LJUBAV !?

nsbee:
Ne bre. Zasto tako mislis?
zato sto covek, sve sto radi u zivotu radi da bi upotpunio svoj zivotni vek tj. boravak na zemlji. svi tezimo da pobegnemo od stereotipa. trudimo se da pokusamo skoro sve samo da jednog dana ne bih sebi dozvolili reci kako smo to trebali uciniti i kako je to bila velika sansa...
tako i ljubav, jednostavno, potreba.
shvatis da ti treba jos neko da delite zivotna iskustva, mozda da te zastiti ili bar da je tu. ali, postavlja se pitanje: STA AKO TE TAJ IZDA, ODE ILI JEDNOSTAVNO NESTANES IZ NJEGOVOG ZIVOTA KAO DA NIKAD NISI NI BIO I SVE VREME ULOZENO U TAJ ODNOS I SVE PRETRPLJENO U SVEMU TOME, NISTA, SAMO JEDNO VISE ISKUSTVO I NISTA VISE. I STA ONDA......... IDEMO OD ISKUSTVA DO ISKUSTVA.
 
bojke:
nsbee:
Ne bre. Zasto tako mislis?
zato sto covek, sve sto radi u zivotu radi da bi upotpunio svoj zivotni vek tj. boravak na zemlji. svi tezimo da pobegnemo od stereotipa. trudimo se da pokusamo skoro sve samo da jednog dana ne bih sebi dozvolili reci kako smo to trebali uciniti i kako je to bila velika sansa...
tako i ljubav, jednostavno, potreba.
shvatis da ti treba jos neko da delite zivotna iskustva, mozda da te zastiti ili bar da je tu. ali, postavlja se pitanje: STA AKO TE TAJ IZDA, ODE ILI JEDNOSTAVNO NESTANES IZ NJEGOVOG ZIVOTA KAO DA NIKAD NISI NI BIO I SVE VREME ULOZENO U TAJ ODNOS I SVE PRETRPLJENO U SVEMU TOME, NISTA, SAMO JEDNO VISE ISKUSTVO I NISTA VISE. I STA ONDA......... IDEMO OD ISKUSTVA DO ISKUSTVA.



Zar ne mislis da ti isto tako mozda izdas nekoga, odes i nestanes iz njegovog zivota? Ne mislim da volimo samo zbog neke potrebe, onda to ne bi ni bila ljubav. Gde su osecanja? I kad sve prestane,...prestalo je, ali je u dusi ostalo nesto.
 
bojke:
nsbee:
Ne bre. Zasto tako mislis?
zato sto covek, sve sto radi u zivotu radi da bi upotpunio svoj zivotni vek tj. boravak na zemlji. svi tezimo da pobegnemo od stereotipa. trudimo se da pokusamo skoro sve samo da jednog dana ne bih sebi dozvolili reci kako smo to trebali uciniti i kako je to bila velika sansa...
tako i ljubav, jednostavno, potreba.
shvatis da ti treba jos neko da delite zivotna iskustva, mozda da te zastiti ili bar da je tu. ali, postavlja se pitanje: STA AKO TE TAJ IZDA, ODE ILI JEDNOSTAVNO NESTANES IZ NJEGOVOG ZIVOTA KAO DA NIKAD NISI NI BIO I SVE VREME ULOZENO U TAJ ODNOS I SVE PRETRPLJENO U SVEMU TOME, NISTA, SAMO JEDNO VISE ISKUSTVO I NISTA VISE. I STA ONDA......... IDEMO OD ISKUSTVA DO ISKUSTVA.
logika ti je potpuno pogresna...zasto se bavimo portom? ionako je efekat kratkotrajan i moras uvek iznova da vezbas ako zelis rezultate...zasto jedes ? ponovo ces biti gladan...zasto spavas...itd...sta ako..bezveze...zivot prodje bilo da ga prespavas ili da nesto ucinis, nekog volis, nesto das...
 
srna33:
bojke:
nsbee:
Ne bre. Zasto tako mislis?
zato sto covek, sve sto radi u zivotu radi da bi upotpunio svoj zivotni vek tj. boravak na zemlji. svi tezimo da pobegnemo od stereotipa. trudimo se da pokusamo skoro sve samo da jednog dana ne bih sebi dozvolili reci kako smo to trebali uciniti i kako je to bila velika sansa...
tako i ljubav, jednostavno, potreba.
shvatis da ti treba jos neko da delite zivotna iskustva, mozda da te zastiti ili bar da je tu. ali, postavlja se pitanje: STA AKO TE TAJ IZDA, ODE ILI JEDNOSTAVNO NESTANES IZ NJEGOVOG ZIVOTA KAO DA NIKAD NISI NI BIO I SVE VREME ULOZENO U TAJ ODNOS I SVE PRETRPLJENO U SVEMU TOME, NISTA, SAMO JEDNO VISE ISKUSTVO I NISTA VISE. I STA ONDA......... IDEMO OD ISKUSTVA DO ISKUSTVA.



