Sta znaci kada je hormon stitnjace...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Svasta... sta to znaci "sto ne pitas sta te zapravo interesuje"??? Majka mi ima gore navedenu dijagnozu i ni sama ne zna (jer joj niko nije rekao) da li je to stanje izazvano hipo ili hiper funkcijom zlezde. Posto pije tablete koje sadrze hormone stitnjace i posto ima par simptoma (koje sam isto tako navela)hipotireoze a ni jedan hipertireoze, onda sam postavila pitanje ovde u vezi nivoa Tg hormona da budem sigurna kada joj preporucim ishranu za hipotireozu. Znam da ponekad i kod smanjene funkcije zlezde neke su vrednosti uvecane i sad da si mi ti lepo rekla da je ta vrednost uvecana kod hipotireoze onda bih ja bila 100% sigurna da joj kazem sta da izbegava a sta da unosi u organizam. Je li ovo dovoljno, ili treba da jos uvek pravdam zasto sam postavila pitanje?
 
O da, i net sam citav pretrazila i naucila sto je se moglo sa neta, nisam nigde nasla sta znace vrednosti hormona i zato sam pitala. Primetila sam i pre da si ponekad bas gruba i neprijatna sa ljudima ovde na netu, kritikujes, jako si arogantna... Ako neko trazi pomoc a ti lepo sa covekom i lepo objasnis ako neko nesto ne razume. Ljudi ne znaju medicinu, bave se drugim stvarima u zivotu, nemaju vremena da citaju tvoja dugacka uputstva kako da se postavi pitanje na pravilan nacin i time ne isprovociraju tvoje negativne komentare.

A to sto milion puta nisi bila u pravu sto se tice medicine, pa i ja koja sam medunarodni pravnik znam da si pogresila, da ne pricamo.

Ne treba samo raditi za dobre svrhe, treba raditi i na dobar nacin.
"Lepa rec i gvozdena vrata otvara"

Puno pozdrava i uzmi ovo kao pozitivnu kritiku. I naravno, sva pitanja iz oblasti prava Evropske Unije i medunarodnog prava mozes da uputis meni, kojoj ce biti drago da odgovori na lep nacin :-)
 
Joj Boze :roll: ...nemam snage da svaki put ponavljam istu pricu...kako da dam precizan odgovor ako ne postavis precizno pitanje, pa pobogu ne gledam u pasulj sta bi sve moglo da bude, niti imam toliko vremena da pisem eseje koje vi necete da citate...jesi li cula nekad za konkretno pitanje-konkretan odgovor.


I smucile su mi se stalno vase kritike, a pri tome necete ni da se potrudite da ljudski postavite pitanje.
Na ovom linku postoje podele hipotireoze, sa sve vrednostima hormona.
http://www.medicina.hr/clanci/hipotireoza.htm
Pogledajte samo koliko vrsta i podela postoji, kako mogu znati koji je uzrok simptoma koje ima tvoja mama, da li je nastalo dejstvom nekog sistemskog poremecaja organizma, da li gospodja pati od nekih bolesti jos...nodozna struma mi nista ne znaci.To je samo pokazatelj uvecanja stitaste zlezde bez klinickih znakova poremecaja funkcije zlezde, a sve to zahteva ne samo ispitivanje hormona vec i ultrazvuk, scinitigrafiju zlezde(snimanje uz pomoc radioaktivnih kontrasta) radi utvrdjivanja uzroka nastanka tog problema jer struma se retko danas javlja zbog nedostatka joda u ishrani ali se iza takvog stanja cesto moze kriti i zapaljenje(zbog povisenja Tg moze se posumnjati i na autoimuni proces)ali fale mi podaci o mikrozomskim antitelima,pa i komplikovanija stanja...

Stvarno mi je zao sto ti ne mogu dati precizniji odgovor,ali ovo nije medjunarodno pravo i nema paragraf zakona broj 542874 ...valjda si posle svega ovoga i sama shvatila da ne mogu reci da to je hipotireoidizam.Kao sto rekoh mozda jeste,mozda nije...
Pozdrav!
 
