Flash pocetnik

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

paja pajser

Početnik
Poruka
15
Unapred se izvinjavam administratorima ukoliko sam pitanje postavio u pogresnom delu foruma(nisam siguran da li potpada pod ovaj resor)!!!! :(
Naime hocu u Flashu da napravim fimic koji bi izgledao kao npr.slide-show sacinjen od vise fotografija.
Pri cemu se svaka fotka zatamnjuje,tako ide dok ne dodje do najtamnije;tih 15tak fotki je snimljeno kao jedan Movie Clip
Onda ide sledeca sesija od 15-tak fotki sada ka svetlijem,to je Movie Clip 2
I tako 15 Movie Clip-ova.
Sada ako bi neko mogao da mi pojasni kako da ih izvucem na Stage i ukomponujem???? :(
 
mslav:
A sto ce ti to u flashu, sto ne uradish u .avi - u tom slucaju imam odgovor. Usput, u cemu pravis .swf?

Pazi ovako, swf ti je izvrsni fajl za Flash prezentacije koje su *.fla dok se ne "iskompajliraju"...
Kao sto je exe za neke programske jezike tako je i swf za Flash...

Jednostavno se pravi. Kroz File meni imas Export. Tako nesto...Probaj da nadjes, mada ja mislim da svaki put kad ides Test Movie da u direktorijumu u kom ti je *.fla fajl se automatski napravi i swf!

Sto se tice odgovora na topic..
Pojma nemam. Pitaj strucnjake za flash.
Imas novine COM i u njima svake nedelje skolu FLASH-a , super je odradjeno...

Pozzz
 
Andreavk:
...tebe svuda ima...delis crvene kartone kao da si na utakmici ali jos nisam videla da si nekom dao konkretan savet
...sta radis kad te neko na ulici pita koliko je sati - posaljes ga da kupi sat?
Izvini Andreavk, ali ne slazem se ovaj puta sa tobom. Agent mu je dobro i ispravno odgovorio. To sto decko zeli da mu se objasni, jedino resenje je da se iz helpa ili iz knjige prekuca deo teksta i posalje mu. Dakle, i sam moze to isto u helpu da nadje.
Sta je trebalo ocekivati da uradi "Agent" - da lepo detalj po detalj opise kako to da se uradi, kad to isto moze detalj po detalj da cita u helpu ili knjizi?
Da je pitao nesto poput (lupam sad), kako da promenim boju menu opcije ili tako nesto, sto se moze odgovoriti jednostavno, ok. Ali to sto trazi, je ipak malo opsirnije, pa nema smisla da ocekuje da mu neko pise tutorijal kao odgovor.

Znamo da ljudi cesto traze onjasnjenje kako da uradi neku veoma kompleksnu stvar, koja se jednostavno ne moze u par reci objasniti. Moze mu se pomoci samo ako ga se uputi na pravu literaturu ili sajt ili nesku literaturu da procita, pa onda pojedine detalje razhjasnimo ovde.
Samo cekam da neko postavi pitanje "kako da caskom napisem program za povezivanje COM portova na eksterni uredjaj, ali molim vas ukratko..."

Ok, mozda ces reci gresim, ali to je moje misljenje :)
 
...svaki program ima Help opciju ali neki ljudi ne znaju dobro engleski i kad bi ih neko bar donekle uputio sigurno bi im bilo lakse
...na kraju ljudi ovde i dolaze da bi dobili odgovor na pitanja koja ih interesuju a na koja nisu mogli da dobiju odgovor negde drugo - glupo ili ne pitanje je pitanje - ako neko hoce na njega da odgovori u redu ako nece - ne mora. Zakljucavanje teme nije ok -muka mi je kad vidim da je pola strane zakljucano
 
Simpatišem Agenta kao lika, ali ne i njegov nick.
Znamo dobro šta taj nick znači, bar mi stariji.
I ja se iznerviram kad neko postavi nebulozno pitanje itd, ali možemo ga ignorisati, a ne djonom.

Ovaj put si bio malo nervozan... Idemo dalje.
 
Ne mogu da verujem da je ispala tolika polemika oko mog pitanja!!!
Cemu toliko polemiosanje!!!!!
Pitao sam da li neko moze da mi objasni kako da ispisem
scriptu (pretpostavljam da je load.Movie) kako bih povezao zadnji frejm iz Movie Clip-a 1 sa pocetnim frejmom Movie Clip-a 2
Trazio sam neko objasnjenje ako neko zna.
A ne polemisanje da li sam dostojan toga da neko trosi i-net sate na mene.
Svima koji su pomogli(takvih je malo) Hvala
Onima koji skrenuse sa teme.............. nista mozda drugi put
 
Da.da....Skrenuste sa teme, pa da se pridruzim..
Svako ko je bar malkice gurnuo nos u Flash-ov tutorijal,zna da je vrlo prosto uradjen, adukativno ( sto je najvaznije) a pri tome je potrebno minimalno znanje engleskog...Uostalom, dao sam mu koliko toliko koristan savet...:)
Nego, ja se stvarno ne secam ( davno sam se zezao sa Flashom) ali mislim da nema potrebe za nekim AS za to sto hoces da uradish, vec samo poredjash movie1 pa na njega movie2, pa ako je taj prelaz malo "nerealan" onda frejm,dva u samom tom spoju malo zatamnish/osvetslish sta ti vec treba....A mozes i zadnjem frejmu da zadash opciju "play" i definishesh koji frejm od movie 2 da pokrene....Tako nesto, kao sto rekoh, davno sam se zezao sa MF....
Valjda sam dobro ukapirao sta ti treba...