Zar ne mislis da ti isto tako mozda izdas nekoga, odes i nestanes iz njegovog zivota? Ne mislim da volimo samo zbog neke potrebe, onda to ne bi ni bila ljubav. Gde su osecanja? I kad sve prestane,...prestalo je, ali je u dusi ostalo nesto.
Ne, ja jednostavno ne izdajem. Stvari prihvatam onakvim kakve jesu i trudim se da ne povredim nikoga i znam da do sada bar nisam. ja ljubav zelim ali je shvatam na nacin na koji je shvatam i posmatram kao nesto sto jednostavno dodje, tu je i i prodje kao i sve u zivotu. Ne mogu reci da nema prednost u odnosu na neke sporedne stvari ali ipak, zar nije tako.
voleti i biti voljen. mislim da je to ipak san svih nas, ispravi me ako gresim. ali da li san moze biti java, verovatno da moze ali ne u svim slucajevima. e, ja bas mislim na te slucajeve kojima se san o ljubavi nije ostvario i mozda nikad nece. :cry:
 
Hm... definitivno ne mogu da se slozim sa tobom. Vidis, po meni je ljubav razumevanje, smeh, lupetanje, nesto cvrsto sto ne prolazi tek tako. Covekova velicina se bas i ogleda u tome koliko je spreman da pruzi. Zamisli da udjes u novu vezu sa stavom ,,Jao, sta ako me ostavi?" A to ne treba tako. Treba da cenis svaki trenutak koji provodis sa dragom osobom naravno, ako osecas da je to ono pravo. Oslobodi se predrasuda jer u suprotnom nikada neces moci da uzivas u onome sto ti se pruza. Nikada neces moci da se opustis i uvek ces ziveti u nekom strahu i grcu. Jednostavno, nekad ostavi mozak par koraka iza sebe.
 

Ne mozes reci da nikad nisi izdao. Upravo je tako govorio nekog koga mnogo volim, a ipak me izdao. Slazem se da stvari treba prihvatiti onakve kakve jesu. San o ljubavi, i kad ga imamo, nismo svesni da ga imamo, i zelimo nesto vise i nesto bolje. Pravi ceovek nikad nije zadovoljan ni sa cim.- R. Serbedzija.
 
bojke:
...voleti i biti voljen. mislim da je to ipak san svih nas, ispravi me ako gresim. ali da li san moze biti java, verovatno da moze ali ne u svim slucajevima. e, ja bas mislim na te slucajeve kojima se san o ljubavi nije ostvario i mozda nikad nece. :cry:
A ja mislim da je baš to pogrešno -što većina nas razmišlja o ljubavi kao o nekom imaginarnom snu, dostupnom samo povlašćenim pojedincima, miljenicima sudbine.
Realniji i bliži mi je stav nedavnog poznanika: ljubav je prijatnost izazvana saznanjem da 'kod onog drugog' izazivamo prijatnost.
Zvuči jednostavno, ali je zaista komplikovano održati taj osećaj u kontinuitetu.
 
zainteresovana:
A ja mislim da je baš to pogrešno -što većina nas razmišlja o ljubavi kao o nekom imaginarnom snu, dostupnom samo povlašćenim pojedincima, miljenicima sudbine.
Realniji i bliži mi je stav nedavnog poznanika: ljubav je prijatnost izazvana saznanjem da 'kod onog drugog' izazivamo prijatnost.
Zvuči jednostavno, ali je zaista komplikovano održati taj osećaj u kontinuitetu.

Slazem se. Ljubav nije san. Istina, mi sanjamo ljubav, ali ona je "ljubav" tek kad je ostvarena i u javi.

Mada mislim da je "prijatnost" preblaga rec...
 
LJUUUUUUUBAAAAAAAAAAAAV!
01_2_4.gif
:P
 
nsbee:
Hm... definitivno ne mogu da se slozim sa tobom. Vidis, po meni je ljubav razumevanje, smeh, lupetanje, nesto cvrsto sto ne prolazi tek tako. Covekova velicina se bas i ogleda u tome koliko je spreman da pruzi. Zamisli da udjes u novu vezu sa stavom ,,Jao, sta ako me ostavi?" A to ne treba tako. Treba da cenis svaki trenutak koji provodis sa dragom osobom naravno, ako osecas da je to ono pravo. Oslobodi se predrasuda jer u suprotnom nikada neces moci da uzivas u onome sto ti se pruza. Nikada neces moci da se opustis i uvek ces ziveti u nekom strahu i grcu. Jednostavno, nekad ostavi mozak par koraka iza sebe.
A, sta ako u jednom trenutku stanes I shvatis da si mozda previse puta pruzao. Na ovom svetu nije sve ni crno a bogami nije ni med I mleko. Apsolutno se slazem sa teorijom u vezi sa velicinom coveka na osnovu onoga sto je spreman da pruzi, ali da li je pruzanje sve?! Sta ti mislis o tome?
Ne plasim se veze, ne ulazim u nju sa predrasudama ali neke stvari se dese I desavace se dok je nas sposobnih da volimo I, kako ti rece, da pruzamo.
 
srna33:

Ne mozes reci da nikad nisi izdao. Upravo je tako govorio nekog koga mnogo volim, a ipak me izdao. Slazem se da stvari treba prihvatiti onakve kakve jesu. San o ljubavi, i kad ga imamo, nismo svesni da ga imamo, i zelimo nesto vise i nesto bolje. Pravi ceovek nikad nije zadovoljan ni sa cim.- R. Serbedzija.
Apsolutno, da stojim izaza svake svoje reci. Tako da ja nikad DO SADA nisam izdao.
Sta vise sam se dugo zrtvovao zbog jedne osobe koju sam u pocetku mnogo voleo ali nakon vremena osecanja su splasnula pa sam do neke mere se osecao odgovornim za nju I nisam hteo ista da joj kazem s nadom d ace se osecaj vratiti. Ali, kada sam shvatio da treba da joj kazem I lepo popricamo (BUB!)…. ETO NJE SA DRUGIM…….. KAKVA IRONIJA !!!!!!!!!! tako da, mislite malo na sebe ma koliko to sebicno zvucalo !!!!!!!
 

Back
Top