Ma jeste, nemas dovoljno podataka i sve ja to razumem, ali kako JA da znam da ovi podaci nisu dovoljni??? I ako zelis da upozoris na nedostatak podataka, onda se to uradi na malo lepsi nacin, to je sve.

P.S. Vidis kako i ti ne znas pravne slucajeve: nema tu ovaj ili onaj paragraf pa ga samo primenis, to je hrpa cinjenica, ili polu cinjenica, ili pretpostavki, i milion nacina interpretacije svih njih, i tek onda dolaze paragrafi, pa da li je ovaj ili onaj primenjiv... a ovo sve je samo pitanje aplikacije, bez pitanja juridikcije, administracije...

Vidis sta zelim da ti kazem?
 
Eeeeeeeeeeeeeeeeee, pa vratis se na prvu temu "pre postavljanja teme...procitajte ovo!".
Nisam stavila to tu iz cista mira, da li ti shvatas sta hocu da kazem?
Pa valjda kad udjes kod lekara u ordinaciju mu kazes zasto si dosla, koje su smetnje, sta te je dovelo do njega...ne banes sa 3 podatka i dobijes sve odgovore.

Da ne gusimo ljude sa nasom prepiskom, ja ne poznajem pravo ali da mi treba objasnjenje necega sigurno bih pravnika uputila u pricu u vezi koje trazim savet, zar ne?
 
Uhhhh... jeste mogla si biti u pravu da nije bilo dovoljno podataka i da ti je trebalo vise njih. Haloooo! To sam ti vec rekla ne moras da ponavljas ni ti ni ja nesto o cemu se slazemo.

Moja kritika je bila upucena prema tvome generalnom odnosu sa ljudima na ovom forumu. A to sto si kucala "pre postavljanja teme procitajte ovo" meni ne znaci puno jer kada kazes tamo da ti treba dovoljno podataka da bi dala odgovor, a kako ja da znam da dijagnoza, nivo hormona, simptomi, ime leka, i ostalo sto sam navela nije dovoljno? Kako ja ili bilo ko drugi ko nije studirao medicinu da zna sta to znaci "dovoljno podataka"? I ako nema dooljno podataka, onda fino kazes "ne mogu da dam odgovor jer nemam dovoljno podataka" i to je sve! Sto moras da budes drska? Nismo svi ovde svaki dan.

Procitaj svoj prvi post na ovom topic-u pa ces videti. Ne mogu uopste da shvatim zasto takvo ponasanje, cuj molim te "zasto te ja ne pitam ono sto ustvari zelim da pitam"? Pa naravno da te pitam ono sto zelim da pitam i to na najbolji nacin na koji ja mogu da postavim pitanje, sta mislis da sam dosla da pitam nesto sto ustvari ne zelim da pitam, ili...?

I nemoj mi molim te toga, da ja i ti ne gnjavimo ljude ovde, jer niko ko ne zeli ne mora ni da cita ovo, jel'da? Zato sledeci put kada i ako odgovoris, pusti neka se vidi da si odgovorila a ne samo onda kada otvoris ovu temu, ok.
 
