pomoc firewall

nacana

Obećava
Poruka
70
Pomooooc! Moja drugarica i ja hocemo da igramo jamb preko neta medjutim nikako ne mozemo da se povezemo. U uputstvu igrice stoji da ukoliko smo sve instalirale kako treba a i dalje ne uspevamo da se povezemo problem je u postojanju nekog firewall ili Zone Alarm. Kako da da ih iskljucim? Kada sam isla na search da trazim Zone Alarm posto uopste ni nemam pojma da li to imam ono je naslo samo neki folder u kome ima neki text file, nemoguce da je to sve od programa, kako onda i da ga iskljucim ako ga uopste imam. Eto, molim vas za odgovor ako neko ima malo vremena da mi objasni ovo, ja se ubih sama tragajuci za resenjem al NE IDE!!! :cry:
 
izgleda da nemas Zone alarm. Ako imas win xp, mozda ti je ukljucen firewall. On ga ima u sebi, trebas samo da odcekiras. Posto ne koristim xp , zaboravio sam gde se to bese nalazi. Potrazi. Probaj da prodjes ono " upoznaj win xp" ili kako se vec zove, ili na help.
 
Ukoliko ti je instaliran XP SP2 onda imas WIN FIREWALL a do njega dolazis na sledeci nacin:

Start/Control panel ikoniica Security center koju pokrenes sa duplim klikom i vidjeces opcije firewall-a.. Ako ti stoji da je na ON onda je ukljucen ako ga zelis iskljuciti onda na lijevoj strani prozora kojeg dobijes prtisnes change the way security center alerts me i nakon toga dobijes jedan novi prozor u kome iskljucis win firewall i potvrdis sa OK...

To bi trebalo da je to..

P.S. Vidi sa drugaricom da li ona ima neki od firewalla.. Poz.
 

Back
Top