се мења, укључујући ту и наш народ (или „друштво“, како ваши воле да кажу). И ја бих волео да се променим, али схватио сам да не иде...
То да не иде схватио сам читајући интервју Биљане Ковачевић Вучо која је резигнирано признала: „Ми смо и даље у убедљивој мањини и Запад би то требао да схвати“. Зато вам ја и пишем ово писмо.
Велике паре уложили сте у то да се Србија измени, али учинак је био веома мршав. То мора бити да је последица рада ваших извршилаца – невладиних организација. Проста логика ми говори да је тако и да своје паре у будуће морате поверити неком другом.
Поменуо бих још неке ствари које не иду на руку вашем покрету. Невладине организације не би требало да финансира влада или органи државне управе. Зато се ваљда и зову НЕвладине. Зашто је онда у буџету АП Војводина предвиђен проценат за њихово финансирање? То даје муницију за ктитике злонамернима, какав је и потписник ових редова.
Но вратимо се на уклањање челника НВО. Да ли да отворите нове НВО, а старима укинете финансирање, или да некако макнете лидере постојећих НВО и поставите на њихова места млађе, лепше, паметније? То је ваша ствар, али могу вам дати пар савета. Ако кренете да мичете људе они ће дићи велику фрку, позивајући се на своје револуционарне заслуге. Можда ће вас оптужити да сте у дослуху са антихашким братством. Али ако их оставите без финансирања и отворите нове НВО онда се лишавате „брендова“ као што су ЈУКОМ, ЦМП, Хелсиншки одбор, Фонд за хуманитарно право... А шта ћемо онда са филијалама међународних НВО, које ће и даље водити људи без икаквог кредибилитета... Изгледа да је пред вама тежак избор.
Најзад, можда бисте могли да размотрите о командној одговорности која је ваша. Ви сте ипак вођа целе (неуспешне) параде. А шта ћемо тек са вашим БЕЗУСПЕШНИМ покушајем да макнете легалног и легитимног председника Америке, Џорџа Дабаја Буша, лидера слободног света. Преузели сте личну одговорност за тај посао и шта сада!? Можда ће албански лоби престати да вас финансира. Можда је време да окачите копачке о клин...

Дух Секире
Прави Србин Ксенофоб
 
Ko Soros? :roll: Pa to je ljubitelj ljudskih prava i "gradjana"Srbije :twisted: .
Secate se onog filma "tri karte za Holivud"?kada jurisnik i jastreb Cedin Lecic drzi sam sebi govor dok policija bije kaze"narod,sta ce nam narod" :D :D :D
 
To je najbolja uloga Terazislava Cesmica, posle legendarne uloge Bajazida 8)
Naravno, i ono kad je "ljudski" pokazao kako se smrce koka je vec uslo u anale.
Nego, sta mislis o ovom pismu. Da ga potpisujemo kao peticiju?
Mislim, stvarno "zelim da me promene", ali ovi paceri su za to krajnje nesposobni. :lol:
 
Oni "pajserom" ne mogu nekog da promene :roll:
kako su pateticni i jadni da su uspeli skoro celu javnost da okrenu protiv sebe,naravno osim ovih fanaticnih srbomrzaca janjicara ali oni su ionako nebitni.Dokaz za to ti je to i da DS polako kapira da ne mozes da budes neka stranka u Srbiji ako iole ne podrzavas Srpske nacionalne interese pa makar u nekom najnizem obliku kao sto DS i pokusava sada da bi dobio neki glas vise.
 
Naravno, a najsmesnije su razne kreature sa B92. Evo bisera izbesnog Urosa, koje sam prikupio u kracem eseju Zitija Bude iz Predgradja

Pa cekaj,ako Smiljanicevi "radnici" krenu puskama na policiju i na nas koji podrzavamo reforme,normalno da treba da spasimo evroatlantske integracije Srbije.