Dr. ne morate da odgovarate na temu ako smatrate da vam nije izneto dovoljno informacija. Mislim da nema potrebe da budete ovakvi prema ljudima :roll: Vec neko vreme citam Vase odgovore i zaista ne razumem ponekad kako uopste mozete da dajete ovakve odgovore. Bas lepo sto imate volje da odgovarate ljudima -besplatno-, posle provedenih 8 sati na poslu ( milion puta ste to napomenuli ) ali neka pitanja mozete jednostavno da preskocite. Mozda ce se naci neko sa slicnim problemom pa ce odgovoriti umesto vas.. Neki ljudi bolje da su ostali bez odgovora nego sto su citali ONAKVE vase odgovore. Ako vas nervira nacin na koji je postavljeno pitanje skapirajte da ljudi koji nemaju veze sa medicinom ZAISTA ne znaju sta sve treba da postave u pitanju a da bi dobili normalan odgovor od Vas ( izuzimam stvarno imbecilna pitanja). Pogledajte malo po drugim forumima koliko su doktori profesionalniji od Vas u samom ophodjenju sa ljudima koji imaju neki problem :( A ako Vam je muka od kritika na Vas racun, razmislite sta je dovelo do toga jer je ovo jedan od ozbiljnijih foruma i ovde ljudi sigurno ne dolaze da bi se vredjali i prepucavali a u poslednje vreme se bas to i desava upravo zbog nacina na koji sve cesce odgovarate..
 

Mozda dr ima takav karakter. A mozda joj ovo dodje i kao neka vrsta ventila jer zamislite i sami posle 30-40 pacijenata dnevno (a nekada i mnogo vise), samo da svakom kaze "Dobar dan" pa je dosta.
Vi ljudi izgleda uopste nerazumete da se drugi poslovi u mnogome razlikuju od ovoga. Ovde covek ne moze da zeva kroz prozor jer greske mogu biti kobne. E sad zamislite i dezurstva koja traju celu noc i najcesce se nastavljaju ambulantnim radom u jutarnjoj smeni a koncentracija mora biti prisutna sve vreme.
A da nasa "dr" ima izvesnu dozu arogancije u odgovorima to je tacno - ali je to povezano sa njenim godinama. Kada bude bila starija i iskusnija smeksace. :wink:
 
gane011:

A da nasa "dr" ima izvesnu dozu arogancije u odgovorima to je tacno - ali je to povezano sa njenim godinama. Kada bude bila starija i iskusnija smeksace. :wink:
Mislim da ta doza arogancije vise ima veze sa zdravim razumom i inteligencijom... jer necete naravno, ako ste pametni, da pustate da vas gazi svaka shusha i da kompleksashi lece svoje probleme na vama...
Jer ko zaista ima zdravstvenih problema ODE kod lekara ne svadja se po forumu, a koga interesuju neki podaci koji su u vezi sa medicinom ode na www.google.com pa pretrazi...
Mislim, razumemo se...
Pozdrav
 
Tacno. Isto tako o kojim mi godinama ovde govorimo? Zeni je 29 godina!!! Ja sam dve godine mlada pa ne vredam nikoga i tretiram ljude sa postovanjem. Nisu to tinedjzderske bubice vec odrasla i odgovorna osoba sa jako odgovornom profesijom.

I svi mi imamo i probleme i stresan posao i klijente i porodice, pa se ne istresamo ili ventiliramo (kako ti to rece) nad drugima. I bolest!
Jos plus, mi dodemo ovde jer trazimo neku vrstu pomoci onoliko koliko to moze ovako preko foruma - nema te sile a pogotovo posla koja bi opravdala necije istresanje.
Bojim se samo da je isto ovako ne-tolerantna sa pacijentima ako ne moze da se suzdrzi od arogancije preko foruma. Kazem "bojim se" nadam se da nisam u pravu. Poz.
 
E ajde malo oladite svi! :evil:
Pocecu stvarno da pustam ventil, pa cete onda videti kako to izgleda.
Na sta vam ja licim ovde, hocete odgovor, objasnjenje...postavite pitanje kako treba!
Nisam vidovita i ne mogu da razmisljam sta ste mislili da kazete.
Pozivate se na druge forume i druge doktore...odlicno,ajde prvo sami malo bacite pogled tamo pa vidite kako se postavljaju pitanja , na koji nacin se pruza informacija onome od koga ocekujete savet i odgovor.

Bas mi je zao sto mislite da sam arogantna ,sva sam se potresla, ne znam kako cu nocas zaspati...cccc.
 
