hitno

pericco

Zainteresovan član
Poruka
116
Kako da povezem 4 kompijutera preko lana. Svi kompijuteri su povezani kablom preko lan modema.
DA LI NEKO MOZE DA MI DA DETALJNO UPUTSTVO ZA INSTALACIJU MREZE? MOLIM vas napisite mi najprostije i sve po redu sta treba da se radi, posto sam DUDUK za ovo!
Unapred HVALA!!!
 
Kako to mislis lan-modema? trebaju ti mrezne kartice, switch ili hub uredjaj i 4 obicna (neukrstena) UTP kabla. Kad sve to povezes, znaci svi kompjuteri da budu povezani sa habim, uradis sledece:

Svima zadas sledece parametre TCP/IP podesavanjima njihovih mreznih kartica

IP Address: 192.168.0.1 (pa 2,3 i 4)
Subnet Mask: 255.255.255.0 (kod svih isto)

Naziv radne grupe (na primer Workgroup) kod svih isto
i da computer name svi imaju razlicito.
I to je to.

pogledaj malo po netu, imas milion objasnjenja.
 
Moze i mal jednostavnije ako su na kompovima 98-ice i ako ne furas kroz mrezu straobalno puno podataka: Umesto TCP/IP porotokola i podesavanja istih Instaliraj NetBEUI protokol i sve radi! To ti je ravnopravna mreza.Tako mozes da maksimum do 30 racunara
 
Pjer_Nis:
Kako to mislis lan-modema? trebaju ti mrezne kartice, switch ili hub uredjaj i 4 obicna (neukrstena) UTP kabla. Kad sve to povezes, znaci svi kompjuteri da budu povezani sa habim, uradis sledece:

Svima zadas sledece parametre TCP/IP podesavanjima njihovih mreznih kartica

IP Address: 192.168.0.1 (pa 2,3 i 4)
Subnet Mask: 255.255.255.0 (kod svih isto)

Naziv radne grupe (na primer Workgroup) kod svih isto
i da computer name svi imaju razlicito.
I to je to.

pogledaj malo po netu, imas milion objasnjenja.
Pa predlozi mi neki sajt na kome ima tih objasnjenja
 
Imam problem sa puštanjem divx filmova. Ima tona nema slike. Imam divx mpeg4 codec ali problem i dalje postoji. Pomagajte,šta da radim? Inače do skoro je sve funkcionisalo dok ja nisam nešto greškom obrisala i eto problema
 
Ti onako da se "uslepujes" u temu o mrezama andjele? :D :lol: :D
Proveri jos jednom sva setovanja za graficku, mozda si tamo nesto "raznizala". Mozda si greskom deinstalisala i codec.
 
A kako umreziti dva racunara?
Ja imam VIA Rhine II Fast Ethernet Adapter (mislim da mi je integrisana)
Potreban mi je kabl i to crossover UTP (za mrezu izmenju 2 racunara ne treba switch, jel tako?)
i podesiti gore navadene parametre TCP/IP protokola.
Sta jos treba?
Ima li neke veze duzina kabla i moraju li mrezne kartice da budu iste?


:oops:
 

Back
Top