To uopste nije OK,znam da je zivot kucka i da na kraju svi umremo,ali zar da se site toliko bazira na LAZIMA! Uross78

Samo malo hapsenja,jedan slucaj Roze Luksemburg,i da vidis kako bi se stoka opametila!Ne bi vise kocila reforme i tranziciju! Uross78, social-demokrata

Pa ne postoji vece zlo od popova iz SPC.Nadmasili su i the very Satan! Uross78

Polozaj Albanaca od 1989.do 1999. je bio stravican i bili su izlozeni genocidu.Mogao ih je ubijati,a i ubijao ih je,bilo ko,a da za to ne odgovara. Uross78

Mislim da BiH ne sme i ne moze da povuce tuzbu,jer velikosrpska agresija na BiH mora da bude sankcionisana i pravda mora da bude zadovoljena.Jedina prepreka placanju reparacije BiH jeste postojanje Republike Mrske,uups tzv.Republike Srpske,kao genocidne tvorevine. Uross78

Albance do 1999. godine i jeste ubijao ko je hteo,i za to je bio nagradjivan,umesto da bude sankcionisan,ali se to danas desava Srbima uz punu podrsku Vojislava Kostunice i Patrijarha Donalda Duck-a,koji pozivaju tamosnje malobrojne Srbe,koji su na PRAGU ISTREBLJENJA,da ne glasaju!

Ne prdim protiv svoje zemlje,vec protiv onih koji ne shvataju realnost,i kojima najvise odgovara Srbija u srednjem veku,umesto u 21.om!

Srbi su u ovim ratovima bili koljaci i agresori,a Albanci zrtve.Albanci se,nazalost,samo svete za ono sto su 1o godina prezivljavali.Ne opravdavam ih,ali ih razumem.

Vidim da si nacionalno isfrustriran i uplasen,te necu s tobom komunicirati.

Ne,nego cu uvek prvo da osudim svoje dvoriste i pljunem po njemu.

Ne,nego da ti ne mozes da shvatis,jer imas centralizovan,srBski mozak... Objasnice ti Henry,ja nemam zivaca.

kad mi VSN idiot kaze da sam Siptar,onda mora da vredim,jer sam njihov objekat mrznje,kao i Albanci

Nisam ni ja srbomrzac,al da je Draza bio fasista bio je!Potpuno isto kao Eugen Kvaternik,Ante Pavelic i Alojzije Stepinac!

U Ukrajini ce pobediti prozapadna opcija.Ako ne milom,a onda protestima!


Ponekad kad citam ovo mislim da se lik samo dobro zeza... ali kad bolje razmislim takve iste stavove, samo malo "strucnije" nam serviraju BKV, NK, Sonja Biserko i njima slicni, zatim Vuk Draskovic ponekad slicno lupeta kad nas "predstvalja" u svetu i tome slicno...
 
Evo kako "srbendu ksenofoba" definise Henry Chinaski, doajen srbofobije na internetu, inace poznat kao idol na forumu B92 (za Administratora: ovo nije nista licno, ja navedenog "znam" samo preko njegovih poruka na tom forumu, a te poruke su na primer ovakve: http://www.geocities.com/ynrehiks2004/Henry.htm )

dakle:
Ti si samo jedan obicni pateticni zbunjeni Pravi Srbin Ksenofob, samo malo pismeniji od vadikalskih idiota (mada se to po ovome "koeficijenAt" ne bi reklo, ali 'ajde). E takav si ti. Onaj ko nije bio protiv The Projekta* iz devedesetih zbog toga sto smatrao da je on los, vec je bio samo protiv izvodjaca radova istog, od onih koji nisu bili protiv njihovog Slobe zbog toga sto je ratove vodio vec zbog toga sto ih je izgubio. Takav si ti. Ti si jedan od onih koji nece u Evropu jer su negde u sebi svesni toga da bi oni u Evropi sluzili za sprdnju. Nekada se to zvalo gibanicar. A danas se zove Srbenda Obicni. Ti si Mile sa Cubure uzivo (vidim citiras tamo ona izdrzavana lica poznata kao BG sindikat) koji se dernja "oni bre nama hoce da zabrane da mi bre budemo mi, alo bre". Taj si ti. Onaj sto bi da mivstvuje neuznemiravan ni od koga. Zao mi je, to nece moci. Evropa se ovoga puta odlucila da se spusti na ovaj deo Balkana, a ti ako se opires proci ces kao ostali The Ponosni Opiraci Evropi kroz istoriju - severnoamericki indijanci, Maje, Inke, Aboridzini i slicni. *******, takva ti karma.
* branjenja nejaci, svecenja ognjista, jednostavno srBstva..., i to samo ako si se bio ispilio u to vreme, a ja ga cenim da nisi, jel tako, drka drka djon