Samo dve stvari na ovakav odgovor: odrasti i nauci da se lepo ponasas i postujes ljude (sve ljude naravno a pogotovo nas koji imamo malo vise obrazovanja od jednog doktora opste prakse).
Arogancija mi nije jaka strana ali evo ovo izleti...
:) Ne zvuci lepo, a?

Ajde cao sad i sretna svima 2005-ta i Bozic.
 
Tristana:
Samo dve stvari na ovakav odgovor: odrasti i nauci da se lepo ponasas i postujes ljude (sve ljude naravno a pogotovo nas koji imamo malo vise obrazovanja od jednog doktora opste prakse).
Arogancija mi nije jaka strana ali evo ovo izleti...
:) Ne zvuci lepo, a?

Ajde cao sad i sretna svima 2005-ta i Bozic.

Bilo bi lepo da Vi naucite da se ponasate.
Makar i u ovako poznim godinama.
Da ste postavili svoj treci post umesto prva dva koja lice na trik pitanja sa studentskih ispita, dobili bi ste konkretan odgovor, koji je i uprkos Vasoj nepreciznosti dat u obliku sajta na kome o hipotireozi i svim vrednostima hormona do u detalj pise za onoga ko nije lenj da procita.
Zato ovaj forum i sluzi - da ljudi poput Vas (misleci time na ljude koji nisu medicinski edukovani) ne moraju da pretrazuju milion internet pretrazivaca ko sto neko na prethodnoj strani rece, nego da ih neko uputi gde da pogledaju detaljne informacije ili kom specijalisti da se obrate. Ali pokusajte da shvatite da je ovo FORUM a ne lekarska ordinacija. Lepo Vam je zena rekla da pitate ono sto Vas interesuje, i bila je potpuno u pravu jer ste nakon toga u svom trecem postu konacno i pitali ono sto Vas je interesovalo. I ponudjen Vam je najbolji moguci odgovor i smernica kolko je to moguce na jednom forumu.
A stvar je Vase licne kulture i vaspitanja sto ste reagovali ovako kako ste reagovali.
 
Tristana:
Samo dve stvari na ovakav odgovor: odrasti i nauci da se lepo ponasas i postujes ljude (sve ljude naravno a pogotovo nas koji imamo malo vise obrazovanja od jednog doktora opste prakse).
Arogancija mi nije jaka strana ali evo ovo izleti...
:) Ne zvuci lepo, a?

Ajde cao sad i sretna svima 2005-ta i Bozic.
A da malo posmatramo stvari i iz drugog ugla?
Prvo, ovde su svi dobrovoljno i niko nije nikome "dužan" bilo kakav odgovor. To što se našla neka "dr" voljna da odgovara na bezbroj pitanja od kojih je veliki broj nedorečenih i besmislenih (da ne govorimo o nimima koja se ponavljaju x puta) - je njena je dobra volja. I kako će to uraditi i šta će pri tome reći - njena je stvar.
Zaključili ste da je arogantna, neprijatna, isfrustrirana, nevaspitana... i još po nešto. Da li vas neko tera da dolazite ovde i postavljate joj pitanja? Ne. Ali koliko vidim, isti likovi se uvek vraćaju i i dalje "furaju svoj fazon" sa potrebom da ženu napadaju i vređaju tražeći od nje da se prilagodi - njima!
Pokušajte da postavite bila kakvo pitanje ili bilo kakvu temu na bilo kom drugom Forumu. U zavisnosti od zanimljivosti dobićete odgovore koji su međusobno drugačiji, vrlo često i suprotni. Uostalom, ovo je FORUM, a ne "Draga saveta" i krajnje je prirodno da bude tako. Ako vam se ne sviđa način na koji neko odgovara - nemojte postavljati pitanja. Ali, ovde nam svima odgovara što ćemo za bilo kakav medicinski problem dobiti odgovor, ali dajemo sebi za pravo da tražimo i kako će on biti "upakovan", pa čak i da se pohvalimo kako "smo malo obrazovaniji od jednog lekara opste prakse"! Ako je tako, pitanje je što si dosla da pitaš tog lekara opšte prakse tako neobrazovanog (pride i nevaspitanog i arogantnog i još koješta!), što nisi išla kod obrazovanog specijaliste tamo gde živis da te rebne sa 100 evra za "dobar dan, kako ste?" !!
O lepom vaspitanju ne bih ovom prilikom...
 
