Sta sam to kupio?

Mirko65

Obećava
Poruka
98
Molim vas za pomoc. Ne razumem se mnogo u racunare, a zbog cele ove frke oko PDV-a pozurio sam sa kupovinom. Hteo sam noviju generaciju pa sam pazario konfiguraciju o kojoj bih voleo da cujem vase misljenje. Prvenstveno me interesuju dobre I lose strane tj. sta u buducnosti mogu da ocekujem od dole navedenog. Para vise nemam, „istresao” sam sve do kraja, ljudi mi pricaju svasta (neko dobro, neko lose), a primetio sam I dozu ljubomore kod prijatelja. Ni sam ne znam sta da mislim, kompjuter mi sluzi za elementarne stvari (za sta mi je doduse, dovoljan I 486) I igrice za sina. Masinu sam kupio na jednom mestu, zbog garancije I zato je nisam sklapao po „savetima iskusnih” cije varijante mozete da ispunite samo u stan-firmama. Dakle, da ne duzim: valja li ovo I sta ja mogu sa tim?
AMD 64 3000+ 1 Mb
GYGABYTE GA-K8VT800V
512 Mb DDR NCP
NVIDIA FX 5700LE 256Mb TV-out
MAXTOR 120GB 7200 RPM 8 Mb
DVD-RW PIONEER 108D
CD LG
MERCURY 350W etc…
 
Ovakvu pomoc nisam trazio . Cuo sam da ova ploca nije dugog veka, na primer, ili da nije dual chanell, jedni kazu da je graficka dobra, a drugi da nije. Inace, nikog ja ne...i mislim da ovde ima vrlo merodavnih za moje pitanje. Nepristojnost nije odgovor. :!:
 
E što naš čovek voli da se pohvali, ccc ... :roll:

Čoveče, mašina ti je ko zmaj. Možeš da radiš s njom šta god poželiš. Možeš i da je ugradiš i u omanji svemirski brod, ako zatreba, ili u vremensku mašinu.
Ma, možeš da je programiraš i da ti decu pravi...

Eto, je l ti sad toplo oko srca... :lol:

P.S.
Nemoj ovo da shvatiš kao uvredu. :lol:
 
OK.Nema ljutis.Inace, nije hvala, vec vise strah da se nisam negde presao i spuc`o pare bezveze.O ploci ne znam nista, ubedjuje me tip da nije nesto, navodno hoce da crkne posle godinu dana, ja se smrz`o. Inace,voleo bih i ja vise memorije, al nije vise bilo para. :(
 
Da je malo jaca graficka (za cca 50 eura) bilo bi jos bolje ALI sve se da nadograditi, a uostalom ni ova nije losa ako neko nije "prof.gamer" a za kucnu upotrebu posluzice jos ohohoooo godina.
 
A kada ce mu usfaliti RAM ?Kada bude radio 3D animaciju,AutoCAD ili obradu DVD a, mozda ce raditi za nijansu sporije, ali s obzirom na zahteve koje ima ,ta masina ce u potpunosti odgovarati a i vecina igara ce sasvim solidno raditi sa ovom grafickom.Kad izadje LONGHORN tada ce moci da razmislja o dogradnji a svi mi koji sada pametujemo mozemo samo sanjati o novom racunaru i 64 bitnom procesoru,da budemo iskreni puno ljudi jos uvek koristi P1 ili P2 za kod kuce
 
Iz toga i proisticu moje dileme.U ovo vreme, pred novu godinu tesko moze da se kupi sve da valja i da , zbog garancije bude na jednom mestu.Citajuci forum razmisljao sam o kupovini P4 na 3.0 ili nesto vise, ali sve sto se nudi uz to ima lose ostale komponente (ploce sa x-nastavcima, malo memorije, jos losije graficke, gnc napajanje i sl.) Kad provale da se ne razumes bas najbolje prodavci se pretvaraju u lisice,tipa kao „ajte, molim vas ko vam rekao da to ne valja”. Ono sto je stvarno bilo bez greske kostalo je, bez monitora oko 900 evra. Ovo je placeno 550, a najvece dileme su mi ploca i napajanje. Sto se CD-a tice, samo su njega imali, a DVD-RW su bili ili Teac ili Pioneer 107 i 108. Sve u svemu, narod je navalio da kupuje i svi sad prodaju stare zalihe, pa kako ko prodje. :evil:
Memoriju cu sigurno dokupiti u dogledno vreme, jer 1Gb postaje standard, al` me sekira ploca i napajanje, jer ne znam koji zez mogu da ocekujem u buducnosti.
 
ja mislim da je konfiguracija sasvim OK, za sve uobicajene kucne potrebe!