Sada: prvo izvinjenje zbog recnika, ali imajte to u vidu recimo kad slusate B92 :twisted:
Drugo par komentara, ako se izuzem ovaj recnik:
1. Ja nisam bio protiv "Projekta", jer normalno je da jedan narod tezi svom ujedinjenju, ako nema druge silom. Bio sam protiv nacina, tacnije protiv toga sto "izvodjac radova" nije skapirao na vreme "svetsku realnost", citaj: nije se od pocetka cepio Amerima, kao sto je to radio Tudjman koji je, gle cuda, svoj projekat (nimalo moralno isparvniji) OBAVIO.
2. Ovo za sprdnju ne stoji. Cak ce pre biti da ce neke podrepne muve pre biti za sprdnju. Ja sam obisao bar pola Evropa i to ce se i na ovom forumu videti.
3. Ono za Maje, Inke, etc. cemo tek videti, a posebno s obzirom na
4. Da mi ovo ne govori neko iz USA, nego domaci "Amerikanac" koji daje sebi za pravo da govori u ime "civilizovanog sveta"
5. Da, dosta sam lican jer je ovo upereno konkretnoj "srbendi" tj meni. Autor ovog teksta je inace poznat po pezorativnim generalizacijama tipa Prcmilovice, Drcmilovice... a moja malenkost je, evo, peta generacija u BGD. Dakle, ja sam sam najbolji dokaz protiv ovakvih generalizacija.
 
gigule:
aha
OK
to je bila kao ironija to srbenda ksenofob
pa nije smešno
ozbiljno je
ne verujem u tezu o njima kao prodanim dušama i vama/drugima kao super patriotama...nekako istina je negde između,a?
pazi generalizacije i podele su najgore ali kada te neko stalno deklarise kao srbendu zaostalog onda ti malo i ide na zivac i normalno je da dolazi do kontraefekta.Evo i ja sam malo citao ove patetike sa B-92 i muka mi.kao da su tamo najveci neprijatelji svega Srpskog.I onda se cude kada se odgovori.Ovde ne mislim samo na ove sa B-92 nego uopste.
 
gigule:
Ok momak...živ ti meni bio...
nego šta fali mom rečniku i ja slušam taj radio??
e retroričko pitanje.

E moj gigule, slusam i ja... cesto po inerciji, valjda navika iz Slobinog vremena, pa i kasnije kada su bili dosta kriticni prema vladi Zivkovic-Jovanovic. A sada kad slusam njihov dnevnik cesto sam prinudjen da sliku moje devojke koja je na radio-aparatu okrenem jer imam neodoljivu zelju da radiju (naravno onima koji tamo govore) pokazujem srednji prst i jos tako neke skaradne detalje.
Dakle, slusaj ti njih i dalje, ziv mi bio, samo nemoj apsolutno da im verujes. Ni njima, ni bilo kome. :wink:
p.s. A recnik? Pa to je recnik coveka koji NE MOZE BITI BANOVAN na njihovom forumu. Pa sad ti vidi, a druge banuju za mnogo manje stvari.
 
BS su neizivljeni idioti i takvih imas svuda na planeti. To sto neko u njima vidi neku umetnost - ok, razni ljudi - razne cudi... Daleko bilo da to svrstava nekoga u red 'dinaroidnih kromanjonaca'...

Dinaroidni kromanjonac je, izmedju ostalog, i bas ono sto je Henry rekao - Osoba koja ni ne shvata da je 'The Project' bio cist fasizam na delu, i koja ne osudjuje Slobu i ostale kretene koji su nas do ovde doveli zato sto su pobili tolike ljude i opustosili zemlju, vec zato sto nisu uspeli u 'The Project'... Takvih je nazalost previse ovoj zemlji, i bas zbog takvih smo tu gde jesmo... I opet klizimo nazad u blato iz kojeg smo tek uspeli nos da promolimo...
 
Incognito:
BS su neizivljeni idioti i takvih imas svuda na planeti. To sto neko u njima vidi neku umetnost - ok, razni ljudi - razne cudi... Daleko bilo da to svrstava nekoga u red 'dinaroidnih kromanjonaca'...