WithdrawnWater:
Tristana:
Samo dve stvari na ovakav odgovor: odrasti i nauci da se lepo ponasas i postujes ljude (sve ljude naravno a pogotovo nas koji imamo malo vise obrazovanja od jednog doktora opste prakse).
Arogancija mi nije jaka strana ali evo ovo izleti...
:) Ne zvuci lepo, a?

Ajde cao sad i sretna svima 2005-ta i Bozic.

Bilo bi lepo da Vi naucite da se ponasate.
Makar i u ovako poznim godinama.
Da ste postavili svoj treci post umesto prva dva koja lice na trik pitanja sa studentskih ispita, dobili bi ste konkretan odgovor, koji je i uprkos Vasoj nepreciznosti dat u obliku sajta na kome o hipotireozi i svim vrednostima hormona do u detalj pise za onoga ko nije lenj da procita.
Zato ovaj forum i sluzi - da ljudi poput Vas (misleci time na ljude koji nisu medicinski edukovani) ne moraju da pretrazuju milion internet pretrazivaca ko sto neko na prethodnoj strani rece, nego da ih neko uputi gde da pogledaju detaljne informacije ili kom specijalisti da se obrate. Ali pokusajte da shvatite da je ovo FORUM a ne lekarska ordinacija. Lepo Vam je zena rekla da pitate ono sto Vas interesuje, i bila je potpuno u pravu jer ste nakon toga u svom trecem postu konacno i pitali ono sto Vas je interesovalo. I ponudjen Vam je najbolji moguci odgovor i smernica kolko je to moguce na jednom forumu.
A stvar je Vase licne kulture i vaspitanja sto ste reagovali ovako kako ste reagovali.


:lol: Da, bas su pozne :lol:
A najbolje bi bilo da niko vise ne postavlja uopste pitanja da ne bi bio prozvan od Vas ili Dr.I totalno ste dosadni sa komentarima kako ovo nije lekarska ordinacija..Ma ne, ljudi to ne znaju nego bi oni da se izlece ovako preko foruma a da ne odu kod doktora.. :roll:
 
Tristana:
Tacno. Isto tako o kojim mi godinama ovde govorimo? Zeni je 29 godina!!! Ja sam dve godine mlada pa ne vredam nikoga i tretiram ljude sa postovanjem.
I svi mi imamo i probleme i stresan posao i klijente i porodice, pa se ne istresamo ili ventiliramo (kako ti to rece) nad drugima...

1. To kako se ti ophodis sa postovanjem prema drugima videli smo iz tvojih postova i to bi trebao da bude dovoljan pokazatelj, i to ne nama, nego tebi.

2. Stresnost lekarskog posla je nemerljiv u odnosu na bilo koju drugu profesiju...

Pozdrav
 
dr:
E ajde malo oladite svi! :evil:
Pocecu stvarno da pustam ventil, pa cete onda videti kako to izgleda...
Bas mi je zao sto mislite da sam arogantna ,sva sam se potresla, ne znam kako cu nocas zaspati...cccc.

Ma nisiiiiiiii :wink: , ali to je OK. I to nema veze sa profesionalnim, to je nesto licno.
Vise puta procitaj ovo sto si gore napisala i sto pre prihvatis da nemas takta pre ces nauciti da ga stvaras u odnosu sa drugima. Ali budi sama sebi prvi pacijent...

Pozdrav.
 