STOP REPRESIJI NAD NAVIJACIMA

Zrtva represije
 
Andreavk:
...na kraju ljudi ovde i dolaze da bi dobili odgovor na pitanja koja ih interesuju a na koja nisu mogli da dobiju odgovor negde drugo - glupo ili ne pitanje je pitanje - ako neko hoce na njega da odgovori u redu ako nece - ne mora. Zakljucavanje teme nije ok -muka mi je kad vidim da je pola strane zakljucano
Andreavk, slazemo se i ti i ja, da ljudima treba pomoci. Mislim samo da ponekad poneko trazi pomoc za nesto sto zahteva ceo elabort da bi mu se pomoglo. Mozda nisam dobro shvatio covekov post, ali mislim da neke probleme ne mozemo resiti tako sto cemo u par redova "pomoci".
Inace sto se zakljucavanja tice, nisam shvatio na sta mislis.
 
Iv@n:
mslav:
A sto ce ti to u flashu, sto ne uradish u .avi - u tom slucaju imam odgovor. Usput, u cemu pravis .swf?

Pazi ovako, swf ti je izvrsni fajl za Flash prezentacije koje su *.fla dok se ne "iskompajliraju"...
Kao sto je exe za neke programske jezike tako je i swf za Flash...

Jednostavno se pravi. :o Kroz File meni imas Export. Tako nesto...Probaj da nadjes, mada ja mislim da svaki put kad ides Test Movie da u direktorijumu u kom ti je *.fla fajl se automatski napravi i swf!

Sto se tice odgovora na topic..
Pojma nemam. Pitaj strucnjake za flash.
Imas novine COM i u njima svake nedelje skolu FLASH-a , super je odradjeno...

Pozzz
Ma znam ja sve to nego sam pitao coveka da bih znao u kom programu radi. :mrgreen:
Ja mislim da ti je najlakse da ubacujes frejm po frejm(sliku po sliku) i da ih obradis(zatamnis malo po malo) u bilo kom programu. :wink:
 
@codemaker ...mislim na one crvene krstice...i mislim da su ponizavajuci za one koji postavljaju pitanja...i mislim da ih se moze uputiti na pretragu bez zakljucavanja...i mislim da mozda ima neko koga ne mrzi da pise tutorial...i mislim da ako gmailu nije tesko da da 1GB prostora ne bi trebalo ni krstarici da bude tesko da ne zakljucava ljudima teme jer ne vidim svrhu toga... i mislim da je tolerancija najvece dostignuce covecanstva :)
 
Andreavk:
@codemaker ...mislim na one crvene krstice...i mislim da su ponizavajuci za one koji postavljaju pitanja...i mislim da ih se moze uputiti na pretragu bez zakljucavanja...i mislim da mozda ima neko koga ne mrzi da pise tutorial...i mislim da ako gmailu nije tesko da da 1GB prostora ne bi trebalo ni krstarici da bude tesko da ne zakljucava ljudima teme jer ne vidim svrhu toga... i mislim da je tolerancija najvece dostignuce covecanstva :)

Mislim da si CAR(ICA) i to ne samo po znanju vec uopste veruj deda diogenu!!!
 
Andreavk:
@codemaker ...mislim na one crvene krstice...
A zasto su ponizavajuci?
Ako nekome obrises temu, onaj ko je postavio, posatvi je opet.
Ako kazem da je vec bilo rasprave na neku temu i zakljucam(o) onda se bune sto se zakljucavaju teme sa izgovorom: "Mrzi me da trazim".
Na ovom forumu (verovali ili ne) ima mnogo kvalitetnih i veoma dugih odgovora i ako to nije mrzelo nekoga da napise jednom, zasto sad nekoga drugog mrzi da koristi pretragu?
 
...krstici su ponizavajuci i za one kojima se teme zakljucavaju i za one koji posecuju forum zato sto im upucuju poruku - ako nam se vase pitanje ne svidi zakljucacemo ga jer niste dovoljno dobri, pismeni, pametni...sta god...jer ste lenji pa ne koristite retragu...
Kad vec postoje pravila za posetioce foruma da li postovanje prema ljudima koji posecuju forum treba da bude VASE pravilo br 1... stvarno ne vidim sta covek moze da "zgresi" na forumu o kompjuterima... nema glupih pitanja ima glupih odgovora!
Ne posecujem mnogo druge forume ali do sad nisam videla ni jedan na kom se teme zakljucavaju
...i... u cemu je problem...u nedostatku prostora, u vasem odnosu prema ljudima...
 
Jel dao neko neki konkretan odgovor na postavljeno pitanje u vezi Flash-a, osim mene?
Nije...
Jel ovo tema o osecanjima?
Nije...
Do kada ce da se teme zakljucavaju?
Dok se ne dovede ovaj forum u red, dok se ne nauci da se prvo malo potrazi na forumu da li ima ista tema pa tek odnda postavi pitanje,dok se ne prestane sa postavljenjem tema na pogreshnom mestu itd itd itd bla bla...Vec receno Y puta...
A posto ste itekako otishli sa teme......

STOP REPRESIJI NAD NAVIJACIMA

Zrtva represije
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top