Dinaroidni kromanjonac je, izmedju ostalog, i bas ono sto je Henry rekao - Osoba koja ni ne shvata da je 'The Project' bio cist fasizam na delu, i koja ne osudjuje Slobu i ostale kretene koji su nas do ovde doveli zato sto su pobili tolike ljude i opustosili zemlju, vec zato sto nisu uspeli u 'The Project'... Takvih je nazalost previse ovoj zemlji, i bas zbog takvih smo tu gde jesmo... I opet klizimo nazad u blato iz kojeg smo tek uspeli nos da promolimo...

1. Da bas je "neizivljeno" spojiti neke obrasce koji su postojali od drevnog Egipta, pa do nasih dana, pa cak i dalje u dalekoj buducnosti 8)
Ja kad sam ih cuo rekao sam : Gde ste bili celog mog zivota. Uostalom o ukusima se ne raspravlja, a slozices se da je BS urbani fenomen.
2. Ako je The Project bio cist fasizam na delu onda su to bili i Bizmarkov projekat i americko spajanje zemlje "od jednog do drugog mora", a sve preko ledja crvenokozaca - pravih Amerikanaca i jos mnogo sta drugo.
Fasizam je onda i ono sto je radio Tudjman i u cemu je USPEO uz veliku PODRSKU "DEMOKRATSKOG SVETA".
I sta smo iz toga zakljucili?
 
Naravno, a najsmesnije su razne kreature sa B92. Evo bisera izbesnog Urosa, koje sam prikupio u kracem eseju Zitija Bude iz Predgradja

Pa cekaj,ako Smiljanicevi "radnici" krenu puskama na policiju i na nas koji podrzavamo reforme,normalno da treba da spasimo evroatlantske integracije Srbije.

To uopste nije OK,znam da je zivot kucka i da na kraju svi umremo,ali zar da se site toliko bazira na LAZIMA! Uross78

Samo malo hapsenja,jedan slucaj Roze Luksemburg,i da vidis kako bi se stoka opametila!Ne bi vise kocila reforme i tranziciju! Uross78, social-demokrata

Pa ne postoji vece zlo od popova iz SPC.Nadmasili su i the very Satan! Uross78

Polozaj Albanaca od 1989.do 1999. je bio stravican i bili su izlozeni genocidu.Mogao ih je ubijati,a i ubijao ih je,bilo ko,a da za to ne odgovara. Uross78

Mislim da BiH ne sme i ne moze da povuce tuzbu,jer velikosrpska agresija na BiH mora da bude sankcionisana i pravda mora da bude zadovoljena.Jedina prepreka placanju reparacije BiH jeste postojanje Republike Mrske,uups tzv.Republike Srpske,kao genocidne tvorevine. Uross78

Albance do 1999. godine i jeste ubijao ko je hteo,i za to je bio nagradjivan,umesto da bude sankcionisan,ali se to danas desava Srbima uz punu podrsku Vojislava Kostunice i Patrijarha Donalda Duck-a,koji pozivaju tamosnje malobrojne Srbe,koji su na PRAGU ISTREBLJENJA,da ne glasaju!

Ne prdim protiv svoje zemlje,vec protiv onih koji ne shvataju realnost,i kojima najvise odgovara Srbija u srednjem veku,umesto u 21.om!

Srbi su u ovim ratovima bili koljaci i agresori,a Albanci zrtve.Albanci se,nazalost,samo svete za ono sto su 1o godina prezivljavali.Ne opravdavam ih,ali ih razumem.

Vidim da si nacionalno isfrustriran i uplasen,te necu s tobom komunicirati.

Ne,nego cu uvek prvo da osudim svoje dvoriste i pljunem po njemu.

Ne,nego da ti ne mozes da shvatis,jer imas centralizovan,srBski mozak... Objasnice ti Henry,ja nemam zivaca.

kad mi VSN idiot kaze da sam Siptar,onda mora da vredim,jer sam njihov objekat mrznje,kao i Albanci

Nisam ni ja srbomrzac,al da je Draza bio fasista bio je!Potpuno isto kao Eugen Kvaternik,Ante Pavelic i Alojzije Stepinac!

U Ukrajini ce pobediti prozapadna opcija.Ako ne milom,a onda protestima!


Ponekad kad citam ovo mislim da se lik samo dobro zeza... ali kad bolje razmislim takve iste stavove, samo malo "strucnije" nam serviraju BKV, NK, Sonja Biserko i njima slicni, zatim Vuk Draskovic ponekad slicno lupeta kad nas "predstvalja" u svetu i tome slicno...

:rotf::rotf:
 

Back
Top