WithdrawnWater:
Tristana:
Samo dve stvari na ovakav odgovor: odrasti i nauci da se lepo ponasas i postujes ljude (sve ljude naravno a pogotovo nas koji imamo malo vise obrazovanja od jednog doktora opste prakse).
Arogancija mi nije jaka strana ali evo ovo izleti...
:) Ne zvuci lepo, a?

Ajde cao sad i sretna svima 2005-ta i Bozic.

Bilo bi lepo da Vi naucite da se ponasate.
Makar i u ovako poznim godinama.
Da ste postavili svoj treci post umesto prva dva koja lice na trik pitanja sa studentskih ispita, dobili bi ste konkretan odgovor, koji je i uprkos Vasoj nepreciznosti dat u obliku sajta na kome o hipotireozi i svim vrednostima hormona do u detalj pise za onoga ko nije lenj da procita.
Zato ovaj forum i sluzi - da ljudi poput Vas (misleci time na ljude koji nisu medicinski edukovani) ne moraju da pretrazuju milion internet pretrazivaca ko sto neko na prethodnoj strani rece, nego da ih neko uputi gde da pogledaju detaljne informacije ili kom specijalisti da se obrate. Ali pokusajte da shvatite da je ovo FORUM a ne lekarska ordinacija. Lepo Vam je zena rekla da pitate ono sto Vas interesuje, i bila je potpuno u pravu jer ste nakon toga u svom trecem postu konacno i pitali ono sto Vas je interesovalo. I ponudjen Vam je najbolji moguci odgovor i smernica kolko je to moguce na jednom forumu.
A stvar je Vase licne kulture i vaspitanja sto ste reagovali ovako kako ste reagovali.

E, ovo je odgovor.
Uvredljiv ali sa puno takta iz koga se ne naslucuje da je neko imao nameru da nametne merenje po svom arshinu...
Brilijantno - zena je ipak PROFESIONALAC.
 
gane011:
WithdrawnWater:
Tristana:
Samo dve stvari na ovakav odgovor: odrasti i nauci da se lepo ponasas i postujes ljude (sve ljude naravno a pogotovo nas koji imamo malo vise obrazovanja od jednog doktora opste prakse).
Arogancija mi nije jaka strana ali evo ovo izleti...
:) Ne zvuci lepo, a?

Ajde cao sad i sretna svima 2005-ta i Bozic.

Bilo bi lepo da Vi naucite da se ponasate.
Makar i u ovako poznim godinama.
Da ste postavili svoj treci post umesto prva dva koja lice na trik pitanja sa studentskih ispita, dobili bi ste konkretan odgovor, koji je i uprkos Vasoj nepreciznosti dat u obliku sajta na kome o hipotireozi i svim vrednostima hormona do u detalj pise za onoga ko nije lenj da procita.
Zato ovaj forum i sluzi - da ljudi poput Vas (misleci time na ljude koji nisu medicinski edukovani) ne moraju da pretrazuju milion internet pretrazivaca ko sto neko na prethodnoj strani rece, nego da ih neko uputi gde da pogledaju detaljne informacije ili kom specijalisti da se obrate. Ali pokusajte da shvatite da je ovo FORUM a ne lekarska ordinacija. Lepo Vam je zena rekla da pitate ono sto Vas interesuje, i bila je potpuno u pravu jer ste nakon toga u svom trecem postu konacno i pitali ono sto Vas je interesovalo. I ponudjen Vam je najbolji moguci odgovor i smernica kolko je to moguce na jednom forumu.
A stvar je Vase licne kulture i vaspitanja sto ste reagovali ovako kako ste reagovali.

E, ovo je odgovor.
Uvredljiv ali sa puno takta iz koga se ne naslucuje da je neko imao nameru da nametne merenje po svom arshinu...Brilijantno - zena je ipak PROFESIONALAC.

Evo kako covek moze biti kulturan cak i kad hoce da ti spusti - ali to je stvar inteligencije i lepog vaspitanja. :D
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top