traktor

nobody

Početnik
Poruka
15
bomoz bog dobri ljudi. moj problem nije urgentan tako da mozemo i opusteno. komp je kupljen nov pre godinu dana.od prvog dana pa do dana danasnjneg cuje se kao traktor. krklja,kaslje,tandrce...i tako.
mislim, sve lepo radi osim toga. i tako ja svakog dana mislim da ce iz kucista da mi izadje neki traktor i poceti da mi ore sobu.no,salu na stranu,jel zna neko,ozbiljno,zasto mi tako tandrce i krci?ja kontam da je hard disk u pitanju ali ne znam sta sa njim. dok sam na netu recimo,radi kao bombonica.da, i ona crvena lampica se pali uvek kad se ovaj zakaslje.ajd' uzdravlje.
 
ASUS A7V8X-X VIA KT400 AGP8X/D5 1/LAN
AMD ATHLON XP 2200+ 1.80 GHz
DDRAM 256/333 ACE
VGA nVidia GF 64MB 460SE DDR TV
ANS MIDI TOWER SJA 92 P4 300W STD
17" SAMSUNG SYNCMASTER 753S
HDD 80GB 7200
LG COMBO DRIVE CD/RW/DVD 4480

valjda nisam nista bitno propustio...al' sam ti dao DNK mog kompa... :D pozdrav.
P.S. ne znam konfiguraciju traktora i kombajna i motokultivatora sakrivenih unutra.... :D
 
Nisi dao koji ti je Hard disk, Western Digital hoce da se cuje, mada ne bi smeo bas da preteruje. Mozda je i neki ventilator, nije zgoreg malo higijene: Isljuci komp, otkaci kabal za 220v, skini levi poklopac (gledano spreda)-imas dva ili tri srafa duz te stranice, pa pospremi malo unutra: zacudices se sta sve tu moze da se nadje-prasina, paucina, mozda je stvarno i neki IMT 603 zalutao unutra?
 
Bog ti pomog'o!
nobody:
da, i ona crvena lampica se pali uvek kad se ovaj zakaslje.
Sam si sebi odgovorio,u pitanju je hard.
Ako ti ne predstavlja problem,otvori kućište i pogledaj da li je dobro pričvršćen šrafovima za šasiju.
 
mslav:
nobody:
da, i ona crvena lampica se pali uvek kad se ovaj zakaslje.
To ti samo znaci da se napinje :lol:
A pogledaj malo bolje unutra i vidi da neki kabl ne kaci od kuler ili napajanje.
Ne,to ne znači da se napinje :lol: , ta lampica očitava bilo kakvu aktivnost harda.
Mslave prijatelju,nije rešenje svake buke iz kućišta "kabl ti kaci ventilator",ne verujem da se kabl odmara dok je čovek na netu.
Doduše,sve je moguće a i pitanje je kolika je to buka uopšte.
Možda je u granicama normale za taj model harda ali čoveka iritira,što ne znači da nešto nije u redu.
 
Evo sada jedne zanimljive (inace istinite) price iz servisa:
dolazi tip iz bosne i ostavlja komp na keme pise:
Popravka nije moguca! Probati u Beogradu.

Opis kvara: U racunaru nesto tandrche, a kada se okrene naopako onda netandrche.

I na kraju se ispostavi da hard disk nije bio lepo prishrafljen!!!

I sta dalje reci??? :roll:

P.S. moj otac je jednom lepo rekao : "Puska nikad' nije skupa"
 
hvala vam ljudi sto se trudite.meni je milion puta palo na pamet da ustvari nije dobro pričvršćen hard ali ga nisam otvarao. probaću sad da ga otvorim pa cu vam javiti da li je pomoglo.
 
ja otvorih kućište a hard disk zabetoniran. znači ne da je zašrafljen nego ludilo. znači nije to u pitanju. jel ima neko neku drugu ideju? a hard je Maxton ako nekom to znači. :(
 
Uzmeš lepo (super) lepak i zalepiš sve otvore na kućištu. Znači sve lepo pređeš tako da nema nigde lufta. I šta time dobiješ? Zvučno izolovano kućište. 8) Nema više mesta buci, i ko će se onda još pitati šta je to tandrkalo unutra.
 
Otvori kuciste, ukljuci kompjuter pa oslusni odakle dolazi buka...najverovatnije od ventilatora. Vecina kompjutera ih ima 3 - zameni onaj koji pravi problem a mozda pomogne i kap ulja - ne jestivog :D .
 
daj ljudi pomozite,nije valjda da niko nije imao bliski susret sa takvim problemom.skidam vam svima kapu za znanje u ovoj oblasti,ali nemojte se praviti Bil Gates ako ne znate nista o ovako debilnom problemu.
 
Prijatelju i ja imam Maxton-ov hard i isto je jako bučan. Oni su jednostavno takvi i tvom problemu nema rešenja osim kupovine novog harda. Razmisli o nekom Seagate modelu, kao što je serija 'Barracuda', jer to su izrazito tihi hard diskovi.
Znači ti ne možeš utišati hard disk. :wink:
 

Back
Top