512MB RAM-a ce biti dovoljno jos dugo vremena, tako da nema razloga ni za kakvo dodatno menjanje ili upgrade jos duugo vremena!

uzivaj i ne brini se! :)
 
Slusaj ovako jako se dobro razumem u kompove i mogu da ti kazem da imas odlicnu masinu.Memorija je super od 512mb hard je ok i desetka za dvd rezac ali ono sto zameram je AMD procesor ne zbog brzine i casch memorije vec zbog toga sto oni lako riknjavaju .Zato vam toplo preporucujem da pazite na kuler za procesor jer AMD-ovi procesori lako riknjavaju usled losijeg rada kulera.Iz licnog iskustva ja oduvek imam Intelove procesore i jednom mi je rikno kuler i ja sam komp ganjao pa skoro mesec dana bez njega neznajuci i jednom kada sam otvarao komp skontao sam da mi je kuler sjeban zamenuo ga i procesor i sada odlicno radi.
Komp ti je SUPER.
 
Milan951:
Slusaj ovako jako se dobro razumem u kompove i mogu da ti kazem da imas odlicnu masinu.Memorija je super od 512mb hard je ok i desetka za dvd rezac ali ono sto zameram je AMD procesor ne zbog brzine i casch memorije vec zbog toga sto oni lako riknjavaju .Zato vam toplo preporucujem da pazite na kuler za procesor jer AMD-ovi procesori lako riknjavaju usled losijeg rada kulera.Iz licnog iskustva ja oduvek imam Intelove procesore i jednom mi je rikno kuler i ja sam komp ganjao pa skoro mesec dana bez njega neznajuci i jednom kada sam otvarao komp skontao sam da mi je kuler * zamenuo ga i procesor i sada odlicno radi.
Komp ti je SUPER.


Hahhahaha....Ti si se bez pardona ponudio da reshish nechije probleme? Ahahahahahhaha
 
rastamann-e, veoma sam zainteresovan za tvoje misljenje, jer koliko shvatam ti imas priliku da radis sa skoro svim masinama koje se koriste na nasem prostoru. Shvatam da je racunar OK, ali me interesuju slabije strane i rizici koje ovakva konfiguracija nosi sa sobom. Pa, ako imas volje i vremena...Usput, srecna vam Nova godina svima, zelim vam svima puno zdravlja, mislim da je to ipak najvaznije.
 
Mirko65:
Molim vas za pomoc. Ne razumem se mnogo u racunare, a zbog cele ove frke oko PDV-a pozurio sam sa kupovinom. Hteo sam noviju generaciju pa sam pazario konfiguraciju o kojoj bih voleo da cujem vase misljenje. Prvenstveno me interesuju dobre I lose strane tj. sta u buducnosti mogu da ocekujem od dole navedenog. Para vise nemam, „istresao” sam sve do kraja, ljudi mi pricaju svasta (neko dobro, neko lose), a primetio sam I dozu ljubomore kod prijatelja. Ni sam ne znam sta da mislim, kompjuter mi sluzi za elementarne stvari (za sta mi je doduse, dovoljan I 486) I igrice za sina. Masinu sam kupio na jednom mestu, zbog garancije I zato je nisam sklapao po „savetima iskusnih” cije varijante mozete da ispunite samo u stan-firmama. Dakle, da ne duzim: valja li ovo I sta ja mogu sa tim?
AMD 64 3000+ 1 Mb
GYGABYTE GA-K8VT800V
512 Mb DDR NCP
NVIDIA FX 5700LE 256Mb TV-out
MAXTOR 120GB 7200 RPM 8 Mb
DVD-RW PIONEER 108D
CD LG
MERCURY 350W etc…
Evo da ti ja kazem :) Procesor dobar pogotovo sto ima 1mb kesa,ploca srednje klase,memorija isto,graficka losa,disk dobar,pioneer ok a lg standard... Sve u svemu nije lose
 
Milan951:
1. jako se dobro razumem u kompove [...] jednom mi je rikno kuler i ja sam komp ganjao pa skoro mesec dana bez njega neznajuci

2. zameram je AMD procesor [...] zbog toga sto oni lako riknjavaju . AMD-ovi procesori lako riknjavaju usled losijeg rada kulera.
1. sigurno se jako dobro razumes ako ti se to stvarno desilo :twisted:

2. pa, da... "i onda je mrmot zavio cokoladu..."
pa, prica se o A64 procesoru, ne nekoj AMD-486ici :roll: I sigurno je u pitanju Box pakovanje, na koje AMD ne bi bez razloga davao 3 god garancije! :D

~~~~~~~~~~~~~~~~
 

Back
Top